Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 1600cc düz dizel motorun üflemesi  (Okunma sayısı 37444 defa)

Ynt: 1600cc düz dizel motorun üflemesi
« Yanıtla #14 : 19 Aralık 2011, 14:25:40 »
evet arkadaşlar deha ustam faruk abi ile baktık hatta fan çalıştıktan sonra sıcacık motora yağ çubuğundan özellikle hafiften inceden üfleme olduğunu gördük ve bu motoru ben kullanırsam banko 60bin deviririm saygılar herekese

« Yanıtla #15 : 08 Ocak 2012, 18:12:22 »
benim golf'te de ufleme var gecen sabah baktim ama motor soguktu.yani sabah calistirdigim gibi hem ust kapagin ordan hemde yag cubugunun ordan baktim guclu olmasada bir ufleme vardi.acaba bunu motor sicakkenmi yapmam lazimdi?cunku almadan ustaya gosterdik motor sicakti haliyle ust kapagi acti bakti motor temiz dedi.arabada mavi duman atma falan yok.duz 1.6 dizel motor.yag yakmasinada henuz bakamadim daha 200km yaptim alali.

« Yanıtla #16 : 10 Ocak 2012, 08:51:47 »
motor sıcakken baktık biz yağ çubuğundan su bu harı gibi yağ buharı veriyor benim araç,  her sabah bakarım rutin yağında eksiltme yok kullanım tarzımı değiştridim sıkıştırmıyorum eskısı gibi , sakin kullanımdayım bakalım kaç bin daha gidecek sizede önerim motor sıcakken yağ çubugundan ??? bakın saygılar

« Yanıtla #17 : 15 Ocak 2012, 17:09:00 »
yağ yaksada eğer çok şakırtı yada parça aşınması aşırı fazla değilse düzenli olarak kontrol edip eksiğini tamamladıktan sonra uzun süre sorunsuz kullanabilirsiniz VW bu sıkıntı yok :sevgi:

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #18 : 04 Şubat 2012, 11:55:53 »
Aracın yağ yaktığına hemen karar veremessiniz. İlk önce yakıtınızın aracınız için uygun motorun huzurlu çalışmasına dikkat edin.. Üst kapaktan üfleme kontrolü yapamassınız bizim motorlarda. Sekman kaçırıyorsa en yakın yol yağ çubuğudur kaldıki kara dizel burdan mutlaka bir üfleme yapar önemli olan rengidir.  Egzost dumanıda önemlidir ama burda rolentide yada elle gaz vermede gene kendini belli etmez önemli olan sıkıştırma anında alıncak dumandır..  Motor yapılmış dizel biraz üfleme yapar bu doğaldır ama yağ yakmaktan değildir.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #19 : 05 Şubat 2012, 16:51:47 »
teşekkürler erşan abi yolda ani olsun veya yüksek hızlarda gece arkadaki fardan belli oluyor griye yakın duman atıyor gündüz pek anlaşılmıyor duman  ( üs kapak tan hava filitresine gelen tahliye hortumunu ben aşağı uzattım)

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #20 : 05 Şubat 2012, 20:33:22 »
Gri mi mavimsimi buna dikkat et. GRi veya hafif beyaza kaçıyorsa birçok nedeni olabilir ve buda yağ yakmadan değil.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #21 : 05 Şubat 2012, 21:31:27 »
benim araba ya bugün bi kamyoncu baktı normalde üfleme falan yok benim motorda ama yağ kaçırıyor az kaldı galiba adam yağ kapağını açtı hafif buhar çıkıyor yağ çubuğunu çekti hiç birşey yok adam tam bi usta havasında bu motor olmaz dedi gitti uyuz oldum adama

« Yanıtla #22 : 06 Şubat 2012, 13:35:43 »
sıkıştırmada griye yakın duman atıyor araç usta (ilk sıkışma anında siyahımsı sonra griye yakın duman )

« Yanıtla #23 : 08 Şubat 2012, 00:13:25 »
benım aracımda yag yakıyordu 10 40 kullanıyordum duruma gore yarım lt ıle 1 lt katıyordum ustune. forumda konusu oldu hangı yag kullanıyorsunuz dıye bızım aracların katalogunda 15 40 yazıyormus bende yag eksıldıkten sonra uzerınde 1 lt 15 40 kattım araba kendıne geldı yag eksıltmıyor yag cubugunu cektıgım zaman uflemede yapmıyor artık araba daha rahat calısmaya basladı artık. sarsıntısıda azaldı yakıtı coktu bı onu olcemedım onuda olccem en kısa zamanda.
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

« Yanıtla #24 : 08 Şubat 2012, 00:27:24 »
motor yağ eksiltmiyorsa...her ustanın  dediğine aldırma sen düz dizelse 20-50 yağ kullan. yağını suyunu eksiltme daha çok ömrü vardır onun.vw motor bu sakın küçümseme.kale gibidir.üfleme falan hikaye...yağ yakmıyorsa sağlamdır bukadar basit.duman başka bir sorundan kaynaklanıyordur..

« Yanıtla #25 : 08 Şubat 2012, 14:42:37 »
teşekkürler mehmet usta

« Yanıtla #26 : 15 Mart 2012, 18:45:24 »
jetta mk1 (dizel) koyulacak takım olarak çift yağ kanallı turbo veya düz motor aranıyor elinde olan varsa rakam atması rica olunur  8)

« Yanıtla #27 : 09 Ekim 2012, 10:17:33 »
Motoru komple yaptirirsan A dan Z ye silindir kapaktan subaplardan tut pistob sekman gömlek kollarina kadar iscilik dahil 2500 - 3000 lirayi bulur. Eger pistonlarin saglamsa sekman atilip rektefiye isi bertaraf edilerek fiyat 1000 lira ya yakin asaga cekilebilir.