Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 2008 jetta 1.6 comfortline otmtk-2003 bora 1.6 comfortline manuel güç-yakıt karş  (Okunma sayısı 11756 defa)

merhaba arkadaşlar, 2003 model 1.6 comfortline bora kullanıcısıyım, arabamdan çok memnunum ancak otomatik vitese geçmek istiyorum ve jetta nın 1.6 comfortline otomatik modelleri çok hoşuma gidiyo. güç ve yakıt anlamında ciddi fark varmı ki acaba, yardımcı olrsanız sevinirim ve tabiki tavsiyeleriniz...

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
Arkadaşımda var 2008 model midline otomatik 1.6 102 hp 8 valf motor hiçte fena değil gidişi,bu mdellerde dsg değilde normal tiptronic şanzuman kullanılmıştır gerçi 2010-2011 yıllarında  bu modellerdede dsg olanlar mevcut,otomatik yani tiptronic olanlar 6 ileri,dsg olanlar ise bu motorda 7 ileri olan kuru dsg kullanılmıştır,şu anda işyerimdeki arkadaşımda manuel vites 5 ileri 1.6 102 hp 8 valf midline jetta var oda çekişinden klima açık değilken ve araç tam dolu değilken memnun her iki belirttiğim jettada gazlıdır,bence pek sorun çıkarmayan yakıtı normal olan makul bir araç,belkide boradan az bile yakabilir bu belirttiğimiz araç,otomatiğide başa baş yakabilir gibi.
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2012, 23:13:35 Gönderen: battal gazi »
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

çok teşekkür ederim. biraz konuyu uztacağım ama ben lpg düşündüğüm için 1.6 düşünüyorum. acaba sizin aracınızın yakıtı nasıl, ben yılda 17-18 bin km biniyorum lpg olmazsa binebilirmiyim acaba artan benzin fiyatları ile birlikte :D

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
Ben şu anda 36-40 kuruşa yaklaştım kilometrede,uzun yolda bu rakam 29-35 kuruş aralığında çok sıkıştırır uçarsan şehir içinde 40-55 kuruş aralığını görürsün o zamanda şehir içinde rakip tanımazsın solu kapatır gidersin,daha doğrusu sol şeridi senden  az sayıda araç alabilir.Ayrıca ben yılda 7-8 bin kilometre yapıyorum bunun 3 bini şehir dışı gerisi şehir içi.Ayrıca şu anda şanzuman ve bir çok 2 yılı dolmamış parça garanti kapsamnda ve Volkswagen servisi benzinli modellerde tüp taktırıldığında bırak garantiyi serviste işlem yapmıyor,bu yüzden zaten yakın zamanda asla lpg düşünmüyorum ve bu değerleri fazla bulmuyorum zaten,neden der isen benim daha önceki 2 aracım lpg li idi aracın bir miktar çekişi düşüyor 30-40 bin sonra yeni nesil motorlarda ciddi sorunlar çıkabiliyor,enjektörler bujiler kelebek boğazı,benzin pompası,motorun kurum bağlaması,ayrıca sıralı sistemde her seferinde bir müddet benzin kullanması,lpg nin taktırılması,benzinden daha çabuk yanan bir madde olması,vs.vs bir sürü sebeplerden lpg'ye pek sıcak bakmıyorum,önceki iki lpg li aracımdada bir sürü sıkıntı çıkmıştı zaten ondan sonra soğudum lpg'den arkadaşım kırıkkalede lpg alıyım diye girdiği benzinlikte kaldı neden dersen benzin pompası arızalanmış sıralı sistem araba 1 günü gitti rezil oldu 1.8t idi aracı,ben aynısını 2003 vectramda manisa turgutlu'da yaşadım izmire gidiyorduk akşam vakti durduk benzinlikte 1 gece boyunca uğraştık çekici falan rezillik,sonra o aracımda enjektör,buji,boğaz kelebeği lpg taktırma masrafları emniyete işletme,bi gaz bi benzin alma,çekiş kaybı,orjinalliğinin bozulması,ne anladık bu işten ne ise onu orjinaliyle kabullenmek bence daha mantıklı adam ona göre üretmiş,şimdi ben benzinliyle biniyorum kafam rahat.

Ayrıca bence bu güce bu komfora,1400 kusur kiloluk bir araca 1.4 turbo ve süpercharger gücü ile alt dilim vergi ödeyerek 2.ooo,22oo cc hacmindeki araçtan alabileceğim hazzı bu yakıtla bu vergi dilimi ile elde ediyorum ben çok memnunum bu halimden.
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2012, 23:48:09 Gönderen: battal gazi »
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

teşekkür ederim bana şimdilik uzak bi araç :) güle güle binini hayrını görün inşallah

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
TSi + DSG ise atmosferiklerin hepsi hikaye öncelikle onu söyleyeyim.

1.6 Manuel bora 11.5sncivarı
1.6 6ileri Oto Jetta 13,3sn yani kalkış jettada daha hantal. Ama yokuş kabiliyeti, yüksek hızlara çıkma 6ileri sayesinde çok daha rahat. Triptroniği çok iyi çalışıyor tabi temizini erkekten almak lazım. Triptronik 6ya atarsan araç rahat ve sessiz olabiliyor tabi belli bi hıza kadar.
Tüketimi arkadaşımın Km de 26-27kuruş karma yakıt. Ş.içi 30kuruşu geçer, ş.dışı 20-22kuruş yakar.

Jettanın bagajı çok büyük, içi boraya göre çok ferah
« Son Düzenleme: 17 Ekim 2012, 00:09:24 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

rakamlar biraz kafamı karıştırdı ama şu anki arabamı kullanmaya devam edecem anlaşılan. teşekkür ederim