Gönderen Konu: Jetta mk II için swap olayı..  (Okunma sayısı 21111 defa)

Çevrimdışı musa

• Profili Görüntüle
Ynt: Jetta mk II için swap olayı..
« Yanıtla #28 : 13 Kasım 2007, 10:13:21 »
bence bu adamında bi fikrini almak lazım,nasıl nerde kaça mal ettiğinide sormak lazım.arabaya baya para we emek harcamış olsa gerek

sahibinden.com - Türkiye'nin ilan ve e-ticaret platformu - Oto, Emlak, Bilgisayar, Cep Telefonu, Elektronik, Antika, Giyim, Mobilya, Eleman / İş Arayanlar ve daha fazlası

Çevrimdışı cabrio63

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 13 Kasım 2007, 12:50:24 »
arkadaşlar sanırım bi konu hortlaması olmuş yine ;) ama yeri gelmişken söyliyim,passatın motoru yanlamasına diil düzlemesine,motor kulakları sorun yaratabilir ;)

Çevrimdışı golfmk2gtd

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 13 Kasım 2007, 12:54:12 »
ramcho® bostancı sanayisinde süleyman usta var.. senelerdir ona giderim çok sağlam bi ustadır..

Bana muhabbet esnasında benim golfün motorunu filan değiştirelim demişti daha önceden bi akrabasınında golf 2 si varmış diesel adam 1.9 tdi motor taktık dedi golf motoru ama golf 3 mü yoksa golf 4 motorumu onu hatırlıyamıyorum adam her türlü motordan anlıyo eğer istersen senin için bilgi toplarım.. sormak istediğin bi konu varsa yaz gidip soriyim..

Link teki aracıda bostancı sanayide çiçekpompa nın önünde görüyodum salam araba...

bende bi ara değiştirmeyi düşünüyodum motoru ama maliyetli bi iş Allah
kolaylık versin  ;)

Çevrimdışı musa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 13 Kasım 2007, 15:08:58 »
mk2 si olan herkes düşünmüştür heralde değiştireyi..sormak lazım bahsettiğin ustaya 1.9tdi motoru takmayı kaça malettiler die..

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 14 Kasım 2007, 10:44:01 »
1,9tdi passat 130 hp motor şanzuman beyinler ıvır zıvır 20 milyarı gözden çikarmanız gerekiyo yaptığımız hesaplarla...tabi bi kere bütün alt yapı passat olacak üst yapı da sağlamlaştırılacak..

Çevrimdışı golfmk2gtd

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 14 Kasım 2007, 16:21:47 »
ben yarın bi bostancı sanayiye uğrayıp ustayla bi konuşma yapıyım...

bende ciddi ciddi merak ettim bu konuyu..

ramcho® eğer motoru değiştirisen klima ve hidrolik direksiyona talibim haberin olsun  ;) ..

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #34 : 14 Kasım 2007, 18:41:25 »
1,9tdi passat 130 hp motor şanzuman beyinler ıvır zıvır 20 milyarı gözden çikarmanız gerekiyo yaptığımız hesaplarla...tabi bi kere bütün alt yapı passat olacak üst yapı da sağlamlaştırılacak..

Sırf aldığın parçalarla birlikte değil de, arabayı 4 4 lük yürür hale getirmek için o kadar para harcayabilirsin. Motoru atması kolay ama, tesisatı gerçekten çok zor iş...
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 15 Kasım 2007, 01:23:01 »
VWvortex Forums: my 83 gti build post for high hp.... 56k slayer

bide bu bakın isterseniz elli sayfalık bi konu ben yirmibeşte kaldım arkadaslar bi rabbit olayı ama yapılan işlem ramazanınkilerle uyuyor kolay gelsin
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 16 Kasım 2007, 13:33:10 »
harcanak emek ve para aslında sorun deil fakat TR de bu işi sapa sağlam yapacak usta sıkıntısı çok..kaç kişiyle görüştüysem motoru oturtur gerisine karişmam dio.bakalım gene de araştırmaya devam ediyorum...

yasin klima senin olaiblir de hidrolik direksiyona mete abi istiyo olmadı açik artırma yaparıs :D :D

Çevrimdışı golfmk2gtd

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 16 Kasım 2007, 14:47:05 »
ustayla görştüm. koydukları motor diesel bi motormuş vw grubuna ait1.9 tdi  chip filan yokmuş onda düz turbo diesel yani.
koyması anlattığına göre çok kolay ama yeni tip motorlardan değil tabii. elektrik işini filan sordum nası olur diye elektrik işi baya zahmetliymiş motoru oturtmakta ve çalıştırkmakta sorun yok ama mevcut sisteme bağlama sıkıntılı.. göstergeleri filanda değişmen gerekiyomuş..seni en çok zorluyacak olan elektrik olur bence..

bana sorarsan ramazan boşver kardeş bizim arabanın motorları fena değil.. komple rektefiye ve kumlama yapsan.. sonra modifiye edersin tubo intercooler vs.. salam bi araba olur aslında...

benim için öncelik klima ramazan eğer motoru değiştirirsen almaya niyetliyim haberin olsun...
(donuyorum arabada ya)

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 16 Kasım 2007, 15:03:11 »
yasin iyi bi klimacı abimiz var istersen yardımcı olurum :)

Çevrimdışı golfmk2gtd

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 16 Kasım 2007, 15:13:14 »
saol ramazan elektrikçi bi abimiz var işinin ehli  gözümüzü baya korkuttu saolsun ufak bi araştırmada yaptım.. orjinal bizim araçlar için yapılmış klima sistemi lazım (senin araçtaki gibi) yada başka bi arabadan çıkma almak gerekiyo ama bazende çok sağlıklı çalışmıyo.. sonradan takıldığı için...

yani orjinal kitini bulursam iyi olur.. maliyet yöününden de...

ilgilendiğin için teşekkürler  ;)