Gönderen Konu: Kalorifer sorunu :(  (Okunma sayısı 25578 defa)

Çevrimdışı cold

• Profili Görüntüle
Kalorifer sorunu :(
« : 26 Ocak 2011, 04:23:21 »
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. benim arabanın kesinlikle çözemediğim bi sıkıntısı var yaşıyan arkadaşlar var mı merak ediyorum ? aracın kaloriferi motor ne kadar ısınırsa ısınsın içeriye soğuk hava üflüyor:S dieceksiniz ki peteği kontrol ettir.etirdim hatta almanyadan sıfırını bulup getitirip taktım :)hortumları yenile? yeniledim. su gelio mu die kontrol et? ettim. içeriye sıcak hava üflemesi gereken bi fan var onu kontrol et? ettim:)yani hiç bir sonuca ulaşamadım:S aklıma devir daim pompasının bozulmuş olabiliceği geliyor ama gelelim dizel bi araç o bozuk olursa nasıl soğuyor soğutma sisteminde bi sorunu yok? yoksa kloriferin devir daim  sistemi tamamen farklı mı?:S   bunun sıkıntısı nedir arkadaşlar yardımcı olun kronik bi rahatsızlıksada bi alternatif bulun bana lütfen :) 12 yıldır bende general 1 kere bile karda kışta bırakmadı ama kışları hep içerden camları sildirmek zorunda bırakıyo beni yardımlarınızı beklioyurm şimdiden teşekkürler.:)

Çevrimdışı ak8624

• Profili Görüntüle
Ynt: Kalorifer sorunu :(
« Yanıtla #1 : 26 Ocak 2011, 09:55:07 »
İlk aklıma gelen Arabanda termostat varmı? Varsa kaç derecelik?
1.Arac VW 1302S           1972-----3.Arac VW Golf Cl  Mk2  1984
2.Arac VW Golf Gti Mk1  1981-----4.Arac VW Jetta C Mk1  1982

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Ocak 2011, 10:26:03 »
ayar düğmesini çevirdiğinizde fan çalısıyor mu

çalısıyorsa ayar telleri var içiride onlardan biri soguk kısımda çıkmıs kırılmıs veya sıkısmıs olabilir

hararet 90 a cıkıp fan çalısıyorsa termostan müşür ve devirdaim çalısıyordur
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı alpers3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Ocak 2011, 10:32:13 »
durdugunda sıcak yurudugunde mı dogyo arac?yoksa hıc mı sıcak wermıyo?

Çevrimdışı alpers3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Ocak 2011, 10:33:01 »
İlk aklıma gelen Arabanda termostat varmı? Varsa kaç derecelik?

termostat olmasa bıle arac ısınır sadece bosa atıp yokus asagı ınerken sogumaya baslar termostatın olmaması hıc ısınmamaya sebep olmaz...

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Ocak 2011, 13:09:21 »
termostat olmasa bıle arac ısınır sadece bosa atıp yokus asagı ınerken sogumaya baslar termostatın olmaması hıc ısınmamaya sebep olmaz...
termostat yokken benim arabada çeyreği geçmiyordu abi bu gibiydi içersi, termostatı değiştirdim, şimdi yarıya yakın ve daha iyi ısınıyor.

Çevrimdışı alpers3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Ocak 2011, 13:40:02 »
hıc ısınmam olmaz ılerım rolantıde felan ısınmaya baslar ama tabıı bu ısınma dedıgım ılık denecek kadar azdır ısınıo dedıgımde standart bı kalorıfer gıbı olmaz yanı

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Ocak 2011, 23:34:36 »
Bence kaputu aç ve kalorifer musluğunu bir kontrol et içerdeki ayarı sıcak konumuna getiriyorsundur fakat tel ortadan bir yerden koptuysa musluğu açmamış olabilir benimde aynı problem başıma gelmişti sıcağa almıştım fakat ılık gibi üflüyordu kaputu açıp kalorifer musluğunu tamamen sıcağa doğru çevirdim ve sıcak üflemeye başladı 2.si termostadını kontrol ettir oda başıma geldi çünkü aracın durduğu yerde güzel ısıtır tabi hararet yüksekse fakat yürürken soğuk üfler  ;)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı cold

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Şubat 2011, 03:15:26 »
araç çook uzun yol yaparsa bu uzun yolda 300 km gittikten sonra biraz ılık hava veriyor oda sadece cam kısmındaki donu çözmek için olan bölümden geliyor.dediğiniz herşeyi yaptım zaten babam sanayici hani o bile bi çözüm bulamadı enver ustaya göstermişti oda hiç kurcalama kronik bu böle çekeceksin bunu demişti.buraya yazmamın sebebide hani ek bi ısıtıcı tarzı bi alet edevat varsa ondan alım takım die yazdım:)

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 03 Şubat 2011, 08:58:18 »
daha önce başka araçlar içinde aynı yöntemi önerdim kalorifere giden boru sıcak değilse musluğu düz boru ile değiştir
birde kalorifer giriş çıkışlarını iptal ederek kalorifer peteğini tazyikli su ile şişlet  :)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 03 Şubat 2011, 10:24:21 »
Benim arabada ısıtıyordu fakat yeterli gelmiyordu 2 yane hortum takip su mü artık ilacmi bilmiyorum puskurterek iyice temizlediler sistemi ondan sonra bir problem yok dediler büyük ihtimal termostatla alakalı bir durum gibi geliyor banada
ADK

Çevrimdışı cold

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 03 Mart 2011, 16:44:30 »
arkadaşlar yardımınız için çook teşekkürler direk çelik borularla ve hortumlarıda kısa tutarak sorun çözüldü :)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 03 Mart 2011, 17:38:25 »
Bu arada benden ufak bi tüyo bizim Mk1'lerin tabiki Jetta içinde geçerli yanlardaki büyük hava nozülleri sadece soğuk hava üfle sen cama ve ayağa alsan bile ordan soğuk hava üflemeye devam eder yazın zaten kullanmıycağın için kaloriferi daha sıcak olması için o yan nozüllerin hortumlarının kalorifer motorunda bağlandığı kısımdaki hava girişlerini kapat yani nozüllerin borularını çıkart ve kalorifer motoru kısmındaki o tünelleri süngerle tıka ve üzerine bant çek inan daha ,iyi bir sonuç alıcaksın  ben bugün öyle yaptım sıcaklıkta bayağı fark yaptı  :tamamdir
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı Tsunami

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 06 Nisan 2011, 09:52:14 »
Kaloriferin ısıtmaması sorunu benim de başımda dert. Ancak bende motor soğutma suyu da pek fazla ısınmıyor. Geçenlerdeki sıcak havalarda epeyce sıkıştırmama rağmen su deposuna parmağımı sokabiliyordum. Termostatta sorun bile olsa o kadar sıkıştırmaya elimi yakacak kadar ısınmalıydı diye düşünüyorum.