Gönderen Konu: golf 6 şanzuman arızası  (Okunma sayısı 14798 defa)

Çevrimdışı embir

• Profili Görüntüle
Ynt: golf 6 şanzuman arızası
« Yanıtla #14 : 20 Ağustos 2012, 23:23:06 »
2009 model dsg kullanıyorum.eğimli yolda aşağı araba kendi halinde inerken çukurda şıkırtı şeklinde ses çıkarıyor aynı sesi kasisten geçerken de duyuyorum ve bazen vites geçişlerinde bir ses açığa çıkıyor.Serviste normaldir dediler yolladılar.Sizin araçtan çıkan sesle aynı mı acaba ?

Çevrimdışı embir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 22 Ağustos 2012, 16:34:23 »
Ya bendede çat diye ses çıkıyor ,test sürüşüne çıktık yapmadı adam kullan dedi ben'de tamam dedim DSG de en büyük hastalık 1den 2 ye geçerken titreme sorunu daha ilerisi giderken stop etmesi benim böyle sorunum yok ama dururken her gaz verip çekmemde çat diye ses çıkarıyor ,özellikle dikkat ettim vites değiştirirken değil,aynı viteste giderken gaz ver çek gazı verdiğin anda çat diye ses çıkarıyor ,çok enteresan ama ben yaşa basmam 2 yıl ek garanti yapmadan bırakmam heleki DSG'de...
çukurlarda da şıkırtı şeklinde ses yapıyor.bende de aynı problem var ama bugun araçta 2.viteste düşük devirde kasis geçerken titreme oldu ve bunu sürekli yapmaya başladı yarın servise götürücem şanzıman değişebilir.(DSG)

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #16 : 22 Eylül 2012, 00:37:13 »
DSGye VW kulaklarını kapadı herhalde kaç sene oldu daha düzelecek.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı marineexpres

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 27 Eylül 2012, 20:33:28 »
sizin araçtan gelen şıkırtı triger şıkırtısı olabilir biliyorsunuz tsi araçların trigeri zincir.zamanla zincir hafiftende olsa aşınma yapabiliyor buda şıkırtı sesine maruz kalıyor.sorun yok kuallanmaya devam..
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2012, 18:39:43 Gönderen: marineexpres »

Çevrimdışı marineexpres

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 19 Kasım 2012, 18:48:37 »
mert 98 ismli arkadaşımızın bir sorununu çözememişler benim debriyaj sorunum var çözemediler bizim gibi daha niceleri servis şikayetçisi yaa allah aşkına bu vw servis elemanları ne iş yapar bu kurum nasıl çalışır.. öyle arabanın fren balatasını değiştir debriyajını değiştir sök temizle tak.. iş bundan ibaret değil mekanik ve elektronik bilgileri zayıf servislerin.ondan sonra millet kaçıp sanayiye gidiyor gider tabi millet o kadar para veriyor arabaları yetkili servislerin elinde kobay olsun diyemi.arkadaşlar siz siz olun yetkili servislere fazla güvenmeyin sanayiye gidin sanayiye bakın göreceksiniz ne ustalar var ..
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2012, 19:00:49 Gönderen: marineexpres »

Çevrimdışı embir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 04 Aralık 2012, 06:27:37 »
https://www.facebook.com/dsgotomatik      arkadaşlar konuyu daha da yaygınlaştırmamız için desteklerinize ihtiyacımız var..