Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: OPAK mı METALİK mi???  (Okunma sayısı 24485 defa)

OPAK mı METALİK mi???
« : 25 Şubat 2010, 22:37:09 »
Arkadaşlar merhaba bi yakınım siyah renk araç almayı düşünüyor bana da sordu seninki ne diye opak siyah dedim keşke almasaydın çok çabuk solar güneşten etkilenir gibi bayaca dezavantaj saydı opakla alakalı.siz ne düşünüyorsunuz?metalik mi dersiniz opak mı?özellikle siyah renkte...fikirlerinizi görüşlerinizi bekliyorum teşekkürler

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
Ynt: OPAK mı METALİK mi???
« Yanıtla #1 : 25 Şubat 2010, 22:58:02 »
benim bildiğim vw de opak renk değil sedefli renk diye tabir ediliyor ve solma problemi olacağını zannatmiyorum

« Yanıtla #2 : 25 Şubat 2010, 23:06:57 »
kusura bakamayın ama ya size hava atıyor yada kıskandığından söylemiş öyle birşey olsa fabrika o boyayı kullanırmı ??? tipik komşu hep kendileri daha çok bilirler ya >:D boyaya koruma pasta cila vs. yaparsanız hiç bir boyada sorun yaşamazsınız
My Cars Audi & Vw Germany Style

« Yanıtla #3 : 25 Şubat 2010, 23:15:23 »
benim bildiğim vw de opak renk değil sedefli renk diye tabir ediliyor ve solma problemi olacağını zannatmiyorum
opak siyah diye bir renk var sizin dediğiniz sedefli renk metalik renk oluyor o da ekstra ücret...
kusura bakamayın ama ya size hava atıyor yada kıskandığından söylemiş öyle birşey olsa fabrika o boyayı kullanırmı ??? tipik komşu hep kendileri daha çok bilirler ya >:D boyaya koruma pasta cila vs. yaparsanız hiç bir boyada sorun yaşamazsınız
:) ben de öyle demiştim..komşum değil kuzenim sedat bey kendisi vw hastasıdır benim sayemde o da vw alacak bi test sürüşü yaptı benim oğlanla 8) polo siyah düşünüyor da opak mı metalik mi karar veremedi..siz alacak olsanız hangisinden yana olurdunuz peki???(sorum tüm arkadaşlara)

« Yanıtla #4 : 25 Şubat 2010, 23:17:32 »
metalik ;)
My Cars Audi & Vw Germany Style

« Yanıtla #5 : 25 Şubat 2010, 23:47:35 »
neden peki?ne avantajı olabilir metaliğin?

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
« Yanıtla #6 : 25 Şubat 2010, 23:50:55 »
neden peki?ne avantajı olabilir metaliğin?
Görünüş açısından Daha albenili oluyor :tamamdir
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

« Yanıtla #7 : 25 Şubat 2010, 23:55:38 »
hımm ne gibi mesela ???

Çevrimdışı Han

« Yanıtla #8 : 26 Şubat 2010, 00:05:30 »
hımm ne gibi mesela ???
şıkır şıkır parıldar :D ışık vurdukça vurduğu noktaları pırlanta gibi yansıtır
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2010, 00:05:48 Gönderen: ercijuana »

« Yanıtla #9 : 26 Şubat 2010, 00:14:35 »
 ;D orası öle de ben siyahı adam gbi koyu renk olsun kromajları ortaya çıkarsın diye aldım siyahın da parlaması mantıksız değil mi :D

Çevrimdışı e12

• ....!made in germany!....
« Yanıtla #10 : 26 Şubat 2010, 00:15:12 »
şıkır şıkır parıldar :D ışık vurdukça vurduğu noktaları pırlanta gibi yansıtır
+1  :tamamdir :tamamdir

Çevrimdışı Han

« Yanıtla #11 : 26 Şubat 2010, 00:17:01 »
;D orası öle de ben siyahı adam gbi koyu renk olsun kromajları ortaya çıkarsın diye aldım siyahın da parlaması mantıksız değil mi :D
Zevkler renkler farklı yani anlayacağın opak ve metalik tamamen zevkine kalmış bir olay  :tamamdir

« Yanıtla #12 : 26 Şubat 2010, 00:19:00 »
yahu işin şakası bi yana şimdi bunları duyunca pişmanlık duymaya yakınlaştım diyebilirim..zamanla matlaşır mı peki benim boya?ya da bariz bi fark olur mu metalik renkle opak siyah arasında yıllar sonra?

Çevrimdışı Han

« Yanıtla #13 : 26 Şubat 2010, 00:23:25 »
yahu işin şakası bi yana şimdi bunları duyunca pişmanlık duymaya yakınlaştım diyebilirim..zamanla matlaşır mı peki benim boya?ya da bariz bi fark olur mu metalik renkle opak siyah arasında yıllar sonra?
Her tür boya zamanla hava koşullarından dolayı matlaşma güneş yanığı vs gibi sorunlarla karşınıza çıkabilir okadar dert etmeyin sadece görünüş açısından farklı sonuçta hepsi kimyasal belirli aralıklarla cila ve pasta uygularsanız ilk günki gibi canlı rengini koruyacaktır.
cilayı rahatlıkla her ay gibi süreçte kullanınız pastayı her zaman tavsiye etmem çizikler artarsa uygulanmalı senede bir gün gibi bir süreçte de olabilir :tamamdir