Gönderen Konu: ses yalıtımı  (Okunma sayısı 5788 defa)

Çevrimdışı marineexpres

• Profili Görüntüle
ses yalıtımı
« : 24 Aralık 2011, 22:26:36 »
arkadaşlar merhaba bende 122 tsi comfortline 2012 model golf var fakat otobanda giderken asfalt sesi olduğu gibi içerde bu arabalarda ses yalıtımı düşükmü yoksa bendeki araçtamı bir anormallik var anlayamadım bu konuda bilgisi olan arkadaşım varsa benimle paylaşırsa sevinirim..

Çevrimdışı metalteo

• ilker
    • Profili Görüntüle
Ynt: ses yalıtımı
« Yanıtla #1 : 24 Aralık 2011, 23:28:12 »
aynı şikayeti jettalar da da duydum.. ayrıca ses yalıtımı yapılabiliyormuş

Çevrimdışı mert98

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Aralık 2011, 16:15:46 »
hepsinde var bu gürültü yüksek viteste düşük devirde kullan pürüzlü asfaltta ses geliyor memleketimin yolları malum bende de 2011var aynı, pürüzlü asfalt sesi geliyor. zaten sessizlik motor gürültüsü için var. ön göğüs yalıtımı mükemmel gerçekten kaymak gibi tabir ettiğimiz yolda ne lastik ne motor sesi var.motor sesi duymadığımdan çok defa stop ettirdiğim oldu kalkarken.
mert kaan

Çevrimdışı marineexpres

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Aralık 2011, 22:57:49 »
evet aynen dediğiniz gibi mıcırlı asfalt'ta ses kendini daha çok hissettiriyor motor yalıtımına diyeceğim yok aynı şeyi bende yaşadım motor stop etti sanıp marşa bastım bir keresinde.teşekkürler....

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #4 : 16 Ocak 2012, 10:47:15 »
Astra ve bir çok araçla kıyasladım hemen hemen aynı asfalt sesi oluşuyor içerisinde. Golfün iyi yanı motor sesi ve rüzgar sesi yok. Dişli asfaltta en iyi ses kesme Lastik ile oluyor. Ben michellen Saver den çok memnunum. Kışında alpin kullanıyorum. Hava - ye düşünce lastik sertleşiyor ister istemez ses oluyor.

C segmentinde iyi lastikle Golf sınıfında iyi izalasyon sağlayanlardan. Ama bi BMW 5,20,5,25 Audi A4 izalasyonu yok.

Jetta V arakadaşımda onun yalıtımı biraz daha az. Goodyear 60.000 km lik lastiklerle arkada oturulmuyor çünkü lastiğin hamuru bozulmuş, yeni aldığı kışlık prelli 0 derecenin üstünde sesi bayağı azaltıyor
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2012, 10:49:30 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di