Gönderen Konu: Ön Cam Silgeçleri  (Okunma sayısı 5291 defa)

Çevrimdışı Çiftelerli83

• TÜM ZAMANLARIN EN İYİSİ...
    • Profili Görüntüle
Ön Cam Silgeçleri
« : 28 Ekim 2010, 16:06:14 »
Arkadaşlar merak ettiğim bir konu bu ön cam silgeçleri bakım konumuna gelmiyor, yukarı doğru kaldırdığımda  kaportaya değiyor,bunun bu şekilde olmasının ne esprisi olabilir? Ardahan gibi soğuk olan bir ilde yaşayan biri olarak silgeçlerin donmasıne sebep olabilir, Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar düşüncelerini paylaşırlarsa sevinirim...

Çevrimdışı bostonduck

•  
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ön Cam Silgeçleri
« Yanıtla #1 : 29 Ekim 2010, 14:15:44 »
ben çözümü yağlı pişirme kağıdı vardır tepsiye serilir... ondan aldım bagaj attım ne zaman lazım olsa sarıyorum iyice sonra da işim bitince de çıkarıyorum.deneyebilirsin sorun olmaz yağlı kağıt hiç yapışmıyor gazete gibi.

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #2 : 29 Ekim 2010, 19:03:23 »
Silecekten kaynaklı rüzgar sesin kesmek için silecek gömülüyor espirisi o. Bakım konumu var,kontak anahtarından açıp kapayıp,silecek kolunu aşağı basılıyor diye yazlılmıştı ben hiç denemedim. Sendör varsa veya araç donma noktasındaysa, motor yanmasın diye otomatik silecek çalışmıyor.
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2010, 19:04:25 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı mert98

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Aralık 2011, 16:32:19 »
kontağı ac kapa ama çekme anahtarı silecekleri birinci kademeye al dik pozisyonda kalır. kontağı çek silecekleri kaldır.işin bitince silecekleri indir kontağı aç kolu normal kapalı konuma getir.
mert kaan

Çevrimdışı delinux

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Aralık 2011, 22:33:57 »
arkadaşım kontağa anahtarı tak ve aç-kapa yap ve silecek kolunu bir sefer aşağıya çek ve servis konumuna gelir böylelikle, sileceklerini rahatlıkla yukarıya kaldırabilirsin.

iyi akşamalr
Not: eğer kullanım kılavuzuna sahipseniz, silcekler kısmında nasıl yapacağınız anlatılıyor. Zaten silecekleride böyle değiştirebiliyorsunuz.