Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: kara düzen direksiyonu hafifletme önerisi  (Okunma sayısı 28222 defa)

kara düzen direksiyonu hafifletme önerisi
« : 05 Nisan 2012, 16:40:30 »
arkadaşlar ben direksiyonumun cok sert ve agır oldugundan şikayetçiyim .bu konuda elden de bişe gelmediğine göre son çare olarak hidroliğe çevirmeyi düşünüyodum aracımı .malum maliyet yüksek oluyo 1000 civarı bütçe lazım bu zevk için. son 20 yılını golf jetta mk2 kasalara ayıran bir abimiz ile bu konuda konuştuğumda bizzat denediğini ve baya güzel sonuç aldıgını soylediği bir çözümü sizlerlede paylaşmak istedim faydamızın dokunması maksatıyla

gelelim bu parçaya= kule gergisi takılan kısımın altındaki amartisör üst takozları(bilyeli parçaymış) çiftini değiştirince baya bir rahatlatıyomuş direksiyonu.çünki zamanla bu bilyeler bozuyo ve parça yıprandıgı için ağırlık amartisörden düşerek direk direksiyona biniyomuş .
 .itimatım tam oldugundan ve bu konudan müzdarip olduğumdan hemen siparışini verdim esin ticaretten . orjinali çifti 50 lira (azıcık bir direksiyon  konforu  için bile bedava) 

en kısa zamanda parçayı taktırıp sizlerle paylaşacagım .dinlediğiniz için sağolun
Sana Gelmediğim gün golf2 aldığım gündür Gülüm

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: kara düzen direksiyonu hafifletme önerisi
« Yanıtla #1 : 05 Nisan 2012, 17:10:40 »
pek farkı olmaz fikret usta butun amortisör takozları nerdeyse bilyalı ben bilyasızına denk gelmedim, söyle birşey de olabilir direksiyon sisteminini kontrol edin kaç senedir elden geçmemiş belki yagı işlevini yitirimiştir vs vs bilya ile hafifleyeceğini sanmam
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #2 : 05 Nisan 2012, 17:14:04 »
Beklemedeyim hocam  :)

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #3 : 05 Nisan 2012, 17:17:44 »
kara düzen direksiyon kullanıyorsanız, lastik ebatları orj den büyük ise park ederken ve manevra yaparken kol ve göğüs kası çalısmasına mecbursunuz ben 5 sene passatı kulladım o kadar alıştım ki tek el ile hareket ettiriyordum :)

Yunus EMRE

« Yanıtla #4 : 05 Nisan 2012, 18:21:58 »
nızam bana bıraz mantıklı geldı bılyalar ve dış plastiği eskidiğinden yük drek dreksıyona bınmış olabılır .ha birde abimiz denemiş ve hidrolik direksiyon kadar olmasada büyük bir değişim var diyince heyecan sardı beni.zaten büyük rakamlar değil birde arabada tek değişmeyen yer o parça kaldı sanırım  :D :D inşallah düşündüğümüz gibi olur .paylaşacagım hemen zaten  :tamamdir

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #5 : 06 Nisan 2012, 09:38:27 »
tabi değişmediyse değiştir ama çok büyük birşey bekleme :D birde aldıgın malzeme yerli olmasın sakın ben bir haftada iki kere değiştirmiştim
golf varken

Yunus EMRE

« Yanıtla #6 : 07 Nisan 2012, 19:21:17 »
valla araca bugune kadar ne taktıysam orj taktım bunlarıda öyle tabıkı.parçalar geldı bugun hafta içi yorum yapacagım taktırınca  :tamamdir

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #7 : 07 Nisan 2012, 19:39:19 »
abi pek bişi bekleme bence de, ben daha yeni değiştirdim ama bişi değişmedi :)

« Yanıtla #8 : 08 Nisan 2012, 13:40:41 »
yok paşam farkındayım ama benımkıler hiiiiçççç degısmemış o yuzden umutlanıyorum zaten ..bakalım bellı olur ıkı gun sonra

« Yanıtla #9 : 13 Nisan 2012, 22:16:48 »
dün fırsat bulup değiştirdim parçayı.maşallah baya bi yumuşama oldu dreksiyonda.çünkü çıkan parçanın plastikleri milimetrik kalmış kalınlık olarak.yeni parçayla arasında 1cm ye kadar bir fark vardı yanyana koyunca.artık dreksiyonum daha yumuşak  :sevgi: