Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Jetta MK II intercool  (Okunma sayısı 38197 defa)

Ynt: Jetta MK II intercool
« Yanıtla #42 : 28 Nisan 2008, 23:43:18 »
Tamponun orası da sakat olur Osman.Altı bi yere vursan al sana inter de gitti:)Boruları da eğdik derken,hiç gerek yok bu IC işine.Oldu mu orijinali olacak.Vardır Alman mühendislerin bir bildiği.Yoksa cooler'ın ağzını yan vermezlerdi.

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #43 : 28 Nisan 2008, 23:48:44 »
Orjinal boruları eğmeyeceksin, istedin mi sökersin eskisine çevirirsin. Tamponun altında da bir şey olmaz, orayı vurabiliyorsan zaten ön takımı da vurman muhtemel. Yararlı bir uygulama düzgün yapıldıktan sonra. ;)
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı corrado

• amca
« Yanıtla #44 : 28 Nisan 2008, 23:51:56 »
3 boru var , soldaki turbo filtresinin borusu.
sağda kalan 2 tanesi ise, biri turbodan çıkıp coolera giden boru, diğeride coolerdan çıkıp emme manifolduna giden.

erhanın yazdığı gibi fazla boru yok turbo değişim yok.
orjinallerde cooler giriş ve çıkışları yakın olduğundan borular yanyana karışık gibi gözüküyor.
dediğim gibi basit bir sistem aslında.

2 link daha
http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=3375459

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=3709717

hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
« Yanıtla #45 : 29 Nisan 2008, 10:48:21 »
sistem gayet basit bakalım ben bunu home made projesi olarak yapmayaı düşünüyorum eniştemin tamir atölyesi var bakalım becerebilirsek güzel bir şey olacağa benziyor :)

atıf abi tekrar ellerine sağlık...

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
« Yanıtla #46 : 29 Nisan 2008, 10:49:49 »
ikicni linkte ki uygulama da dediğim gibi emme ile turbonun boğaz ers çevrilip monte edilmiş :) mantıklı bir uygulama ama korkum aşiri soğuk havadan dolayı lag sorunu yaşamam :(

Çevrimdışı corrado

• amca
« Yanıtla #47 : 29 Nisan 2008, 23:34:25 »
http://www.vwfixx.com/forums/index.php?showtopic=58471

volvo dan çıkma baba bir cooler kullanmış bunlarda.
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

« Yanıtla #48 : 26 Eylül 2008, 00:05:24 »
arkadaşımintercoler sistemi sadece motora turbodan sonra girecek olan havanın bir miktar soğutulması için tasarlanmıştır.çünkü ısınan havanın içinde oksijen azalır buda yanmada verimsizliğe sebep olur.mantık budur ve soğutma suyu ve motor bloğuylada uzaktan yakından lakası yoktur.sistemide arkadaşlar...emilen hava,turbo,intercoler.motor emme manifoldu ve silindirler...

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
« Yanıtla #49 : 26 Eylül 2008, 10:55:03 »
arkadaşımintercoler sistemi sadece motora turbodan sonra girecek olan havanın bir miktar soğutulması için tasarlanmıştır.çünkü ısınan havanın içinde oksijen azalır buda yanmada verimsizliğe sebep olur.mantık budur ve soğutma suyu ve motor bloğuylada uzaktan yakından lakası yoktur.sistemide arkadaşlar...emilen hava,turbo,intercoler.motor emme manifoldu ve silindirler...

bilgi için teşekkür ederim bu sölediklerinizi zaten biliyorum ;)

« Yanıtla #50 : 12 Mart 2010, 16:26:48 »
arkadaslar konuyu hortlatıom ama yapan eden arkadas yokmu tecrubelerını paylasssın bizimle.

« Yanıtla #51 : 28 Mart 2010, 17:40:27 »
daha yapmadım ama yaza kalmadan yapmış olurum ben...sanırım  ;)

« Yanıtla #52 : 12 Nisan 2010, 00:34:01 »
daha yapmadım ama yaza kalmadan yapmış olurum ben...sanırım  ;)
yasın sana bı ıntercool takalım bu saatte yazıyorum ama nasıp bu saateymıs araba gelıo 1.6 td ıntercoolerlı senın arabaya olur bılgın olsun:)

Çevrimdışı mira

• OLdsKool...
« Yanıtla #53 : 20 Mayıs 2010, 13:56:50 »
orijinal kiti "çıkma olarakda" dahi pahalı biraz.Kendinizin uydurması lazım .ben şu an proje üstündeyim.En uygun olarak COrsa CDTI intercoolu takıp deneyeceğim.uygun büyüklükte onu bulabildim.zaten koyacak yer yok.orijinali üstte duruyor biliyorsunuzdur.
panjurun içine koyucaz.proje üstündeyiz.tek tek resimler buraya koyarım ...
resimlerde ankaradan bi ustanın kendi aracına uyguladığı intercool.büyük bi ihtimal panjurun içinde

« Yanıtla #54 : 03 Haziran 2010, 23:41:27 »
Öncelikle kullanmış olduğunuz araç 90 hp değil  64 hp gücündedir. İntercooler uygulaması için turbo basıncınızın yüksek olması gerekiyor. Bu şekilde intercoolerden randuman alabilirsiniz.

« Yanıtla #55 : 04 Haziran 2010, 13:44:20 »
ben 70 hp diye biliyordum her yerde de oyle yazıyor  ??? Bu turbo basıncı nasıl arttırılır. Turboyu buyutmek mi gerekir onun için.
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2010, 13:45:01 Gönderen: al_pacino »