Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: motordan gelen ses!!  (Okunma sayısı 5986 defa)

motordan gelen ses!!
« : 24 Ocak 2009, 09:39:54 »
ark lar son bi kaç gündür motordan lokloklok diye ses gelmeye başladı.rolantide çalışırken o ses daha net duyuluyor ama seyir halindeyken farkedilmiyor.firen vakumunun olduğu bölgeden doğru geliyor ses. tam yerini tesbit edemedim.

Ynt: motordan gelen ses!!
« Yanıtla #1 : 24 Ocak 2009, 11:29:40 »
evet aynı ses bendede var fren vakumundan oldugunu sanıyorum bende

« Yanıtla #2 : 24 Ocak 2009, 11:59:14 »
peki firende tutuşunda bi yumuşaklık varmı. yani mesela benm hiç şişme yapmıyor ama çok diplerde çlşıyor mesela.

« Yanıtla #3 : 24 Ocak 2009, 12:13:31 »
soyle soyleyeyım ben fren vestınhausundan  den eksoz monıfolduma gıren hava tahllıye horttumu deforme oldugundan dolatyı degıstırdım ve bu oladan sonra gelmee basladı bu ses hee sole bı ıhtımalde var hortumun fren vestınhausuna gıren kısımı bı contaya sıkısarak gecme bı sekılde monte edılıo yanuı herhangı bı kelepce veya sekman tutmuyor onu ben belkı bu horumuam gecıremedısem hava kasagı apıodur dıe dusundum ısersen bu horuma bı bakır hee bu arada ılk eapa baa bı hava kacırma vardı o zaman moor sarsınılı calısıordu eger senın moorda sarsınılı calısma varsa bu horumdan olabılır derım benm frenler normal sısmede yapıor

« Yanıtla #4 : 24 Ocak 2009, 12:32:19 »
bnm motor beni bile üzerinden atacak gibi sarsıntı yapıyor ama ben o hortuma hiç bakmadım daha önce dahası yıllar önce o vakumdaki contayı değiştirmiştim ama frenlerde sorun yoktu .dediğin parçaya bakacağım akaşam.sağol.

« Yanıtla #5 : 24 Ocak 2009, 12:52:27 »
rıca ederım ben o horumu ılk degısırdıgımde tam oturtturamadım ve kalkıslarda tıtreme motorda tıtrek bı calısma vardı bunu gıderdım ve gectı  ama horumun vestınhausa gıren conta kısmında bahseıgın lok lok ses gelebılır dıe dusunuorum benım aracta bende onu konrol ecem malum fren bu onemsemek lazım

« Yanıtla #6 : 24 Ocak 2009, 13:29:51 »
onunla bi bakarız olmazsa.tamam sağolasın.ramcho da ıspartadaymış  ;D