Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Slmlar ilk arızam hakkında yardım ..  (Okunma sayısı 13349 defa)

Çevrimdışı adige_60

• Otomobil
    golf 6- 1.6-Trendline-Siyah (2009)
  • mk4 unutulmazımsın.. mk6 yeni heyecanım :)
Slmlar ilk arızam hakkında yardım ..
« : 03 Kasım 2015, 13:41:40 »
Slmlar abiler.2009 1.6 trentline golfüm var. Arabanın kaloriferini açıyorum.  aşağıya, ve benim istikametime hava üflerken sıkıntı yok fakat cam kısmına ve ayak+cam kısmına çevirdigimde herhangi bir şekilde  üfleme yapmıyo. Sivasta yaşıyorum ustama götürdüm bugün. Önce  polen filitresine bakalım dedi çok dolmuştu değiştirdik ama yine cam istikametine hava vermiyordu. Torpidoyu söktü, teybi çıkardı arkasında perde diye bir parça gösterdi mavi renkli kavanoz kapagına benziyo.  Fan anahtarını Yukarı çevirdigiinde parça hareket etmiyor. Kendi istikametime üflerken hareket edip üfleme olayı gerçekleşiyor. Sorun neden olabilir. Ustam klima motoru arızalı dedi. Yardımcı olabilirmisiniz başından geçen varmı. Arabayı toplattım baska bi ustaya gitcem simdi..Tşkler

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
Ynt: Slmlar ilk arızam hakkında yardım ..
« Yanıtla #1 : 07 Kasım 2015, 08:47:58 »
Klima arızası olsa klima çalışmaz.
Fan arızası olsa hiç üflemez
Yönlendirme düğmn belki bozulmuştur direk klimacilar var onlara git bence
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı adige_60

• Otomobil
« Yanıtla #2 : 08 Kasım 2015, 02:52:18 »
Tşkler  sivasta 3 yere gittim  suan çözüm bulamadım. Memlekette tanıdık ustayı aradım haftaya memlekete gidince ugruycam bakalım. Sagolasın

Çevrimdışı adige_60

• Otomobil
« Yanıtla #3 : 16 Kasım 2015, 15:58:12 »
slmlar  geçen hafta  memlekete gittigimde  ustam torpidoyu,teybi  söküp zorda olsa  parça  numarasını aldı. tokat yetkili servis ve istanbulda parça bulamadıgımızdan  yurtdısından orjinal parçayı  temini ettik. ustam  ön  konsolu tamamen  söküp teybin arka kısmındaki  motoru  çıkartıp  temin ettiğimiz  parçayı  takarak bu sorundan  kurtardı sagolsun.

olurda  ilerde başına aynı arıza gelen abilerimize faydalı olmak amacıyla resmini çektim parçanın. parça kodu felan yazıyor ;

parça takılmadan önce üfleme  kanalları  tam görev yapmadıgından   havanın dağıldığı için güclü üfleme olmadığını söylemişti ustam.  şuan  maşallah çok güçlü üflüyor.  yardımlarınız için tşk ederim. sagolun.. kazasız belasız  günler

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #4 : 27 Kasım 2015, 23:07:51 »
güzel paylaşım. kazasız belasız günler

Çevrimdışı adige_60

• Otomobil
« Yanıtla #5 : 01 Aralık 2015, 01:26:11 »
Tşkler. Kazasız belasız inş