Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: jetta 1 yardım  (Okunma sayısı 79942 defa)

Ynt: jetta 1 yardım
« Yanıtla #42 : 22 Ekim 2008, 11:34:26 »
bir sorum daha olacak. Ön yayların orj. ölçütleri  110mm mi.bazı yaylar 80 mm o yüzden yere basmaması mümkünmü.tşk...

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #43 : 22 Ekim 2008, 11:43:48 »
Linktekiler evt bizim araçlar için ama bunlar arka amortisörler...

Yayların boyları ile ölcü vermek olmaz...  Yay ların kalınlık ve sertlik tipine göre araca takıldıktan sonraki yere yakınlaşma ölçüleri önemli... 

Mesala bende 80mm ler vardı bunlar hem sert hemde aracı yere 8cm yaklaştırıyordu.. Ben sonra vogtland ın 40mm setini aldım bunlarda aracı yere 4cm yaklaştırdı...

Yani her 2 helozonuda dışarda ölçtüğümde çok fark vardı aralarında ama araca uygulayınca yere yaklaştırmada 4 cm oynuyordu...  80mm ler süpersport a giriyor ve hakkaten sertler spor amortisör olmadan uygulanmıyor...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #44 : 22 Ekim 2008, 12:58:22 »
bnde onu demiştim.yani 80mm ile 110 mm kalınlığında mı oluo bzm araca olan helezonlar.bilgin için sağol abi.o zman o arka amörtisörleri alıorum yaza getirsin kankam ;D

« Yanıtla #45 : 22 Ekim 2008, 13:02:09 »
he bu arada .burada bi tamircide sıfır yaylar vardı.yanlış hatırlamıyorsam 80 mm idi.tanesine 60 ytl istiyo fiyat nasıl?birde bnm jettaya uygulandığında nasıl olur. fikrin varsa paylaşırmısın.

« Yanıtla #46 : 22 Ekim 2008, 13:58:50 »
GTİ abi şimdi ist da biyerde ön arka amörtisörler ve toz lastikleriyle birlikte takımını 250 YTL ye buldum.Monreo marka.sence Fiyat nasıl . yayların takımınada 200 İstiyo hepsi sıfır.... Fiyat ta düşüncen nedir?

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #47 : 22 Ekim 2008, 18:05:07 »
Şimdi herkezin anladığı dildeki 80mm ise baya sert ve alçak olur ve 80mm ye spor amortisör de takman lazım standart amortisörlerle çok zıplama yapar aracın...

250 ytl ye monreo standart amortisör fiyatı biraz pahalı geldi bana...
Standart Yayların takım fiyatıda fazla ön yayların 60 YTL fiyatı normalde ama vogtland ın 40mm lerinin fiyatına 245 ytl almışken bunlardan almaya bak... TR deki standar helozonlar çok yükseltiyor aracı afedersin leylek misali oluyor... Standart olanları ya kesip takacaksın yada leylek gibi kullanıcaksın...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #48 : 22 Ekim 2008, 19:13:16 »
arakadaşlar selam

yasincim bu ara çok yoğunum fotolar gelecek yakında sıkıştırma beni  :D

benim temiz göğüslüğe ihtiyacım var . derisinde çok çatlak var yenisini almak daha mantıklı olacak fiyatını bilen varmı? ayrıca kalorifer fanı varsa sevinirim
şöyle bişey olsa mukemmel olur ama

işcilik mükemmel

« Yanıtla #49 : 23 Ekim 2008, 08:30:22 »
peki senin hiç parça aldığın yerde varmı bu amörtisörler.yada fiyatı nedir?ayrıca şeyi anlamadım 40mm vogtland yaylar mı 245 ytl.yoksa amörtisörlermi.onu anlayamadım.da
bnm amacım araç şu anda çok sert. arabayı biraz olsun yolda arahatlatmak.birde çok çok yaylanıyor onu giderebilmek. şimdi.bn monroe amörtisörleri alsam  kaç mm yay kullanıp arabayı leylek konumundan aşaya çekebilririm :)
evreka abi birde sen izmirde bi sorsana bzm jettalara amörtisörler kaç kuruş.

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #50 : 23 Ekim 2008, 14:26:59 »
standart amortisör tek fiyat 40-45 YTL Bizim arçalar için bidaha spor ve süper sport  a göre fiyat yükseliyor... Helozonlar ise 60 YTL önler ama Komple takım vogtland 40mm alırsan 245YTL ..

Bizim yollarımız için en ideal 40mm düşüren yay bence hem hafif sert hem aracı makul yere yakınlaştırıyor ve standart amortisörlerlede kullanabiliyorsun... 60 - 80mm düşünürsen spor amortisör takman şart..

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #51 : 23 Ekim 2008, 14:30:44 »
arakadaşlar selam

yasincim bu ara çok yoğunum fotolar gelecek yakında sıkıştırma beni  :D

benim temiz göğüslüğe ihtiyacım var . derisinde çok çatlak var yenisini almak daha mantıklı olacak fiyatını bilen varmı? ayrıca kalorifer fanı varsa sevinirim
şöyle bişey olsa mukemmel olur ama

işcilik mükemmel

Valla konsolu baya bi araman lazım çıkmacılarda... Sıfır satılmıyor maalesef... Ama resimdeki gibi kaplama yaptırabilirsin iyi bir döşemeciye... Bende üzerinden çıkardığım GTI konsolunu düzgün bir döşemeciye yaptıracam yada sağlamlaştırıp karbon kaplama düşünüyorum ona... Tabi nezaman ve neşekilde bilmiyorum o yüzden üzerinde yeni kullandığımı satarım ama zaman belli değil...

« Son Düzenleme: 23 Ekim 2008, 14:48:04 Gönderen: Mk1GTI »

« Yanıtla #52 : 23 Ekim 2008, 16:03:44 »
yok senin baya kötü olmuş neyse bakacaz artık

yeni resimlerim

« Yanıtla #53 : 23 Ekim 2008, 16:18:20 »

elektikli cam krikom kalabalık yok temiz iş tavsiye edilir

« Yanıtla #54 : 23 Ekim 2008, 16:25:17 »

« Yanıtla #55 : 23 Ekim 2008, 16:29:52 »
evet arkadaşlar yorumlarınızla yardımcı olursanız sevinirim pazartesi doğrultmacıya giriyoruz ufak tefek çürüklerimiz var boya konusunda çok kararsızım. kaput tavan ve bagaj kapağı kesin boyanacak koltuklarım hafif çökük onlar kaplanacak ondan onra sıra motor ve yürüyen aksamda