Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: sabah ilk çalıştırma  (Okunma sayısı 21652 defa)

sabah ilk çalıştırma
« : 30 Kasım 2011, 14:58:49 »
slm arkadaşlar sabah jettamı bir kez ısıtıyorum 7 saniyede kızdırma lambası sönüyor marş yapıyorum (marş motorunu yeniledim) almıyor, ikinci ısıztmayı yaptırıyorum o da 7 saniye derken 3 cüde çalışıyor bu ısıtma rolesinin kızdırması için kaç saniye gerekli yada benim role mi bozuldu ki 3 ısıtma da aynı  benzinli gibi çalışıyor araç tavsiye yorumlarınızı beklerim

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: sabah ilk çalıştırma
« Yanıtla #1 : 30 Kasım 2011, 15:04:04 »
kızdırma rolesini kontrol edin arızalı veya ömrünü yiyor olabilir manuel  anahtar devresi yaptırın veya aynısından bir tane taktırın kızdırma bujileri ne durumda ?
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı 90khan

• Ne mutlu Türk'üm diyene!
« Yanıtla #2 : 30 Kasım 2011, 15:18:24 »
aynı sorun bendede var normal zamanda çalışması çok rahat ama sabahları soğuk havada 3 4 kere kontağı açıp kapatınca tek marşta alıyor

Çevrimdışı suskun

• Hamit GÜLSOY
« Yanıtla #3 : 30 Kasım 2011, 15:38:36 »
tüm bakımlar tamamsa tek kızdırmada sorun yoksa 
mozot geri kaçıyodur depodan pompaya gelen mazot borusuna sibop taktıracaksın 10-15 tl felan ustanıza tarif edin anlar o  :tamamdir
ondan sonra kibrit gibi olur  ;D
« Son Düzenleme: 30 Kasım 2011, 15:39:22 Gönderen: suskun81 »
H.G WORKS

Çevrimdışı 90khan

« Yanıtla #4 : 30 Kasım 2011, 16:16:34 »
bir kaç kere ısıtınca tek marşta almasının sebebi bu mu :S hava sıcakken bir kerede marş alması nasıl oluyor ki eğer sorun buysa

Çevrimdışı suskun

• Hamit GÜLSOY
« Yanıtla #5 : 30 Kasım 2011, 16:39:58 »
gökhan tüm bakımları tamsa diyorum zaten kızdırma bujinde sorun var senin demekki  :tamamdir

H.G WORKS

« Yanıtla #6 : 30 Kasım 2011, 16:47:44 »
kızdırmalarınıza bır bakın arkadaslar ayrıca gostergedekı kızdırma lambasına bakarak olmaz o ıs.

tık sesını duymanız gerekıyor

benım kontagı actıktan 3 sny sonra sonuyor mesela ama tık sesını duymadan basmıyorum

bırde mazotu gerı kacırıyorsada yapar bunu benım aractada vardı fılıtreden dolayı hava yapıyormus degıstrdım duzeldı.

bırde mars dınamosundada sıkıntı olabılır arkadaslar bızım volt vardı arac gec calısıyordu baktırmadıgımız yer kalmadı kızdırmalarından tutun herseyıne kadar sıbobları bıle degıstı aku degıstı sorunun ne oldugunu duysanız uzulursunuz yanı

mars motoruymus komurlerı bıtmıs degıstırdık arac kısın sogunda yarım mars da calısmaya basladı..

Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı 90khan

« Yanıtla #7 : 30 Kasım 2011, 19:42:17 »
gökhan tüm bakımları tamsa diyorum zaten kızdırma bujinde sorun var senin demekki  :tamamdir

gene elektrikçinin yolu gözüktü yani :)

« Yanıtla #8 : 02 Aralık 2011, 11:14:37 »
aracın enjektörlerini söküp ısıtma yaptım ki ocaktan belli oluyor kızdırma bujileri 4 düde alev alev yanıyorlar , birde sabah çalıştırmadan önce mazot hortumlarını değişmiştim şeffaf hava boşluğu varmı diye bakıyorum boşluk yok geri salması yok yani de bu ilk ısıtmada alması gereken araç neden almaz sıra rölede galiba ama nasıl kontrol nasıl edilir yorumlarınızı beklerim herkese teşekkürler... ( bakımları muntazam yapılan araçtır.)   

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #9 : 02 Aralık 2011, 12:13:29 »
kutu gibi birşey motor havuzunda siyah bir parça içini aç bak bakalım ne halde ?
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #10 : 06 Aralık 2011, 00:12:25 »
kardeşim geçmiş olsun.havaların sogumasıyla alakası yüzdeyüz bu kızdırma olayının.3 ay once kızdırma süresi 5 sanıyeyı gecmıyorken şimdi (-17 derecede) 30 sanıyeye yakındır belkıde beklıyorum ve 3 kez kızdırıyorum ilkinde mümkün değil gaz pedalına basmadan çalışmıyo.
Sana Gelmediğim gün golf2 aldığım gündür Gülüm

« Yanıtla #11 : 12 Aralık 2011, 09:15:55 »
röle değişti sorun bitti maşallah tek marş süper

« Yanıtla #12 : 05 Şubat 2012, 16:23:19 »
bilgi amaçlı yeni role 6 saniyede atıyor yağ çubuğunun üst rafında kalan kısımdaki ( su hortumunda) müşüre bağlı fişi çıkardığımda ısıtmayı 19-20 saniyede atıyor bu müşürden kaynaklanan bir şeymi arıza varmıdır kışın zor müşür takılı olunca 6 saniye ısıtmaya yetmiyor ama fişi çıkarınca 19-20 saniye tek marş canavar çalışıyor (fişi çıkarttığımda bu seferde motor sıcakken de ısıtma yapıyor benim bu müşürmü arızalı veya başka bir şey mi var) 

« Yanıtla #13 : 08 Şubat 2012, 00:09:00 »
bilgi amaçlı yeni role 6 saniyede atıyor yağ çubuğunun üst rafında kalan kısımdaki ( su hortumunda) müşüre bağlı fişi çıkardığımda ısıtmayı 19-20 saniyede atıyor bu müşürden kaynaklanan bir şeymi arıza varmıdır kışın zor müşür takılı olunca 6 saniye ısıtmaya yetmiyor ama fişi çıkarınca 19-20 saniye tek marş canavar çalışıyor (fişi çıkarttığımda bu seferde motor sıcakken de ısıtma yapıyor benim bu müşürmü arızalı veya başka bir şey mi var) 

yerinin fotografı varmı ?

benım yaz kıs sıcak soguk degısmıyor 20 sny ye yı buluyor ve motor sıcakkende kızdırma yapıyo araba kendı kendıne...

degıstırsem mı bende acaba ya..
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.