Gönderen Konu: Ön tavan aydınlatma sorunu  (Okunma sayısı 4006 defa)

Çevrimdışı samba106

•  
    • Profili Görüntüle
Ön tavan aydınlatma sorunu
« : 20 Haziran 2012, 20:37:26 »
Merhaba arkadaslar bir sorunum var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. 2010 trendline golf 6 var. iç aydınlatmada led kullanıyorum bugün ön tavan aydınlatmasını söküp sag lambanın soketinde led serit denemesi yaptım sadece kablo uçlarını soketin sag ve solundaki metallerine dokundurarak. ilk değdirmemde led serit çalıştı ikinci değdirmemde sonuç alamadım ve farkettim ki kabloları denediğim sağ lambam çalışmıyor. Önce lamba değişikliği yaptım çalısmıyor ardından lambanın oturduğu soketleri değiştirdim gene çalışmıyor ancak sag daki soketi lambayla sola taktığımda çalışıyor yani sorun ne lambada ne de sokette sorun nerde arkadaşlar ve nasıl düzeltebilirim? sigorta sorunu olacağını sanmıyorum öyle olsa iki tarafda çalısmaz acaba diot ta sorun olabilirmi yardımcı olurmusunuz?

« Son Düzenleme: 20 Haziran 2012, 21:27:20 Gönderen: samba106 »

Çevrimdışı mert98

• Profili Görüntüle
Ynt: Ön tavan aydınlatma sorunu
« Yanıtla #1 : 20 Haziran 2012, 23:16:37 »
Resimlerden net birsey anlasilmiyor ama yol yanmis olabilir. O lambaya ait bir sigorta olup atmis olabilir cünki anladigim kadari ile sokette kablo sayisi fazla buda her ampulün ayri hatti dolayisi ile ayri ayri sigortasi olduguna delalet eder. Ayrica led takacaksan lamba ile azami ayni gücte olmasina ayni watta olmasina dikkat et tesisati yakarsin. Aşırı akim ceker zarar verir. Son resimde diot a benzer birsey var yanmis olabilir ölcmen lazim. Kolay gelsin bu tür seylerde işini bilen birine yaptirman daha doğru olur.
mert kaan

Çevrimdışı mert98

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Haziran 2012, 23:22:38 »
Diotun iki ucunu bir telle kisa devre et lamba yanarsa diotu degistir ama yenisini takarkn üzerindeki siyah cizginin söktügün diotunki ile ayni tarafta olmasina dikkat et.
mert kaan

Çevrimdışı samba106

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Haziran 2012, 01:07:35 »
ilginiz ve önerileriniz için tesekkur ederim yarın ilk işim diot için soylediklerinizi uygulamak olucak tabi yenisini bulabilirsem ben bosna hersekte yasıyorum ve burda malesef imkanlar kısıtlı hem bu yuzden hemde merakımdan bıraz kurcalıyorum sonuc bazen ıyı bazende aynen boyle kotu oluyor malesef

Çevrimdışı samba106

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Haziran 2012, 20:01:19 »
arkadaşlar orjinal lambaları takınca çalıştı sorun yok herkese tesekkur ederim

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #5 : 22 Haziran 2012, 19:09:41 »
Aracın elektrik devresini fazla kurcalama bence zenonu bile herhangibi yere taktırma. Geçmiş olsun
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di