Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Acil yardım lütfenn!.  (Okunma sayısı 4587 defa)

Acil yardım lütfenn!.
« : 18 Haziran 2011, 13:32:18 »
Arkadaşlar 2006 manuel vites 1.6 primeline 60.000 km'de aracım var.  4000 devirden sonra, vites boşta iken  şanzımandan mekanik bir ses geliyor. Vitesi hafif ileri ittiğimizde(debriyaja basmadan) ses kesiliyor, bırakınca yine ses geliyor. Bu ses uğultulu biraz. VW yetkili serviste 5 gün kaldı, baskı balata, triger kayışı(günü gelmişti) değişti, şanzımanı açtılar daha önce oyandığını birkaç parçanın değişmesi gerektiğini söylediler. Değişti şanzımanınız sıfır gibi oldu dediler ancak ses hala var. Sorunu hala bulamadıklarını sesin kaynağını tespit edemediklerini söylediler.Neredeyse tüm Türkiye'deki servis ustalarıyla görüşülmüş hepsi incelenecek diyor tam 5 gün incelendi ama hala kaynağı bulunamadı. Sizce sorun ne olabilir???:(
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2011, 14:45:00 Gönderen: aslanca2 »

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
Ynt: Acil yardım lütfenn!.
« Yanıtla #1 : 19 Haziran 2011, 10:55:24 »
Şanzuman yağından olamaz sanırım,iyi bir şanzuman ustasına göstermeniz gerekiyor,forumdaki arkadaşların bildiği bir usta vardır mutlaka.
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #2 : 22 Haziran 2011, 00:30:11 »
Boştaki araç neden 4000d/d e çıksınki bu aracınız için zaten zararlı. Viteste 4000d/d da ses çıkmıyorsa kurcalamayın. Boşta boştanyere bütün hareketli parçaları ani bir şekilde hızlandırıyorsunuz.Bu sebepten,  LPG ayarı yapan usta klima kompresörümü dağıtacaktı .
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2011, 00:31:27 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #3 : 23 Haziran 2011, 23:14:32 »
Ses sadece vites boştayken çıkmıyor. Sadece boştayken daha net duyuluyor.Gelmemesi gereken bir ses olduğu için bu kadar üzerine düştük zaten. Neyse Almanya'ya sorun bildirilmiş zaten  cevap bekliyeceğiz artık... :-\

« Yanıtla #4 : 28 Haziran 2011, 00:04:38 »
Arkadaşlar Almanya'dan yanıt geldi. Şanzıman değişecek demişler. Servisle konuştum; araştırmışlar ve bu sorunla gelen 5 jettanın şanzımanının değişmiş olduğu ancak 5000 km sonra aynı sesin tekrar geldiğini söylediler. Yani ses Jetta da kronik. Aynı şanzımanı kullanan passatlarda - ilginçtir - bu sorun yok. Servisteki Jettalardan benimki ile aynı olanları birlikte denedik aynı ses onlarda da vardı. Hayret kullananlar nasıl bu sesi duymadılar anlamadım. Aracın bir tanesi 44000 km de idi onda da aynı ses 4000 - 5000 devir arasında geliyor. Bir de siz deneyin bakalım. Neyse bu sese alışacağız artıkk...