Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: sabah ilk çalıştırma  (Okunma sayısı 21649 defa)

Ynt: sabah ilk çalıştırma
« Yanıtla #14 : 08 Şubat 2012, 14:40:44 »
resmi yok ama müşürün yeri tam radyötorden motora gelen su hortumunda motor tarafında (hemen pompasının üst kısmına geliyor) ben çıkarttım jakı ısıtma 19-20 saniye falan sıcakkende ısıtma yapıyor marştan sonra kızdırmayı kesiyor müşür arızalı çıktı adapazarından alıcaz saygılar  ???

« Yanıtla #15 : 22 Şubat 2012, 08:39:47 »
sıyıracağım artık müşürüde değiştim hatta yeni röle aldım kızdırmaları kontrol ettim enjektörleri sökerek ama sabah ilk marşta 7 saniye ısıtma lambası sönüyor bas marşsa yok almaz başka bir yerleredemi sorun var acaba müşürden jakı cıkardığımda 15-20 sanyiye ısıtıyor ilk marş -6 derecede tık alıyor hiç zorlanmadan bilgisi olan varsa paylaşsın  :-[

« Yanıtla #16 : 22 Şubat 2012, 08:55:18 »
veya benim fişlermi yanlış yerde resimli hararet ve ısıtma kontrol müşürü nerdedir resimli yardımcı olacak varmı

Çevrimdışı 90khan

• Ne mutlu Türk'üm diyene!
« Yanıtla #17 : 22 Şubat 2012, 12:48:23 »
ben aküyü yeni taktım ısıtma süresi düzeldi  :o

« Yanıtla #18 : 22 Şubat 2012, 12:50:40 »
akü 90 anper yeni 11 ayda aldım

« Yanıtla #19 : 28 Şubat 2012, 10:36:29 »
Hocam kolay gelsin çalıştırmadan önce gazı pompalayıp (mazottun depoya geri kaça ihtimaline karşı) bir kaç gazı pompalamayı deneyin. Bende de buna benzer bir sorun var gerçi marş dişlisini değiştirdikten sonra sorun halloldu. Ama yinede bir kaç kez gazı pompalayıp çalıştırıyorum. Bence bir dene  ;) Mazot otomatiği depoya geri kaçırıyor olabilir ???

« Yanıtla #20 : 28 Şubat 2012, 11:33:58 »
mazot hotumlarını seffaf yaptım sabah marştan önce bakıyorum geri salma yok ama motor sıcaklıgını ölçen müşürden şüpeliyim onu çıkarınca fiks 15-25 saniye ısıtma yapıyor  (tek sorun motor sıcakkende kontagı açtığımda ısıtma yapması)   fişi takıyorum 7- saniye ısıtma yapıyor oda yetmiyor müşürdeki dereceyi mi tutturamıyorum acaba geçiçi gözüm fiş yaza kadar yerine takılmayacak saygılar

« Yanıtla #21 : 26 Mart 2012, 21:39:41 »
Biz kızdırma bujilerini değiştirdikten sonra ışık geç sönmeye başladı