Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: araç tavsiyesi  (Okunma sayısı 5467 defa)

Çevrimdışı bandareee

• en iyi araba senin olandır...
araç tavsiyesi
« : 02 Nisan 2012, 14:32:01 »
golf 3 üm vardı sattım vede jetta arıyorum bi tane buldum araç özelliklerini aşağıya yazayım fikir verin bana.
2008 model   
110 000 de
dsg şanzıman
comfortline paket
sunroof
brc lpg 
triger yeni degimiş
lastik durumu orta 
deri döşeme orginal vw den
hata boya neredeyse yok gibi çok az bir yerinde
fiyatı 35 500
ne dersiniz arkadaşlar fikir verin pahalı mı ucuz mu
Sırtlanları geçmişti beşer yırtıcılıkta Dişsiz mi bir insan onu kardeşleri yerdi
Fevza bütün afakını sarmıştı zeminin Salgındı bugün Şark'ı yıkan tefrika derdi
asım

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
Ynt: araç tavsiyesi
« Yanıtla #1 : 02 Nisan 2012, 15:36:26 »
lpg ve dgs var tamam ama motoru ne?

verdiğin özelliklerde dikkat çeken ilk şey 3 yaşında bir aracın 110.000 km de olması. ne kadar kullanıldığı önemli değil elbette nasıl kullanıldığı önemli. bakımları zamanında yapılmış olup olmadığını servis kayıtlarından bir araştırabilirsin.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı bandareee

« Yanıtla #2 : 02 Nisan 2012, 16:45:10 »
1.6 hitler motor 102 beygir
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2012, 16:45:27 Gönderen: bandareee »
Sırtlanları geçmişti beşer yırtıcılıkta Dişsiz mi bir insan onu kardeşleri yerdi
asım

Çevrimdışı bandareee

« Yanıtla #3 : 02 Nisan 2012, 17:26:34 »
yukarıda bahsettiğim araç mı yoksa sıfır golf 1.6 manuel mi onun fiyatı da 36 500 tercih ne olmalı acaba ...
asım

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
« Yanıtla #4 : 02 Nisan 2012, 17:50:51 »
üstad 2008 jetta için biraz yüksek gibi duruyor fiyatı. bunun içinde epeyi bir pazarlık payı olması lazım. araç galeri aracıysa o lokal boya denilen boya değişen olarak karşına çıkabilir. internet ilanıysa çok ciddi pazarlık yapılması gerekir ve yine incelenmesi gerekir aracın. ama tanıdık bildik araçsa, sahibi de aracının ihtiyaçlarını zamanında gidermiş bir insansa yine pazarlık yapılarak o araç alınabilir.

golfe gelince biri sedan biri hatch araç kullanım amacınız önemli. küçük çocuk varsa ve yazları ailecek memlekete yapılacak uzun seyahatler varsa görünürde, ya da bebek arabası varsa işin içinde golfün bagajı yetmez. kaldı ki 36500 alınabilecek golf, trend donanım paketine sahip olacaktır. o araç da jetta ile kıyasladığınızda çok boş görünebilir. kullanım ihtiyaçlarına, bütçene, otomobilden beklentilerine, zevkine göre en doğru kararı ancak sen verebilirsin. en azından aynı sınıf iki araç arasında fikir istemiş olsaydın daha fazla fikir gelir de şimdi biz desek ki golfü al. golf iyidir ve sen de bizim kafamıza uyup bagaj yetmiyor dersen boşu boşuna küfür yemiş oluruz.  :D

şakası bir yana araç seçiminde zevk-bütçe-ihtiyaç üçlüsünün birleştiği noktadaki aracı seçmek önemli. ikinci elde buna bir de alınacak aracın temizliği faktörü de eklenmeli tabi ki.

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
« Yanıtla #5 : 02 Nisan 2012, 19:14:15 »
yukarıda bahsettiğim araç mı yoksa sıfır golf 1.6 manuel mi onun fiyatı da 36 500 tercih ne olmalı acaba ...
Sanırım golfün trendline modeli bahsettiğiniz hiç bir özellik yok 5 ileri,esp olmayabilir,plastik kapak jant vs.bir sürü özellik eksik olacak,bu forumda ilanlar bölümünde golfün boyutlarında bir üyemiz 2008 308 satıyor otomatik temize benziyor inceleyebilirsiniz.
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2012, 19:14:51 Gönderen: battal gazi »
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

Çevrimdışı bandareee

« Yanıtla #6 : 02 Nisan 2012, 19:25:14 »
Sanırım golfün trendline modeli bahsettiğiniz hiç bir özellik yok 5 ileri,esp olmayabilir,plastik kapak jant vs.bir sürü özellik eksik olacak,bu forumda ilanlar bölümünde golfün boyutlarında bir üyemiz 2008 308 satıyor otomatik temize benziyor inceleyebilirsiniz.
tercihim vw olacak jetta agır basıyor ama 2. tercih golf
asım

Çevrimdışı bandareee

« Yanıtla #7 : 02 Nisan 2012, 19:27:17 »
benim tek kafama takılan jettanın sıkıntı çıkarması yüksek km ve otomatik şanzıman dan dolayı yoksa kasa tercihim jettadır çok hoşuma gidiyor ve begeniyorum motor performansı 2. planda benim için
asım

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
« Yanıtla #8 : 02 Nisan 2012, 19:44:04 »
mekanik işi şans işi biraz. ama en önemli faktör önceki kullanıcısının aracına olan tutumu.

kilometresi bence ikinci planda kalmalı öncelik nasıl kullanıldığı.45-50 bin kilometrede diye alınıp servis kaydında 150.000 km de bakım kaydı çıkan araçlar da var ortalıkta. piyasa çakal kaynıyor.

alınacak araç mutlaka yerinde görülmeli, tercihen baktırılmalı, ve yine tercihen ekspertiz yaptırılmalı. boya bir yana benim şahsi kanaatim değişen bile önemli değil. önemli olan aracın hasarının büyüklüğü, şasi ve direkleri ve daha da önemlisi nasıl yapıldığı yani işçiliği.

Çevrimdışı bandareee

« Yanıtla #9 : 02 Nisan 2012, 19:52:33 »
bence de sonuna kadar öyle boya 2. planda ama bu arabayı satmak ta gerekecek satarken insanlar ıncığını cıncığını soruyolar birz Türkiye şartlarından kaynaklı tutum vw ve tyt da km sıkıntısı yok diye düşünüyorum insanlar yüksek km li passatlara golflere alıştılar :)
asım

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #10 : 07 Nisan 2012, 23:52:37 »
Battal gazinin araç daha mantıklı geldi.
Arızadan korkan otomatik binmemeli, 1000-2000fazla verip bakımları zamanında yapılmış araç alamalı onu da belirteyim. 2008 toyota Jetta rakibi kesinlikle değil, 2008Civic te düşünülebilir. Vw keyif işi
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2012, 23:54:08 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di