Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 2008 jetta dsg  (Okunma sayısı 15671 defa)

Çevrimdışı bandareee

• en iyi araba senin olandır...
2008 jetta dsg
« : 02 Nisan 2012, 14:27:13 »
2008 de jettalar dsg şanzıma na sahipler dsg yani çift kavramalı degil mi yoksa klasik tek kavramalı  triptronik şanzıman mı??? araç 2008 jetta 1.6 motor.
Sırtlanları geçmişti beşer yırtıcılıkta Dişsiz mi bir insan onu kardeşleri yerdi
Fevza bütün afakını sarmıştı zeminin Salgındı bugün Şark'ı yıkan tefrika derdi
asım

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
Ynt: 2008 jetta dsg
« Yanıtla #1 : 02 Nisan 2012, 14:33:43 »
2008 de jettalar dsg şanzıma na sahipler dsg yani çift kavramalı degil mi yoksa klasik tek kavramalı  triptronik şanzıman mı??? araç 2008 jetta 1.6 motor.
Arkadaşım geçen yıl 1.6 102 hp otomatik vites aldı 2008 jetta midline dsg değildi aracı normal otomatikti,yani klasik otomatikti.
Bildiğim kadarıyla tsi olanların otomatiklerinin hepsi dsg,fsi olanlarınsa yanlış olmasın 2006 dan sonrakiler dsg olması lazım.
1.6 8 valf 102 hp olanların 2010 yada 2011 modeli dsg'li üretildi diye biliyorum,yanlışım olabilir.
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2012, 14:35:39 Gönderen: battal gazi »
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

Çevrimdışı bandareee

« Yanıtla #2 : 02 Nisan 2012, 14:42:22 »
bu iyi bişi mi acaba :D dsg olmaması
Sırtlanları geçmişti beşer yırtıcılıkta Dişsiz mi bir insan onu kardeşleri yerdi
asım

Çevrimdışı battal gazi

« Yanıtla #3 : 02 Nisan 2012, 14:54:37 »
bu iyi bişi mi acaba :D dsg olmaması
O tercihe kalmış bir konudur,klasik sistemlerde vites tek kavramadan hareket ettiği için vites geçişleri sarsıntılı oluyor
dsg gibi çift kavramalı otomatiklerde ise vites geçişi çift kavramalı oluyor bu yüzden vites geçişleri çoğu zaman anlaşılmıyor,ancak gaza ani basışlarda ve yarışa gireceğiniz zaman özellikle orantısız güç kullanınca araç bazen 2 vites aşşağı çekebiliyor kendini ve aracın gücüne beygirine turbosu olup olmamasına süperchargeri olup olmamasına göre hafif sarsıntı olabiliyor onda dahi klasik otomatiklerin normal geçiş sendelemesi kadar hissedilmiyor.
6 ileri ıslak tip denen dsg ler 350 torka dayanıklı olup (6,5 litre yağ alır)
7 ileri kuru tip olanlar 250 torka dayanıklı olup(1,5 litre yağ alır)
dsg de mantık 1357 --246  ayrı ayrı yönlendirildiği için çift kavrama denir ve buda sarsıntıyı azaltır vites geçişlerinde buda bir konfor sunar.
Hiç arıza yapmayanıda vardır,10 binde arıza yapanıda vardır 100 binde arıza yapanıda vardır,alırken iyice şanzumanına baktırılmalıdır,bazen bu dsg li araçların boyasız olduğunu belirterek ilan veren satıcılarına gülerim,boya da önemlidir fakat boyayı motor ve şanzumanı gizleyecek derecede ön plana koyan satıcılara aslında kızarımda milletin boya hassasiyetini kullanıp diğer arızaların önüne geçebilmektedirler.Yani bu araçta boyadan çok şanzuman ve motor arızası olup olmamasının araştırılması gerekmektedir,kaputunda tavanda direklerinde bagajda oynama boya vs olmasın gerisi önemli değil.Alacak iseniz dsg aracı 20 km kadar kullanın araçta arıza varsa şanzuman ısınıncaya kadar belirti vermez mekatronik böyle bir illettir,ısındıktan sonra zıplama yapıyorsa geri geri sağlı sollu ilk hareketlerde ve lambada vs ileri doğru ilk hareketlerde sendeleme ufak ufak zıplama yapıyorsa dsg mekatronik arızasıdır 5-6 bin tl masraf çıkarır,eğerki iyi bir şanzuman ustasına gösterip alırsanız sorun çıkarmaz.
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2012, 15:00:16 Gönderen: battal gazi »
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

Çevrimdışı bandareee

« Yanıtla #4 : 02 Nisan 2012, 17:41:32 »
ben bir konu açtım orada araba hakkında bilgiler verdim açıkcası ben sıfır manuel bi 1,6 golf mü alsam yoksa aşağı yukarı aynı paraya bu arabayı mı alsam diye düşünüyorum arada kaldım açıkcası
asım

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #5 : 15 Nisan 2012, 23:43:47 »
1.6yı LPG için istiyorsun herhalde ama bilgin olsun bu sene Jettadan kalktı, seneyede golften kalkar. Tsi için avrupada yeni nesil LPG sistemleri var biz 3.dünya olduğumuzdan bizde henüz yayılmadı. CNG bile satışa sunulmuş.

Almadan önce 1.6Tdi, 1.2TSİ, 1.4Tsi sürmeni şiddetle tavsiye ederim. Keza Senelerce 102Hp kullanmış Hondasını, astrasına binmiş bariz bi fark görememiş arkadaşım, DSG 140Hp sürmüş geçenlerde ben hiç otomobile binmemişim diyor. Abartı gibi gelebilir ama sürersen anlarsın.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı bandareee

« Yanıtla #6 : 16 Nisan 2012, 08:56:31 »
Hocam eminim tsi fsi motorlar klasik hitler  motordan çok iyidir eminim buna ama tsi nin ve fsi motor yakıt tasarrufu konusundan zayıf oda Türkiye de benzinin pahalı olmasından kaynaklanıyor biraz da bu motorlar 100 km sabit hızla giderken 5,5 litre civarı yakarsın performansı olan araçlar ister istemez basacaksın o zaman 7-8 litre arasına tekabül eder buda arabanın kullanılışlığı açısından ciddi handikap
Bu arada 1.6 otomatik jetta yı aldım. daha önceki aracım 1.6 golf 3 tü aynı motor ama performansları çok farklı golf 3 çok daha hafifi olmasına ragmen jetta nın fuleli gidişi ve kalkışı çok iyi ben de bunu direk şanzımana yordum aktarımı çok çok iyi dsg nin ( dsg mi otomatik mi tam da bilmiyorum) dsg ve tsi olsa tadından yenmez sanırım.
asım

Çevrimdışı battal gazi

« Yanıtla #7 : 16 Nisan 2012, 09:15:32 »
Hayırlı uğurlu olsun aracınız mehmet bey,allah kaza bela vermesin.Aracınızda vites topuzunuzda resimdeki gibi ibare olması lazım,belki ibare olmayan dsg lerde vardır tamda bilemiyorum.

Çevrimdışı bandareee

« Yanıtla #8 : 16 Nisan 2012, 09:22:09 »
Teşekkürler Battal Bey o ibare yok maalesef bir de benim aracın bagajında yedek vites topuzu var eski sahibine sordum hocam ben de aldığımda da vardı bana da yedek dediler diyor artık bilemiyorum ama aracın vites geçişleri çok sarsıntısız çok iyi şanzumandan çok memnunum. yakıtta da sakin kullanırsan ekonomik etkisi var.
asım

Çevrimdışı battal gazi

« Yanıtla #9 : 16 Nisan 2012, 09:35:49 »
Teşekkürler Battal Bey o ibare yok maalesef bir de benim aracın bagajında yedek vites topuzu var eski sahibine sordum hocam ben de aldığımda da vardı bana da yedek dediler diyor artık bilemiyorum ama aracın vites geçişleri çok sarsıntısız çok iyi şanzumandan çok memnunum. yakıtta da sakin kullanırsan ekonomik etkisi var.
Siz memnunsanız gerisi önemli değil,ancak bir arkadaşımda golf 1.6 102 hp 8 valf  otomatik var,2 yıldır kullanıyor şu aralar dsg olmamasına rağmen dsg mekatronik şikayetlerine benzer sorunlar çıkarmaya başladığını söylemişti,aracına sonradan gaz taktırdı.Umarım kronik değildir.

Çevrimdışı bandareee

« Yanıtla #10 : 16 Nisan 2012, 09:45:13 »
Valla haftasonu başka ilçede arkadaşımla konuştuk 2006 golf otomatik kullanmış çok kötü idi dedi bana begenmedim dedi artık onlara farklı bir şanzıman mı kulandılar yada fabrika farkımı bilemedim ama ben memnunum gerisi teferruat insanın içi sinince gerisini pek düşünmüyor bu araç benim için zirve deri döşeme felan karartmalı cam girift mavi fena havası var bir yere gidince acayip havası oluyor Nasrettin hocanın Ye kürküm ye hesabı
Zaten Jetta 5lerin reklam sözü otomobiller ileriye taşı bazılarıysa yukarı bu jetta için çok doğru laf :) Allah herkese daha iyilerini nasip etsin.
asım

Çevrimdışı battal gazi

« Yanıtla #11 : 16 Nisan 2012, 10:17:18 »
Amin mehmet abi,aracınızın donanımı(comfortline,midline,primline)hangisi,deri döşemeleri filan orjinalimi sonradan mı?kaç model detaylı bilgi verirseniz,kilometre,tüplü tüpsüz,aldığınız fiyat mahsuru yoksa a'dan z'ye belirtebilirseniz binlerce kişi yararlanır bilgilerden hatta fotoğrafları falan olsa çok daha iyi olur fikir alışverişnde bulunurduk,sizcede mahsuru yok ise.
Ayrıca benim aracımda metalik grafit mavi ve çok hoş bir renk,gündüz başka akşam başka gün batımında başka renk dönüşümleri var çok hoş bir renk.

Çevrimdışı bandareee

« Yanıtla #12 : 16 Nisan 2012, 10:37:48 »
Comfortline Ekstrdan karartamalı cam cam var yanlarda ufak tefek lokal parça boyaları var yürürü oldukça iyi 118 binde otomatik girift mavi 33 900 e aldım brc lpg li trigeri ni balata ve disklerini yeni değiştirmiş arkadaş Ayrıca deri döşeme çok hava katmış araca.
asım

Çevrimdışı bandareee

« Yanıtla #13 : 16 Nisan 2012, 10:38:52 »
2008 model bu arada deri döşemenin fabrika çıkış fiyatı golfte 4 790 lira imiş iyi para :)
asım