Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Anket

Sizce hangisi her şeyin ortası olabilir

Astra 1.6 tdi 136 hp triptonik(varsayım)
3 (33.3%)
golf 1.6 tdi 120 hp dsg( Varsayım)
6 (66.7%)

Toplam Oy Verenler: 8

Gönderen Konu: astra 1.6 136 hp triptonik mi-golf 1.6 tdi dsg 120 hp mi  (Okunma sayısı 18803 defa)

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
Arkadaşlar yeni nesil astra ve dizelin otomatikle buluşması yıl sonu gibi görünüyor yetkili satıcıların verdiği bilgiye göre opelin dizelde devrim yaptığı bu motor otomatikle piyasada tutulmaktan öte liderliğe oturacak gibi gözüküyor,varsayalım 120 hp 1.6 tdi'ye passattan sonra golfe de gelirse zaten bu motor yaygınlaşacağı aşikar ilk öncede en özen gösterdiği üretim bandlarından biri olan golfe uygulanacağını düşünüyorum durum sizce ne olur.
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

Ynt: astra 1.6 136 hp triptonik mi-golf 1.6 tdi dsg 120 hp mi
« Yanıtla #1 : 05 Mayıs 2015, 16:39:48 »
Astranın öncelikle bir makyajla ağırlığını düşürmesi lazım 1400 kg civarında boş ağılığıyla golften 100 kg den fazla ağır, Manuelini 2 gün kiralık kullandım beklentilerimin altında bir performans verdi. Kötü değildi, yola oturunca gayet güzel gidiyordu ama 136 hp 320 nm tork deyince de insan gier be diyor :) Ama daha sonra performans verilerine bakınca 105 hp golf ile aynı değerleri gördüm. Yalnız 6 ileri manuel şanzuman (bence tabi) vw nin 6 ileri şanzumanından daha keyifliydi ki belirtmeliyim; 2011 leon tsi de kullandım golf de değil ( yolların aynı olduğunu varsayıyorum).İşin içine birde otomatik şanzuman girince işler iyice değişiyor, dsg iyisi ile kötüsü ile ne olduğu belli bir şanzuman, opel nasıl bir şanzuman kullanacak ? şu an kullandıkları şanzuman astralarda bildiğin emekli kişi şanzumanı:)) ne yakıt, ne performans... her yönüyle üzücü, sadece sağlam... diyorlar... 18 gün astra  sportstourer denilen steyşın arabasında kullandım(sedanıyla alakası olmayan konforlu,geniş ve dikkat çekici bir araba) memnun kalmadım. Tabi ben bunları araba alırken incik boncuk bir çok şeyi inceleyen benim gibiler için yazıyorum ama; Şahsen benim, ortalama bir bina kolonu kadar A sutunu ile bütün sürücü görüşünü mahveden astrayı almam için motordan fazlasına ihtiyacım var...

« Yanıtla #2 : 06 Mayıs 2015, 11:16:39 »
Astra J Edition 1.6 benzinli kullanıyorum. En boş donanım olmasına rağmen tam bir fayda maliyet aracı. Kasım ayında sıfır olarak %0 faizle almıştım 48350 ye. Yakıt şu an şehir içi 10 litre araç 6500 km de. İlk yağ bakımına kadar yakar dediler. İlk aldığımda 12 litreydi. Ağırlığı 1400 km olmasına rağmen performansı çok iyi. 1.6 dizeli test sürüşünde kullandım valla motor çok iyiydi. Ses yoktu. 1.3 dizelden sonra bu bambaşka birşey olmuş.

Aynı zamanda 1.2 TSI Golf kullandım ikisinden yola çıkarak yorumlarımı yazıyorum.

Sahibi olduğum araç 1.6 benzin ve test sürüşünde kullandığım araç 1.6 dizel kullanımım sonucu yorumum:

Avantajları:

Süspansiyonun sert olması uzun yolda virajlarda araç kendine daha hakim.
Sanki altı biraz daha yüksek ama ön tampon altındaki koruma lipi iki de bir sürtüyor.
Kasa ve iç mekan görünüm gerçekten çok iyi bu araçta.
Arka koltuk mesafe sanki Astra da daha iyi. Hemde yanlamasına da geniş bir araç.
Fayda maliyet açısından düşünülebilir bir araç. Ford Renault Hyundai almaktansa bunu düşünürüm. Aynı donanımda Golf ile uçurum var.
Araç VW ve diğerleri kategorisinde bana göre diğerlerinin lideri :)
Sizin alacağınız araç muhtemelen üst donanım olacağı için Watss bağlantılı süspansiyon sınıfının en iyisi olarak görülüyor. Benim arabada yok.

Dezavantajları:

Sert süspansiyon şehir içinde biraz rahatsız edici.
Geçmişi VW olan biri eğer ki kırıksa arabasına donanım ekleme kodlama kurcalamayı seven biriyse Opel kendine müdahale ettirmiyor :) OEM şekilde sis farı bile takmak sıkıntı. VW afedersiniz o..pu gibi herkese elletmeyi seviyor  ;D
Golf ile ahım şahım bir görüş açısı farkı yok ikisindede ön direklerden viraj görünmüyor.
Bagaj litre bazında Golf e göre küçük teknik verilerde.
Astranın 1-2 yıla kadar kasa değiştireceği söyleniyor.
Yakıt konusunda Golf daha iyi olacaktır DSG her zaman yakıt avantajı sağlıyor.

Golf Golf abi ben ısınamadım Astra ya  ;D Araç iyi güzelde VW den sonra tat vermedi. Borcu bitsin garantiden çıksın değiştirmeyi düşünüyorum. Faizsiz kredi ile para bağlamak için aldım. Yanlış anlaşılmasın araç kötü değil ben ısınamadım :)
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2015, 14:09:47 Gönderen: metinmb407 »

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #3 : 06 Mayıs 2015, 12:11:36 »
Çok güzel inceleme olmuş Metin hocam eline sağlık.  :tamamdir
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #4 : 11 Mayıs 2015, 23:14:11 »
Arkadasimin kardesi opelde birazda fanatikler. 136 hp sürdüğüm 128hp acceent blue dan sonra acikcasi hayalimi susluyordu.

Heyhat alinan mokka 136hp karadeniz yolunda motor yiyor sogutma yetersiz gelmis adamlar musteri üzerinde gelistirme yapıyorlar. Vw coler bunu dsg de yasadi doğuş para odetmese de iyi can sıktı. Bu durum goz önüne alininca 3-4yil 105 ps yeterli sonra astra 136 oturur ancak alinir ki. Hb model olarak astar kasasi 7kasa golf yaninda punto gibi kalitesiz duruyor. i30astradan daha iddialı
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2015, 17:56:32 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #5 : 10 Ağustos 2015, 20:31:20 »
..
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2015, 20:57:08 Gönderen: rene »

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #6 : 10 Ağustos 2015, 20:56:12 »

Bu cumartesi 136hp sedan cosmo test aracıyla 1saat geçirdim. Merak ettiğim kullanmak istediğim bi araçtı.Merakımı giderdim performans olarak gerçekten çok zevkli gitmem demiyor 1.3astra j kasisten geçerken bile 2.vites yemiyor bayılıyordu bu nerdeyse 3 le kasisten geçecek hemen toparlıyor fakat abartıp benim gibi benzinli muamelesi yapınca turbo devrinin altında kalıp zaman zaman yığılıyor bu açıdan bi tsi kadar geniş bi bant sunmuyor ben dizelim diyor.

Klimadan nerdeyse hiç etkilenmiyor 5 viteste 130-180 esneklik çok keyifli otomatik gibi kullanımı var uzunda.

Bana çok sert gelmedi 3.5yaylı golfüm daha sert yol tutuş ise aynı ayarda 3.5yaylı 225 lastikli golf 4 üm sedan astra dan kesinlikle daha iyi yol tutuyor hb hakkında bişey diyemem. Astra sedan bana gücüne göre çokta güven vermedi koltuguna ilk defa oturan biri olarak sanırım 3kez esp müdahale etti. Fren konusunda ise vw kesinlikle değil 2kezde dikey kaydım arabayla hemde broadway gibi cayır cayır ses çıkararak muhtemelen güce kapılıp gaza çok yüklenmiş olabilirim yada araç yeni fren rodajı başarılı yapılmamış olması muhtemel zaten direksiyonda titremede vardı sonuçta 1.500km de olsa test aracı. Ben şahsen çok beklentiyle bindim o kadarda abartılacak bir durum yok bir insignia değil bunu net söylüyorum insignia nın sürüşünden çok uzak. Benim fikrim alınırsa hb alınmalı sport+sunroof ideal olur yol tutuşu ve dengesi çok çok iyi sedandan. Malzeme kalitesi vs golf ile aynı kefeye koymak çok yersiz olur çok fark var konsolun üstündeki plastik gösterge üstü kapı içi trimler kia ceed ve hyundai i30dan geride çok ciddiyim inceleyin derim. Görsel tasarım olarak objektif görüşüm denk donanımda golf ten daha yakışıklı.
[

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #7 : 10 Ağustos 2015, 20:56:48 »
..