Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: GOLF 1.2 TSI  (Okunma sayısı 35382 defa)

Çevrimdışı ilGhiNC

Otomobil
    2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
GOLF 1.2 TSI
« : 02 Aralık 2012, 09:03:30 »
Herkese selamlar arkadaşlar.Hepimizin bildiği üzere yeni golf piyasaya girdi ve bu kasada beklenen 1.2 TSI motor da piyasaya sunuldu.

Bizim birader 1.2 TSI golfe fena halde kafayı takmış durumda.Yakıt verileri bir hayli iyimser gözüküyor(Her ne kadar bu değerlerin çok optimal olduğunu ve standart yol şartlarında tutturulmasının ancak güzel bir yaz gününde otobanda olabileceğini düşünsem de).Az önce vw nin sitesinden araştırdık 1.2 TSI DSG golfü test edebileceğimiz bi bayi var mı diye ama hiçbiryerde yok istanbulda.Aranızda binen kullanan olursa ve deneyimlerini bizimle paylaşırsa "berhudar" oluruz.Sanırım herkesin merakla beklediği birşey bu.Şimdiden ilgilenenlere teşekkürler...
CRAFTER TDI 163 ps

Ynt: GOLF 1.2 TSI
« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2012, 09:17:21 »
ben TSI sevmiiiiiiiiiiiimmmmmmmmmmm..

Çevrimdışı MeTHea35

• Volkswagen's
« Yanıtla #2 : 02 Aralık 2012, 09:46:47 »
1.2tsi manuel vites jetta mk6 kullanıyoruz yakıtından ve performansından gayet memnunuz tavsiye ederim  :)

« Yanıtla #3 : 02 Aralık 2012, 21:42:13 »
genelde farkli bir arabaya ilk bindigimde yol bilgisayarindaki ortalama yakit tuketim degerine bakarim
genelde dogru bir degerdir o bilgi. ben de 1.2 tsi bluemotion teknolojisinin yakit tuketiminde ne gibi bir farklilik yaratacağini merak ediyorum ve tecrube edecek arkadaslardan bilgi bekliyorum

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #4 : 03 Aralık 2012, 03:20:43 »
1.2 BMT yeni yakıtı siz söylersiniz. 1.4 122Hp den çok memnunum Ercan ın LPG verileri iyi gerlise LPG de taktıracağım 1.2ye gerek kalmaz.
1.2 BMT çok idaalı ş.içi 25krş vaad ediyor yani LPG tüketimine çok yakın. Performansına gelinde 1.6 atmosferik araçlardan canlı yokuşta çok daha kararlı kulananlar genelde memnun. Çok dolu ise uzun yolda  yokuşta 4e çakildiği oluyormuş. 1.2 Tsi BMt benim bile aklıma yatıyor

DSG 7ileri için şunları söyleyebilirim. Çok seri vites atar, az yakar, haz verir. Çok arıza yapar, can sıkar, baş ağrıtır.
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2012, 03:23:37 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #5 : 03 Aralık 2012, 05:29:06 »
25 krs sehir ici harika ben su an 1.6 atmosferikte lpg de şehir icinde son vergi zammindan dolayı 28 krş rahat buluyor yani 80 tl gazla en fazka 280 km gidiyorum

« Yanıtla #6 : 03 Aralık 2012, 05:29:24 »
25 krs sehir ici harika ben su an 1.6 atmosferikte lpg de şehir icinde son vergi zammindan dolayı 28 krş rahat buluyor yani 80 tl gazla en fazka 280 km gidiyorum

« Yanıtla #7 : 04 Aralık 2012, 01:07:51 »
Avantajlar Motor  İçin :
Basit hesap 1.4 motor ile yarı yarıya vergi avantajı , yakıt tüketimi standart özellik olarak sunulan start stop özelliği ile dahada avantajlı ,performas 1.4 motor ile fabrika verilerine göre 0-100 arası 1 sn oynuyo.Bence hiç bişey.

Dezavantajı 
Uzun yol yapıyorsan sürekli o zaman yüksek hızlarda motor 1.4 göre çabuk şişer.Ama 160 km 170 kmlere bence zorlanmadan 1.2 motor çok rahat çıkar.Üstünü beklemek zaten azraili arabaya  davet etmek gibi.Bence bunun dışında herşey  bu kasa ve bu araç için normal.

Diğer bir konuda yine cebini düşünen adam için kasa yeni kasa son teknoloji herşeyden önce araç sıfır vw en az 5 sene kasa değiştirmez.Satarken de avantaj senden yana.

Ama ben agresif sürücüyüm hız delisiyim şehir içinde bi sağda bi soldayım diyen beklesin 140 ps alsın.Yada gitsin sirocco alsın.Golf bence makas arabası değil bi prestiji var.Yani 20 km ile girdekende gene gözler senin üzerinde dikkat çekmek garanti.Yüksek hıza ne gerek var.

Ayrıca golfe 50 bin TL veya maksimium 55 bin TL verilir.Üzerinde verilmesi bana ters.55 bin TL ‘nin üzerine çıkınca golfe göre ne arabalar var.Tabi bu benim düşüncem herkesin düşüncesine sonuna kadar da saygılıyım.

Bu arada bende inşallah 1.2 almayı düşünüyorum sırf şu Aralık sonu çıkıcak opsiyon listesini bekliyorum.Sonra sipariş geçip 6 ay beklicem.

Saygılar.

« Yanıtla #8 : 04 Aralık 2012, 01:57:05 »
Kısa bi tavsiye aman diyim dsg şanzımana bulaşmayın suan 2 arkadaşım mahkemelik hergün küfürün bini bin para.Benim aracım manuel harika ötesi eskiden sırf otomatiği yokuşta geri kaymasın diye isterdim ve alırdım.Ama zaten hill holder (yokuş kalkış desteği ) şuan ki
aracımda ve alacağım araçta standart geliyor.

« Yanıtla #9 : 20 Aralık 2012, 01:14:55 »
Golf 6 BMT var bende arkadaşlar vw nin yakıt tüketim bilgilerine güveniyorum .En azından şehir ler arası doğru  :D ama İstanbul örneğin başka bir alem .Benim araç için şehir içi 4.7 demiş vw evet normal bir günde sakin kullanımda bu . işte ışıkta dur kalk hafif trafik 4.7-5.00  gibi değerler yakalanıyor.Ama Örneğin Merter de benim evim . 5 gün ataköye gitttim iş için; mesafe 5 kilometre saat 17.30 gidiş süresi 45 dakika ile 1 saat 15 dakika arasında değişti gününe göre yakıt tüketimide 6 ile 7.5 litre arasında değişti. şimdi VW naapsın BMT naapsın  :) 5 km 1saat den fazla sürede gidilirmi ya bazen 2 ye attım okadar sürekli 1. vites... Bu yaz Bodruma gittim 10 dakika video var hız 110 km 10 dakika boyunca tüketim 3.0-3.4 arası gidip geliyor. Ataköy den Merter gündüz çekilmiş videom var normal trafikte 4.5 lt yani adamların fabrika verieri üç aşağı 5 yukarı doğruda bizim büyük şehirlerin trafikleri bir garip :t

Çevrimdışı west_55

Otomobil
    Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #10 : 22 Aralık 2012, 06:13:02 »
Golf 6 BMT var bende arkadaşlar vw nin yakıt tüketim bilgilerine güveniyorum .En azından şehir ler arası doğru  :D ama İstanbul örneğin başka bir alem .Benim araç için şehir içi 4.7 demiş vw evet normal bir günde sakin kullanımda bu . işte ışıkta dur kalk hafif trafik 4.7-5.00  gibi değerler yakalanıyor.Ama Örneğin Merter de benim evim . 5 gün ataköye gitttim iş için; mesafe 5 kilometre saat 17.30 gidiş süresi 45 dakika ile 1 saat 15 dakika arasında değişti gününe göre yakıt tüketimide 6 ile 7.5 litre arasında değişti. şimdi VW naapsın BMT naapsın  :) 5 km 1saat den fazla sürede gidilirmi ya bazen 2 ye attım okadar sürekli 1. vites... Bu yaz Bodruma gittim 10 dakika video var hız 110 km 10 dakika boyunca tüketim 3.0-3.4 arası gidip geliyor. Ataköy den Merter gündüz çekilmiş videom var normal trafikte 4.5 lt yani adamların fabrika verieri üç aşağı 5 yukarı doğruda bizim büyük şehirlerin trafikleri bir garip :t

Bu mühendisleri İstanbul  trafiğine sokup, fabrika verilerini burada belirlemelerini istemek lazım üstat   :D

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
    Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #11 : 22 Aralık 2012, 20:20:13 »
Bu mühendisleri İstanbul  trafiğine sokup, fabrika verilerini burada belirlemelerini istemek lazım üstat   :D
araba kaza yaptı diye bi seçenekte ortaya çıkmasın :D

« Yanıtla #12 : 22 Aralık 2012, 20:22:43 »
1.2 TSI Highline getirecekmi bu Doğuş arkadaşlar? Bilgisi olan var mı?

« Yanıtla #13 : 22 Aralık 2012, 20:36:19 »
1.2 TSI Highline getirecekmi bu Doğuş arkadaşlar? Bilgisi olan var mı?

hayır, midline ve comfortline mevcut. hihgline için diğer motor seçeneklerini seçmeniz gerekiyor.

Param olsa bugün gider siparişi verirdim bence 1.2 tsi comfortline manuel.  :tamamdir