Gönderen Konu: OPAK mı METALİK mi???  (Okunma sayısı 24584 defa)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: OPAK mı METALİK mi???
« Yanıtla #14 : 27 Şubat 2010, 12:40:55 »
;D orası öle de ben siyahı adam gbi koyu renk olsun kromajları ortaya çıkarsın diye aldım siyahın da parlaması mantıksız değil mi :D

Boşver başkalarını sen hangini seviyorsan onu seç önemli olan senin kararın diğerleri boş.. Arkadaşa, eşe ve dosta bakarsan hep muallakta kalırsın..

Banada dediler siyah ı neden kırmızı yaptın kırmızı seviyodunda neden siyah aldın bende kırmızı düzgün GTI mı vardıda biz almadık :D

« Son Düzenleme: 27 Şubat 2010, 12:41:17 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı cahitarsal

• Her zaman soru sorki,cozum urete bilesin..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 27 Şubat 2010, 12:49:37 »
Boşver başkalarını sen hangini seviyorsan onu seç önemli olan senin kararın diğerleri boş.. Arkadaşa, eşe ve dosta bakarsan hep muallakta kalırsın..

Banada dediler siyah ı neden kırmızı yaptın kırmızı seviyodunda neden siyah aldın bende kırmızı düzgün GTI mı vardıda biz almadık :D

benımde aynı sekil mavi wardıdda benmı almadım :) benım boyattıgımda opak
Kzu İbiza Stage 3 Upgrade Pd Engine..

Çevrimdışı dt kaya

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 27 Şubat 2010, 17:27:16 »
Ben daha ziyade otv den dolayi opak almak zorunda kaldım zaten siyah tercihimdi şansıma vardı tek o renk ama opaktı.almamdaki en büyük neden bu diğeri ise kullanim kolaylıgıydı metalik gri polom vardi tavanindaki bi çizikten butun tavani boyadilar içim gtmisti :(

Çevrimdışı nikre.1976

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 27 Şubat 2010, 22:17:30 »
Merhaba herkese,

Benim derin siyah aracım var temizliği zor elinizden havlu düşmemesi lazım. Fakat hissediyorum araç temiz iken bütün gözler üzerinizde.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #18 : 27 Şubat 2010, 23:15:18 »
Merhaba herkese,

Benim derin siyah aracım var temizliği zor elinizden havlu düşmemesi lazım. Fakat hissediyorum araç temiz iken bütün gözler üzerinizde.

Siyahın bakımı çok zordur renk değiştirmemdeki en büyük etkenlerden biriside siyahın temiz tutulması.. Tabi gerçekten kaliteli ve pahalı cilalar kullanılır ise siyahta çabuk pis tutmuyor üzerinde ama dedğim gibi normal pasta cila değil gerçekten hakkını veren parlatma ve koruma kitleri şart..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı dt kaya

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 28 Şubat 2010, 13:26:18 »
Merhaba herkese,

benim de temizken mukemmel parliyor ama daha 4aylık.bi 10sene sonra metalikle arasında fark olur mu çok diye dusunmyr degilim.. ???

Çevrimdışı GezginAsker71

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 11 Mart 2010, 23:01:02 »
Arkadaşım,
Benim bundan önceki arabam Renault Scenic metalik fıstık yeşili idi. Aracımı sıfır aldım ve 8 yıl kullandım.
Arabamda 5'inci yıldan sonra solma problemleri başgösterdi. Örneğin ön sağ ve sol çamurluklar solarken motor kaputu daha koyu kaldı. Sanki araba darbe alımışta parça değişmiş gibi. Bu yetmezmiş gibi birde tavanında sadece metalik renkte olan boyanın üzerindeki jelatini soyulmaya başladı. Sonradan öğrendim ki bu sorunlar metalik olmasından kaynaklanıyor. Metalik boya doğru güzel görünüyor. Ama sürekli bakımını yaptırırsan. Ama dezavantajlarıda var. Örneğin kapının bir bölümü darbe alırsa bütün kapının boyanması gerekiyor. Oysa opak boyada daha lokal bir boya ile sorun halledilebiliyor. Opak rengin çok bakıma ihtiyacı olmuyor. Küçük çizikler daha sorunsuz onarılabiliyor.
Tüm bunların sonunda yeni arabam olan VW Golf 6'yı siyah opak aldım. Şimdilik çok memnunum.

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 16 Mart 2010, 21:58:35 »
Yılda birkere boya koruma yaptırırsan imkanın varsa ayda bir kere cila atarsan metalik siyah al derim.Benim aracım 10 yaşında ve bu işlemleri yaptırdığım sürece hala ilk günkü kadar canlı

Çevrimdışı dt kaya

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 20 Mart 2010, 00:29:02 »
Arkadaşım,
Benim bundan önceki arabam Renault Scenic metalik fıstık yeşili idi. Aracımı sıfır aldım ve 8 yıl kullandım.
Arabamda 5'inci yıldan sonra solma problemleri başgösterdi. Örneğin ön sağ ve sol çamurluklar solarken motor kaputu daha koyu kaldı. Sanki araba darbe alımışta parça değişmiş gibi. Bu yetmezmiş gibi birde tavanında sadece metalik renkte olan boyanın üzerindeki jelatini soyulmaya başladı. Sonradan öğrendim ki bu sorunlar metalik olmasından kaynaklanıyor. Metalik boya doğru güzel görünüyor. Ama sürekli bakımını yaptırırsan. Ama dezavantajlarıda var. Örneğin kapının bir bölümü darbe alırsa bütün kapının boyanması gerekiyor. Oysa opak boyada daha lokal bir boya ile sorun halledilebiliyor. Opak rengin çok bakıma ihtiyacı olmuyor. Küçük çizikler daha sorunsuz onarılabiliyor.
Tüm bunların sonunda yeni arabam olan VW Golf 6'yı siyah opak aldım. Şimdilik çok memnunum.

aslında opak renk taraftarıydım golf ü alırken.şansıma da öyle denk geldi şimdilik mutluyum zaten bakımı da kolay

Yılda birkere boya koruma yaptırırsan imkanın varsa ayda bir kere cila atarsan metalik siyah al derim.Benim aracım 10 yaşında ve bu işlemleri yaptırdığım sürece hala ilk günkü kadar canlı
valla işin doğrusu senede 1 kere boya korumayı yenileyebilirim de ayda 1 kere cila imkansız maalesef :(