Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Hangi Motor Seçeneği ???  (Okunma sayısı 18777 defa)

Hangi Motor Seçeneği ???
« : 04 Ocak 2012, 10:10:51 »
Arkadaşlar ,

Golf 6 için sipariş vereceğim şu günlerde sizden motor şeçimi konusunda fikir almak istedim.Dsg şanzımandaki kronik hatalar nedeniyle manuel şanzıman almayı düşünüyorum.Sizce hangi motor tipi en uygunu.

Aklımda 2 tip motor var:

1) 122 hp Benzinli Tsi Motor 
2) Özel istek ile getirtmeyi düşündüğüm 160 hp benzinli Tsi motor sanırım bu motoru dsg şanzıman ile beraber satışa sunuyorlar.Ama yukarıda bahsettiğim gibi manuel almak istiyorum.Bi görüşüp belki özel istekle getirtilebilir diye düşündüm.

Kötüsü iyisi yanlışı doğrusu kullananı kullanmayanı herkesin fikrine ihtiyacım var.Yorumlarınız için şimdiden teşşekkür ederim.

Ynt: Hangi Motor Seçeneği ???
« Yanıtla #1 : 25 Şubat 2012, 00:07:35 »
1.4 160hp DSGci olarak 1.4 160 dsg yi öneriyorum (ama benim diye önermiyorum) bu motorları kullanan bir sürü arkadaşım var ve ortak görüş 1.4 160 :) 122 hp hantal kalıyor, 160 manuelciler dsg yi sürdükten sonra üzülüyorlar, artık VW de "kronik hatalar"dan kurtuldu sayılır. Tabi kronik hata olarak neyi sayıyorsanız ona göre değişir, mesala metalik sesli "şangırdamalı" çalışma hata değil şanzımanın karakteri :)

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
« Yanıtla #2 : 25 Şubat 2012, 00:58:32 »
Kayınbiraderimde 2010 polo var 90 lık tdı dsg...Dsg şanzumanın en kötü yanı bi kere kullanınca insanın inesi  gelmiyor araçtan...Normal otomatik şanzumanlarla alakası yok. Vites geçişleri, yakıtı olsun gerçekten harika...Evet bir ara kronik sıkıntılardan bahsediliyordu sanırım artık düzelmiştir diye düşünüyorum...polo 23 binde hiç sıkıntısı olmadı daha maşallah...

« Yanıtla #3 : 25 Şubat 2012, 01:15:04 »
Kesinlikle 160'lık alın,motor teknolojileri bile 122'likten çok farklı. Ayrıca DSG almazsanız ileride çok üzülürsünüz  :)

« Yanıtla #4 : 25 Şubat 2012, 18:28:45 »
Aynen katılıyorum. Bende 122 lik var. Keşkke imkanım olsada bnde 160 lık alabilseydim. Ve özellikle dsg. VW de dsg 6-7 milyar farkediyor.

« Yanıtla #5 : 27 Şubat 2012, 14:47:36 »
Yorumlarınız için teşekkür ederim.Yanlız arkadaşlar biraz geç kaldınız.

1.4 TSI 122 hp Jetta Highline Manuel aracımın siparişini verdim.Allahın izni ile 20 Nisan’da teslim edilecek.
Dsg şanzımana yabancı değilim.2009 yılında dsg şanzımanlı bir jetta daha kullanmış ve satmıştım.

Geçenlerde test sürüşü yaptım.Yanlız eski dsg ile yenisini kıyaslayınca biraz hayal kırıklığına uğradım.Yeni dsg ilk kalkış anında elektronik gaz sistemi ile beraber en az 1,5 sn kalkışlarda geç tepki vermesi beni çok üzdü.Vites geçişleri  harika ama titreme sorunu 2012 revize edilmiş dsg şanzımanlar da üzülerek söylüyorum devam ediyor.Üstelik test aracı daha  4.000 kmde iken.
Bütün bunlara ek birde internete dolaşan yazılar birleşince manuel şanzımana karar verdim.Şanzıman konusu biraz bende hasas çünkü MK4 Golf aracımı 2,5 ay önce şanzıman arızası nedeni ile sattım.Hemde hiç istemediğim halde.

160 HP motora gelince; bende çok  istedim.Jetta’yı bu şekilde sipariş geçin dedim.160 HP gelsin dedim.Doğuş otomotiv izin vermiyor dediler.Mecburen 122 hp kullanıcaz.

Neden Golf değilde Jetta derseniz. ?
Golf 2013 yılının başında kasa değiştiriyor.Ama jetta için vw  en az 3- 4 yıl bu kasaya dokunmayacak.Çünkü 2011 yılında yeni çıktı.Aralarda ufak tefek makyajlamalar yapsada kasa değişmiş olmayacak.Bu nedenle yeni Jetta yeni tercihimdir.

Tüm yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim.

Sevgiler.

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #6 : 28 Şubat 2012, 19:46:47 »
hayırlı olsun o zaman :)

« Yanıtla #7 : 29 Şubat 2012, 11:21:49 »
hayırlı olsun o zaman :)

Çok teşekkür ederim.Darısı herkesin başına.Bu arada ilk tebrik sizden oldu.  :) Tekrar teşekkürler.

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
« Yanıtla #8 : 29 Şubat 2012, 11:42:58 »
Hayırlı olsun kazasız belasız ve cezasız sürüşler dileri. :)
Deyiş o deyiş patladı gitti :)

« Yanıtla #9 : 29 Şubat 2012, 13:31:07 »
Hayırlı olsun kazasız belasız ve cezasız sürüşler dileri. :)

Çok teşekkür ederim.

Özellikle ceza yememe konusunda bol bol dua ederseniz sevinirim.Çünkü ehliyet şuan ceza sınırında.Bi radar cezası daha yersem psikoteknik testine girmek zorunda kalabilirim. :D

Evde radar cezalarından bi koleksiyon yaptım.Türkiyenin farklı bölgelerinin yer aldığı çok özel bi koleksiyon.  ;)

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
« Yanıtla #10 : 01 Mart 2012, 08:17:53 »
Herkes kolay kolay elde edemez böyle bir kolleksiyonu bende 6 kez bir yıl içerisinde radara düşmüştüm (5. kez düştüğümde anons edemedikleri için yırtmışım) sonra 6.da ehliyetimi hem bir yıl aldılar hem de o teste de girmiştim. Ama şimdi çocuğum var 3-4 yıldır 120 yi geçmiyorum.
Deyiş o deyiş patladı gitti :)

« Yanıtla #11 : 01 Mart 2012, 11:42:55 »
Herkes kolay kolay elde edemez böyle bir kolleksiyonu bende 6 kez bir yıl içerisinde radara düşmüştüm (5. kez düştüğümde anons edemedikleri için yırtmışım) sonra 6.da ehliyetimi hem bir yıl aldılar hem de o teste de girmiştim. Ama şimdi çocuğum var 3-4 yıldır 120 yi geçmiyorum.

Altın kural arabada başkası varken bende hız yapmam.Bazen şeytan dürtüyor işte.

« Yanıtla #12 : 10 Mart 2012, 22:28:30 »
Golf 6 icin bence tek secenek var 160hp tsi motor ve duz sanziman.DSG evet cok iyi guzel fakat 160hp dedinizmi orda bir sportiflik var ;D
bu kadar guclu bir motorun asil zevki duz vitesle cikar.122'lik motora dsg olabilir belki ama 160'lik kesinlikle duz olmali  ;D
ama tercih meselesi sonucta

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
« Yanıtla #13 : 10 Mart 2012, 22:57:20 »
Porsche 911 Carrera S 2012 model
Yakıt Tüketimi (Şehiriçi / Şehirdışı)
15,3 lt / 7,2 lt Motor Gücü
 (hp) 385 hp
Şanzıman S-tronic 7 Vites 0-100 Hızlanma (KM) 4,3 sn

Bu da 385 beygirlik spor araç bu da otomatik. 160 bg golf  mü dsg hanta olacak