Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 1.vites ve geri vites'deki dişli sesi  (Okunma sayısı 10854 defa)

1.vites ve geri vites'deki dişli sesi
« : 02 Mayıs 2012, 12:30:32 »
Arkadaşlar 1.vitese geçireceğim zaman dişli sıyırma sesi gibi ses geliyor ama vitese çok zor geçiyor bazen 2 ile kalkmak zorunda kalıyorum.
Geri vitese ise 1.vitesten de zor geçiyor aynı ses geride de var tabi
3.viteste ise bazen gacırtı yapıyor

Not:Vites tamir bakım seti 3 ay önce değişti

Son bir kaç haftadır bu sorun var sizce sebebi ne olabilir çözümü nedir?
Teşekkürler...

Ynt: 1.vites ve geri vites'deki dişli sesi
« Yanıtla #1 : 04 Mayıs 2012, 14:55:58 »
Güncel  :)

« Yanıtla #2 : 05 Mayıs 2012, 23:56:24 »
Arkadaşlar sorun çözüldü,daha önce vites tamir bakım seti almıştım usta takarken ayarını tam yapamamış bunu ilk mesajda yazmıştım ama bu zaman kadar bir sorun yoktu. Bugün başka bir ustaya gösterdim ayırıcıdan şanzıman a giden mile tornacıda 5mm lik ek yapıldı şimdi kısa vites aralıklarıyla kaymak gibi oldu (bir ara resim eklerim daha ayrıntılı olur )  :sevgi:

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #3 : 09 Haziran 2012, 21:29:27 »
Konun; kendin çal kendin oyna gibi olmuş.. Ama resim paylaşımı ile dahada hareketlenebilir :)
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

« Yanıtla #4 : 09 Haziran 2012, 23:09:03 »
Evet biraz öyle oldu, kısa sürede çözüldüğü için herhalde, resim çekmek hiç aklıma gelmedi normalde hiç kaçırmazdım sanayinin vermiş olduğu yorgunluktan herhalde. Resim işini halletmem lazım :)

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
« Yanıtla #5 : 20 Haziran 2012, 01:13:27 »
dün siteler karakolunun orda gördüm aracınızı :) cephede duvar boyuyodum seslendim ama duymadınız

« Yanıtla #6 : 20 Haziran 2012, 10:10:34 »
Hakkını helal et Hasan Ali bu aralar bi kapı işi varda o yüzden dolanıyordum,duymamışım tanışmayı isterdim doğrusu.Sizin dükkan mı var oralarda :)

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
« Yanıtla #7 : 28 Haziran 2012, 19:55:44 »

Hakkını helal et Hasan Ali bu aralar bi kapı işi varda o yüzden dolanıyordum,duymamışım tanışmayı isterdim doğrusu.Sizin dükkan mı var oralarda :)

ne demek abi. bende orda cephe boyuyordm. bebe mobilyası satan dükkanların olduğu köşede tam. zaten yukardaydım :) aşağıda olsam bi şekilde durdururdum yani :D

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #8 : 09 Temmuz 2012, 21:17:09 »
Konular çok dağınık olduğu için kaçıyor. GOLF ve JETTA aynı araç başlıkları ayrı o yüzden biraz üvey eflat sorunu oluyor JETTA lara.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"