Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Yag cubugu ve ust kapak yag buhar hortumu hakkinda  (Okunma sayısı 14064 defa)

Yag cubugu ve ust kapak yag buhar hortumu hakkinda
« : 20 Haziran 2014, 19:21:23 »
Arkadaslar bugun ust kapak yag buhar hortumunun ucunu deneme amacli (motora gidem tarafini)hava gecmeyecek sekilde tikadim.Birde ne goreyim yag cubugundan yag cikiyor.: Bu durum normal mi, neye isaret hayra mi serre mi? :melek:

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: Yag cubugu ve ust kapak yag buhar hortumu hakkinda
« Yanıtla #1 : 21 Haziran 2014, 22:04:11 »
 :D Durum normal  ;D

Lütfen öncelikle karter havalandırma hortumunu yerine bağlayın ve Google da karter havalandırma veya pozitif karter havalandırma diye aratarak biraz bilgi sahibi olun.
Akıl yaşta değil baştadır.

« Yanıtla #2 : 21 Haziran 2014, 23:51:03 »
Emre hocam zaten fiskiran yagi gorunce yaramaz cocuklarin sucu ort bas etmek icin yaptiklari gibi alel acele telasi gormeliydin >:D.Hortum mu dedin o coktan yerine sıkıca baglandi bile  :D
Zaten oto parkta arabayi parkettigim yerlere kopeklerin bolgelerini belli etmek icin yaptikari seyi yapiyorum kara bir yag akintisi  ;D
Gecen gunde vakum diyaframi yirtilmisti dolayisiyla frenlerde cok sertti vakum pompasinin donus hortumu cikarttim arabayi calistirdim once cikirt cikirt bi ses sonra bi baktim yag atmaya basladimyine yaramaz cocuk misali delil karatma vs.. :t
Sonuc olarak Emre hocam suan rahatladim ALLAH razi olsun.Boyle boyle ogrenecegiz ustalar. (Ha vakum diyaframi yirtilan olursa sanayide contacilar aynisini goturunce kesiyorlar 10 tl ) :tamamdir
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2014, 23:53:57 Gönderen: 06jetta06 »

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #3 : 22 Haziran 2014, 00:07:58 »
Geçmiş olsun. Sökme-takma yaparak parçaların işlevini öğrenmeye çalışmak yerine bir kitap edinmeyi veya en azından biraz intertnette araştırma yapıp daha sonra aracınıza müdahalede bulunmanız daha iyi olacaktır.
Akıl yaşta değil baştadır.

« Yanıtla #4 : 22 Haziran 2014, 00:20:25 »
Dogrusu o evet bizim ki kara duzen hesabi oluyo,deneme yanilma aslinda en iyi ogrenme yollarindan birisi :)