Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 1600cc düz dizel motorun üflemesi  (Okunma sayısı 37442 defa)

1600cc düz dizel motorun üflemesi
« : 17 Aralık 2011, 22:01:02 »
arkadaşlar 1600cc düz dizel motorun üflemesi varsa ( yağ eksiltmesi yok) kaç bin km daha  gider,  komple motor yapalım dersek ortalama  kaç TL ye mal olur. veya hazırda komple yapılı motor var mıdır. saygılar

Ynt: 1600cc düz dizel motorun üflemesi
« Yanıtla #1 : 17 Aralık 2011, 22:34:53 »
üst kapak ile hava filitresine giden tahliye hortumundan gri duman gelmesi normal midir  :-[

« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2011, 11:09:02 »
üfleyen motor yağ nasıl eksilmez anlamadım ama, durum bana pek normal gelmedi

Çevrimdışı suskun

• Hamit GÜLSOY
« Yanıtla #3 : 18 Aralık 2011, 11:12:14 »
+1
H.G WORKS

« Yanıtla #4 : 18 Aralık 2011, 11:13:52 »
 :tamamdir :tamamdir

motorun üfşediğini nasıl anladınız bide
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2011, 11:14:40 Gönderen: CoX_BoY »

« Yanıtla #5 : 18 Aralık 2011, 11:20:35 »
  :tamamdir :tamamdir

motorun üfşediğini nasıl anladınız bide

araç çalışırken yağ kapağını açıp elini tuttuğunda eline pat pat sağlam vuruyor ;)

« Yanıtla #6 : 18 Aralık 2011, 11:22:36 »
üstten egzantirik bu araclar onu yağ cubugunu kaldırıp bakmanı öneririm ? eger üfklüyorya yağda eksiltir

« Yanıtla #7 : 18 Aralık 2011, 14:28:59 »
ben silindir kapağı ile hava filitresi arasındaki hortumu bloğun arkasından aşağı uzatmıştım yani hava filitresinin üstünü körlemiştim dün baktım rolantide çalışırken hortuma (rutin yağ kontrolünde en az 2 günde bir bakarım ) hortumdan gri duman geliyor sorduk ustalara üflediğini söyledi buradaki gri duman normal mi ki veya motormu yaptıracaz şimdi   :-[

« Yanıtla #8 : 18 Aralık 2011, 16:01:31 »
ben silindir kapağı ile hava filitresi arasındaki hortumu bloğun arkasından aşağı uzatmıştım yani hava filitresinin üstünü körlemiştim dün baktım rolantide çalışırken hortuma (rutin yağ kontrolünde en az 2 günde bir bakarım ) hortumdan gri duman geliyor sorduk ustalara üflediğini söyledi buradaki gri duman normal mi ki veya motormu yaptıracaz şimdi   :-[

eğer yağ cubuğundan motor ısındıktan sonra ifil ifil yağ buğarı geliyorsa motor ölüdür yağ kapağından anlşılmaz.

« Yanıtla #9 : 18 Aralık 2011, 18:13:21 »
sabah motor ısındıktan sonra yağ çubuğundan bakacağım tamam üfürme falan varmı diye  (üst yağ yapağı ve hortumdan anlaşılmaz yani ) varsa yeni motor yolu gözüküyor demektir.

« Yanıtla #10 : 18 Aralık 2011, 18:46:05 »
sabah motor ısındıktan sonra yağ çubuğundan bakacağım tamam üfürme falan varmı diye  (üst yağ yapağı ve hortumdan anlaşılmaz yani ) varsa yeni motor yolu gözüküyor demektir.
evet motor yaptırman gerecektir

« Yanıtla #11 : 18 Aralık 2011, 19:04:28 »
yağ eksiltmesi yoksa ve sana bi sıkıntı çıkartmıyorsa neden motor yaptırıyorsunki? Gittiği yere kadar :tamamdir
Ben komple motor yaptırdım.2000 tl yi buldu. Yağ kapağından hafif duman geliyordu, yağ çubuğundan gram üfleme yoktu. Baya yağ eksiltiyordu araç. Üst kapağı açmadan kimseye inanma ak koyun kara koyun o zaman belli olur ;)
Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler.

« Yanıtla #12 : 19 Aralık 2011, 09:46:28 »
yağ eksiltmesi yoksa ve sana bi sıkıntı çıkartmıyorsa neden motor yaptırıyorsunki? Gittiği yere kadar :tamamdir
Ben komple motor yaptırdım.2000 tl yi buldu. Yağ kapağından hafif duman geliyordu, yağ çubuğundan gram üfleme yoktu. Baya yağ eksiltiyordu araç. Üst kapağı açmadan kimseye inanma ak koyun kara koyun o zaman belli olur ;)

yağ buharı çıkmıyorsa bu araba nasıl yağ yakar anlamak zor doğrusu.

Çevrimdışı chemisamet

Otomobil
    2000 Bora 1.6 SR
  • DAS AUTO
« Yanıtla #13 : 19 Aralık 2011, 10:56:57 »
kardesım sen turbo motoru 2 bın tl ye yaptırdıysan lazkopatın ısı kolay demektır varsa ıhtıyac en temızınden olsun...  :saygılar :saygılar