Gönderen Konu: Golf 6 Süspansiyon Sistemi  (Okunma sayısı 14487 defa)

Çevrimdışı ff35

•  
    • Profili Görüntüle
Golf 6 Süspansiyon Sistemi
« : 23 Mayıs 2012, 20:14:00 »
Merhabalar,

Arkadaşlar, bende 20 gün kadar önce sıfır Golf 1.4 TSI trendline aldım. Sormak istediğim süspansiyon olarak Golf 6, yumuşak bir süspansiyon sistemine sahip değil miydi? Benim araçta michelin lastikler olmasına rağmen, bozuk zeminde çok fazla sarsıyor araba. Çok az miktarda bozuk yollarda bile sarsıntıları absorbe edemiyor. Örneğin bir fiesta ile benzer davranıyor, ben daha konforlu olmasını bekliyordum. Sizde de var mı böyle bir sıkıntı, süspansiyonları sert mi aracın? Yoksa benim araçta mı bir problem var, sıfır araçta böyle bir sıkıntı olması mümkün mü acaba? Eğer öyleyse bir servise götürmeyi planlıyorum.

Bu arada lastiklerin basıncını da 31 ps olarak ayarladım. Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
Ynt: Golf 6 Süspansiyon Sistemi
« Yanıtla #1 : 23 Mayıs 2012, 20:25:35 »
lastik basıncınız normal. aracınızda 15 jant olması lazım ve bu durumda konforlu bir yolculuk yapıyor olmanız gerek ama şunu da belirteyim eski golf4 ler gibi yaylanarak gitmiyor bu araçlar. yol tutuşun artması için daha spor süspansiyonar var araçta. 16 jant kullanan comfortline veya higline kullanıcıları bile şimdiye kadar böyle bir şikayette bulunmamıştı. bu arada ben de 16 jantlı leon kullanıyorum. golf4 e nazaran süspansiyonu sert, kabul ediyorum ama rakiplerinin hepisnden daha konforludur süspansiyonu. hele bir astra veya focusa binseniz!

Çevrimdışı ff35

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Mayıs 2012, 20:49:45 »
lastik basıncınız normal. aracınızda 15 jant olması lazım ve bu durumda konforlu bir yolculuk yapıyor olmanız gerek ama şunu da belirteyim eski golf4 ler gibi yaylanarak gitmiyor bu araçlar. yol tutuşun artması için daha spor süspansiyonar var araçta. 16 jant kullanan comfortline veya higline kullanıcıları bile şimdiye kadar böyle bir şikayette bulunmamıştı. bu arada ben de 16 jantlı leon kullanıyorum. golf4 e nazaran süspansiyonu sert, kabul ediyorum ama rakiplerinin hepisnden daha konforludur süspansiyonu. hele bir astra veya focusa binseniz!

Evet 15 inch çelik jantlar var. Focusa da binmişliğim var, golf focusa göre bariz daha sessiz bir araba fakat konfor olarak golfün bariz bir üstünlüğü yok bence. Tabi aynı yolda aynı şartlarda kullanıp görmek lazım ama benim merak ettiğim sadece normal davranışı mı bu acaba, yoksa fabrika çıkışından süspansiyon yada amartisör sisteminde bir arıza olabilir mi? Ya da benim beklentilerim mi çok yüksek  :)

Çevrimdışı OSSD

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Mayıs 2012, 22:36:09 »
Bende de Golf 5 var şu anda.Daha önceki aracım Chevrolet Cruze du.Onu sıfır almıştım ve zamanla süspansiyon sistemindeki aşırı sertlik ve gürültüden rahatsız olduğum için satıp Golf 5 aldım.Golf Cruze a göre daha yumuşak ve daha sessiz ama işin doğrusu yine de beklediğim o efsane olmuş konforu bulamadım.Bozuk yollarda sert vuruntu yapıyor ve sarsıyor bazen.Golf 6 ile Golf 5 in süspansiyon sisteminin tamamen aynı olduğunu duydum yani sertlik derecesi aynıymış.Uzun lafın kısası benimki sadece bir duyum Golf 6 kullanmadığım için bilemiyorum ama Golf 5 biraz sert araba...Yani hayal kırıklığı..
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2012, 22:43:27 Gönderen: OSSD »

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #4 : 28 Mayıs 2012, 20:45:38 »
motor donanımına, aracın ağırlığına ve son hızına göre fabrika amortisör ayarları ile profesyonelce oynamalar yapar.. 1.4 TSI 160 bg ile 1.6 düz 105 bg arasında mutlaka konfor farkı vardır..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #5 : 29 Mayıs 2012, 00:54:16 »
Aynı yolda başka araçlar deneyin derim. Yol çok bozuk olabilir. Bende de miichellen var ve 32ps çokta komforlu.
Aynı yolda Fokus HB, Fokus sedan,Astra HB, Polo,Astra sedan ı sürdüm Golf çok çok yumuşak. Golf pat ediyorsa onlar zıplıyor.

Astra sedan, Golfe yakın, jetta ve octavia bide 5.20 Golften daha  yumuşak. HB C segmentinin en yumuşak ama istikrarlı yol tutuşa sahip arabası bence
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #6 : 29 Mayıs 2012, 10:13:01 »
 Günümüz araçları bozuk yolu zaten sevmiyor.. Avrupa standartlarındaki yollara göre yapıldıklarından bozuk yol doğarında yok. örneğin 1975 model bir mercedesle bozuk yolda uçarcasına gidersiniz rahatsız olmazsınız. Çünkü o yıllarda Almanyada yollar o kadar da düzgün değildi ama bu 1990 modellerden sonra değişti..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı zamazingo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Mayıs 2012, 10:39:23 »
Unuttuğunuz bir durum daha var.Arabanın amortisörleri zamanla eskidiğinde eskiye göre biraz daha yumuşak süspansiyonlarınız olacaktır.Golf 6 da spor yay kullanan arkadaşların arabasına binip tekrar kendi aracınıza bindiğinizde çok mutlu olursunuz. :D

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #8 : 29 Mayıs 2012, 11:59:53 »
30 psi deneyin derim.
Zaten fabrika verilerine göre boşkan 28 doluyken 32 arasında değişiyor. (Golf IV için)
Kapıda yazar.
Farkedecektir.
Düzenli kontrol etmeyi unutmayın  :tamamdir
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı metalteo

• ilker
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 29 Mayıs 2012, 14:21:26 »
Birçok araç kullandım golf 4 kadar rahat ve yaylanan yok ;)

Çevrimdışı mert98

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 17 Haziran 2012, 12:32:12 »
Servise gidip kendini üzme zaten anladiklari yok zamanini calarlar hic birsey bulamazlar bende golf6 kullaniyorum sert bi araba yol kötü olunca konforsuz avrupa yollarina göre ayarlı. Fazla oynattirma servise sinir hastasi olur arabadan sogursun.
mert kaan

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 17 Haziran 2012, 19:29:10 »
Kompakt bir arabadan sedan konforunu beklerseniz yanılırsınız,Mercedes'in bile A sınıfı kompakt araçları bu kadar sertken Golf bence parasına göre gayet yumuşak :) Bu tamamen beklentileriniz ile ilgili bir konu.

Çevrimdışı ff35

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 25 Haziran 2012, 10:32:19 »
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar, aracı alalı hemen hemen 2 ay oldu, 1200 kmde şu an. Alıştım artık yada dediğiniz gibi amartisörler biraz daha yumuşadı  :)

Çevrimdışı srkn78

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 29 Temmuz 2012, 17:19:20 »
birde 18 inc jantli  GTI kullansan derim...yaylanan arabanin yol tutusu herzaman zayiftir.
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2012, 17:19:52 Gönderen: srkn78 »
The Legend is back