Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: kızdırma bujisinin lambasının yanıp sönmesi  (Okunma sayısı 7415 defa)

kızdırma bujisinin lambasının yanıp sönmesi
« : 06 Ağustos 2009, 13:08:31 »
1990 model dizel jettam var yolda giderken birden kızdırma bujisinin lambasının yanıp söndüğünü gördüm, acaba bujilerde bi problem mi var die düşündüm, araba nın gidişi biraz tuhaflaştı gibi oldu ya da bana mı öyle mi geldi bilmiyorum sanki böyle daha vuruntulu gidiyor gibi geldi bana 10 dk sonra gideceğim yere geldim stop ettim. tekrar çalıştırdım aynı ışık söndü yani uyarı vermiyor artık... 2 gün sonra yine aynısı oldu :(  ( bu ara da eklemek istiyorum aküm çok zayıf bazen vurdurarak çalıştırıyorum)
acaba sorun tam olarak nedir yardımlarınızı bekliyorum
saygılar...
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2009, 13:36:10 Gönderen: dısardankapat »

Çevrimdışı corrado

• amca
Ynt: kızdırma bujisinin lambasının yanıp sönmesi
« Yanıtla #1 : 24 Ağustos 2009, 14:53:21 »
sigorta kutusunun oralarda bir rölesi vardı.
onda problem vardır muhtemelen. röleyi değiştirirseniz sorun çözülür.

aküyüde değiştirin bu arada  ;)
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

« Yanıtla #2 : 03 Haziran 2010, 23:43:02 »
TDI'ler de arıza lambası olarak görevde yapıyor bilmiyoru araç TDI'mi? Öyle ise sistemde bir arıza olabilir değilse arkadaşın dediği gibi.

« Yanıtla #3 : 22 Şubat 2011, 22:10:45 »
yav benim de kizdirma buji lambasi eskiden yavas yavas yanip sonuyodu onun sebebini biilyorum. o mazottan suyu ayiran kutunun musurunun bozuk olmasindan kaynaklaniyor biliyorum
simdi cok dusuk voltajda cok hizli yanip sonuyor. ve calistirdigimda degil de biraz yurudukten sonra.
acilen fikirlerinizi bekliyorum,

bu arada role, kizdirma bujisi (bosch), ve aradaki gerekli kablolar kaca malolur.teker teker

saygilar

--Das Auto--

« Yanıtla #4 : 27 Şubat 2011, 00:23:20 »
aynı şekılde bendede pıroblem vardı bır sure sonra kızdırma bujulerının rorelısı yandı ve orjınalını aldım fakat oda calışmadı daha sonra elektırıkcım bana j9 rolesı almamı soyledı bende alsım 35 tl taktı ve şu an ıtıbarıyla hıc bır sorun yok yanlızca ılk calıştırmada daha oncekı cıbı işikları yanmıyor sadece devreden cıktıktan sonra roleden tık dıye bır ses gelıyor ve marşa basıyrum sıkıntı yok bu arada benım aracım 1984 madel 1,6turbo dızel jetta sonradan koyulmuş ınterkolda var