Gönderen Konu: golf 6 şanzuman arızası  (Okunma sayısı 14833 defa)

Çevrimdışı marineexpres

• Profili Görüntüle
golf 6 şanzuman arızası
« : 21 Nisan 2012, 13:35:56 »
 >:(çok özenerek aldığım 2012 comfort modeli daha 5 ay oldu araç 2800 km yol yapmış şanzumanda garip bir ses dikkatimi çekti servise götürdüm debriyaj çatalı olabilir dediler aracı bıraktım 4.5 saat sonra arayıp bilgi verdiler ses çataldan değil şanzumandan geliyor dediler ve şanzumanı dağıttılar baktılar ettiler vede şanzuman değişimine karar verdiler araba 3 gün oldu serviste herhalde 15 gün kalacak gibi gerçi bana araba tahsis ediyorlar ama konu bu değil asıl konu vw kalitesini bu kadarmı düşürdü 5 aylık arabada şanszumanmı iner yaa zaten ses yalıtımıda zayıf dıaşardaki ses içerde baş ağrıtıyor yani arabayı hafif yapacaklar diye heryerinden çalıyorlar kısacası vw aldığıma çok pişmanım 46000 tl veriyorsunuz ama memnun olamıyorsunuz...
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2012, 13:38:58 Gönderen: marineexpres »

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
Ynt: golf 6 şanzuman arızası
« Yanıtla #1 : 21 Nisan 2012, 23:34:27 »
Öncelikle geçmiş olsun, ne yazıkki sıfır bile olsa yılda 8000000 satan bi araçta bu çıkabiliyor. Gerçekten can sıkıcı ama soğumayın aracınızdan bu tip hatalar düzelir aracın değerini düşürmez. DSG de çok yaşanıyor.

Golf 5olarak konuşursam C segmenti rakiplerinden neredeyse denemediğim kalmadı. Ama inanın en iyisi golf. Ses izalasyonuda çok çok iyi. Belki tekeriniz iyi bir marka değildir. Michellen çok iyi tavsiye ederim. Aracınız 102hp ise teknolojisi eski ve artık kaldırılan bi motor 130km/h ten sonra biraz gürültülü ama geyet sağlam bir motor. O sebeple üretimi bu kadar uzun sürdü
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2012, 23:35:17 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı marineexpres

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Nisan 2012, 18:09:13 »
teşekkür ederim kardeşim.evet haklısın çok can sıkıcı bir durum ama yinede sıcak bakmak lazım golf diğer markalara göre 5 gömlek daha üstün  bu benim şans'sızlığım sağlık olsun yapacak bir şey yok lastiklerimin markası bridgestone marka olarakta kullanılan malzeme olarakta iyi bir lastik.bilhassa soğuk havalarda asfalt sesi içeri geliyor onuda çözdüm soğuk havalarda lastik soğuyunca sertleşiyor sesi ondan yapıyor havalar şimdi ılıman ses yapmıyor birde yolların durumu malum mıcırlı asfalt'ta ses yapıyor motor sesi yalıtımı güzel 180 yaptım motor sesi duyulmuyor onun yalıtımı süper.michelin'de iyi marka ama onunda yanakları çok yumuşak kaldırım kenarına sert vurmalarda yarılıyor arkadaşım yaşadı böyle bir hadiseyi. lastiklerim daha 2800 km de değiştirmek olmaz aracım 1.4 122 hp comfortline modeli

Çevrimdışı AMAZİNG

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Nisan 2012, 19:21:42 »
>:(çok özenerek aldığım 2012 comfort modeli daha 5 ay oldu araç 2800 km yol yapmış şanzumanda garip bir ses dikkatimi çekti servise götürdüm debriyaj çatalı olabilir dediler aracı bıraktım 4.5 saat sonra arayıp bilgi verdiler ses çataldan değil şanzumandan geliyor dediler ve şanzumanı dağıttılar baktılar ettiler vede şanzuman değişimine karar verdiler araba 3 gün oldu serviste herhalde 15 gün kalacak gibi gerçi bana araba tahsis ediyorlar ama konu bu değil asıl konu vw kalitesini bu kadarmı düşürdü 5 aylık arabada şanszumanmı iner yaa zaten ses yalıtımıda zayıf dıaşardaki ses içerde baş ağrıtıyor yani arabayı hafif yapacaklar diye heryerinden çalıyorlar kısacası vw aldığıma çok pişmanım 46000 tl veriyorsunuz ama memnun olamıyorsunuz...

Geçmiş olsun,Aynı araç bendede var kardeş,sizin araç'dan gelen sesi tarif edebilirmisiniz? Bendede aldığım günden beri bir ses var alalı 2 ay oldu 2100 km'de sizin yaşadığınız ses ile kıyaslama yapıcamda onun için...
2012 VW GOLF TSİ 122 hp DSG comfortline

Çevrimdışı marineexpres

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Nisan 2012, 19:46:07 »
merhaba kardeşim öncelikle şunu belirtim sizin araç dsg şanzuman sanırım öyle yazıyor kimlik bilgilerinizde benimki manuel.gelelim arızaya 1 den 2 ye attığımda debriyajdan ayağımı çekiyorum çat diye bir ses geliyor debriyaj çatalından dedim ama değilmiş servis şanzumandan geliyor dedi şanzuman indi ondada birşey yok debriyajı incelemeye aldılar arıza baskının tellerinde şemsiye şeklinde aralıklı metal teller var tel dedimse kalın teller daire şeklinde sıra sıra aralıklı o tellerin 3 tanesi dışa kavis vermiş kavrama anında o teller çarpıyormuş  baskıya baktım hakikaten yamulmuş tamamen malzemenin kötü olmasından kaynaklanıyor yaa kardeşim eski kalitede araba üretilmiyıor ama ne yapacaksın en iyisi golf dedik aldık bundada bu sorunu yaşadık.hee ses kesildimi hayır minimuma indi debriyajdan ayağını ani çekmelerde ses geliyor azda olsa çok yumuşak çekildiğinde ses yok yani böyle sıkıldım arabadan soğudum vallahi. sende göster aynı ses geliyorsa seninki dahada sakıncalı çünki dsg şanzuman dsg gelerde çok arıza şikayeti var garantisi bittimi çok pahalıya patlar 7000 tl civarı diyorlar sanada geçmiş olsun kardeşim hoşçakal... :-\

Çevrimdışı AMAZİNG

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Nisan 2012, 23:57:01 »
merhaba kardeşim öncelikle şunu belirtim sizin araç dsg şanzuman sanırım öyle yazıyor kimlik bilgilerinizde benimki manuel.gelelim arızaya 1 den 2 ye attığımda debriyajdan ayağımı çekiyorum çat diye bir ses geliyor debriyaj çatalından dedim ama değilmiş servis şanzumandan geliyor dedi şanzuman indi ondada birşey yok debriyajı incelemeye aldılar arıza baskının tellerinde şemsiye şeklinde aralıklı metal teller var tel dedimse kalın teller daire şeklinde sıra sıra aralıklı o tellerin 3 tanesi dışa kavis vermiş kavrama anında o teller çarpıyormuş  baskıya baktım hakikaten yamulmuş tamamen malzemenin kötü olmasından kaynaklanıyor yaa kardeşim eski kalitede araba üretilmiyıor ama ne yapacaksın en iyisi golf dedik aldık bundada bu sorunu yaşadık.hee ses kesildimi hayır minimuma indi debriyajdan ayağını ani çekmelerde ses geliyor azda olsa çok yumuşak çekildiğinde ses yok yani böyle sıkıldım arabadan soğudum vallahi. sende göster aynı ses geliyorsa seninki dahada sakıncalı çünki dsg şanzuman dsg gelerde çok arıza şikayeti var garantisi bittimi çok pahalıya patlar 7000 tl civarı diyorlar sanada geçmiş olsun kardeşim hoşçakal... :-\

Ya bendede çat diye ses çıkıyor ,test sürüşüne çıktık yapmadı adam kullan dedi ben'de tamam dedim DSG de en büyük hastalık 1den 2 ye geçerken titreme sorunu daha ilerisi giderken stop etmesi benim böyle sorunum yok ama dururken her gaz verip çekmemde çat diye ses çıkarıyor ,özellikle dikkat ettim vites değiştirirken değil,aynı viteste giderken gaz ver çek gazı verdiğin anda çat diye ses çıkarıyor ,çok enteresan ama ben yaşa basmam 2 yıl ek garanti yapmadan bırakmam heleki DSG'de...

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #6 : 26 Nisan 2012, 09:43:43 »

Birden 2ye atarken gırç diye bir ses duyuyorsun herhalde. Şanzuman yapısı değişince böyle birşey açığa çıktı. Eski VW de böyle birşey yoktu.

*Turbolu araçlarda 1. viteste yüksek devir şanzımana zarar verir. Ve dişliler atmosferiğe göre daha hızlı dönüyor. 1. viteste aracı çok yüksek devirlere çıkarmada 2ye atmayı dene.
*Ustam söylemiş grup dişlisi duramadığından gırç sesi duyulur diye. 1den önce boşa al sonra 2ye at yüksek devire de çıkma. Ben öyle yapıyorum 2senedir arıza belirtisi de yok gırç seside
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı marineexpres

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 26 Nisan 2012, 20:27:33 »
valla kardeşim seninki daha enteresan bir durum anladığım kadarı ile senin araba depara kalkınca yapıyor bunu sert kalkışlarda yapıyorsa belki aks bilyelerinde bir boşluk olabilir oda yapar birde aks'larını sor ustaya fikir fikirdir en azından aklında aks'la ilgili şüphe olmaz... :tamamdir

Çevrimdışı AMAZİNG

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 26 Nisan 2012, 20:58:12 »
valla kardeşim seninki daha enteresan bir durum anladığım kadarı ile senin araba depara kalkınca yapıyor bunu sert kalkışlarda yapıyorsa belki aks bilyelerinde bir boşluk olabilir oda yapar birde aks'larını sor ustaya fikir fikirdir en azından aklında aks'la ilgili şüphe olmaz... :tamamdir
şimdi aracı deneyip geldim DSG'de de F1 vitestede ses var, artı geri vites'e takıp gaz verip çektiğimdede yapıyor,ya birde çat sesinin yanında arabanın böyle gerilme kopacakmış gibi bir ses yapıyor kasisten geçtim az önce hiç gaza basmadım kendi hızıyla geçerken yine yaptı gibi geldi bana senin tahminin nedir ? geçen hafta rekora gittim,ses yapmadı adamın yanında boşuboşuna gittik geldik...

Çevrimdışı marineexpres

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 26 Nisan 2012, 21:35:42 »
sevgili kardeşim istanbulda ikamet ediyorsun galiba sana tavsiyem maslak oto sanayiye git vw servisleri var orada (yetkili değil ama )oradaki ustalara deneme sürüşü yaptır onlar daha iyi anlar sesin nerden kaynaklandığını oradaki ustaların hepsi çekirdekten yetişme ustalar yetkili servislerin ustaları onların eline su dökemez inan bana..fakat orada arabayı gurcalatma garanti kapsamından çıkar yoksa araban..sadece sesin nereden kaynaklandığını öğrenirsin sonra yetkili servise gidip sesin nerden geldiğini sanki kendi tahminin doğrultusundaymış gibi gösterip belki sorununu  böyle çözersin..birde bunu halledin halledemezseniz doğuş genel müdürlüğe sizi şikayet etmek zorunda bırakmayın beni de.şikayet konusunda çok hassaslar gittiğin servisi şikayet ettiğin zaman onların kariyer puanları çok düşüyor buda onların hiç işine gelmiyor..
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2012, 21:59:55 Gönderen: marineexpres »

Çevrimdışı marineexpres

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 26 Nisan 2012, 21:42:21 »
önceden yazdığım gibi debrijaj setini değiştirdiler arabamın sesi  biraz düşmüştü fakat bu gün gebzeden bostancıya gidip geldim aynı ses tekrar başladı şanzumanda birşey yok deyip beni başlarından savdılar bu debriyaj sesini tetikleyen bir unsur var oda şanzumandan geliyor fakat gelde adamlara anlat bunu değişimden kaçıyorlar( adam sende kullan ya işte yaygara yapma der gibi ) aracın hastalığı belli ama teşhis koyacak doktor nerde fakat bu işin peşini bırakmıcam 1 hafta geçsin tekrar götürücem yaptılar yaptılar yapamadılar veya aynı mavalları tekrarlarsa bana aynen doğuş oto genel müdürlüğe şikayete gidiyorum hee onlarda eften püften bahanelar üretirlerse'ki sanmıyorum işte o zaman artık  iş yargıya kadar uzanacak çünki bana başka çıkar yol bırakmıyorlar..
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2012, 22:02:20 Gönderen: marineexpres »

Çevrimdışı mert98

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 17 Haziran 2012, 12:48:53 »
Dogusa sikayet etmene gerek yok hic olumlu birsey yapmiyorlar aracin degisimini talep et kabul etmeyecekler zaten ve dogrudan yargi yoluna git. Dogusun servisleri yetersiz teknik olarak bilgi sifir ustalarda. Bendeki titreşim arizasini cözemediler 4 kez gittim. Sonunda sanayide rotbalans yapan komsum çözdü ve düzeldi. Almanyaya bile sikayet ettim sonuc yok. Bosa ugraşma sanayide ii bir usta bul. Garanti uzatmayi düsünen arkadaşlar sartlari ii okuyun tuzaği görün ilk 2 yil ki şartlari kapsamiyor. Aldatmaca var.
mert kaan

Çevrimdışı pyroleo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 21 Temmuz 2012, 13:09:59 »
önceden yazdığım gibi debrijaj setini değiştirdiler arabamın sesi  biraz düşmüştü fakat bu gün gebzeden bostancıya gidip geldim aynı ses tekrar başladı şanzumanda birşey yok deyip beni başlarından savdılar bu debriyaj sesini tetikleyen bir unsur var oda şanzumandan geliyor fakat gelde adamlara anlat bunu değişimden kaçıyorlar( adam sende kullan ya işte yaygara yapma der gibi ) aracın hastalığı belli ama teşhis koyacak doktor nerde fakat bu işin peşini bırakmıcam 1 hafta geçsin tekrar götürücem yaptılar yaptılar yapamadılar veya aynı mavalları tekrarlarsa bana aynen doğuş oto genel müdürlüğe şikayete gidiyorum hee onlarda eften püften bahanelar üretirlerse'ki sanmıyorum işte o zaman artık  iş yargıya kadar uzanacak çünki bana başka çıkar yol bırakmıyorlar..

çok geçmiş olsun, sinir bozucu ve bir o kadar yıpratıcı bir durum, aracın "0" olması ve insanların (servis usta ve teknik destek uzmanlarının) kayıtsız kalışı insanın daha da sinirini bozuyor. Sorununuz eğer çözülmediyse, tekrar servise götürüp baktırın çözümlenirse ne ala, fakat kısa vadeli çözümle tekrar gönderirlerse bir süre sonra zaten bu sorun tekrarlanacağı için 3.kez servise gitme yolunuz açılacaktır; sizlerinde bildiği gibi garantili ürün 3 kez aynı sorunu yapar ve bu sorun çözülemez ise yenisi ile değiştirilmesi gerekir, bence ondan sonra doğuş otoyla görüşüp  gelen yanıta göre yargı yoluna gitmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Umarım bunların hiçbirine gerek kalmadan sorununuz çözülür ve keyifle aracınıza binersiniz
Allah sabır versin...

Çevrimdışı marineexpres

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 11 Ağustos 2012, 13:39:48 »
teşekkür ederim pyroleo.valla sabrımı tükettiler bende şikayet var com'a şikayet ettim doğuş otodan aradılar anlattım sorununmu şimdi ağustos 23 e randevu aldım götürecem tekrar aracı bakalım ne olacak.bu gün arkadaşımın bir ustası var sanayide ona gösterdik aracı adam sesi dinledi şanzumandan geliyor dedi.arabanın 2 sene garantisi olmasa sökün dicem ama garantisi var o yüzden dokunduramıyorum fakat ben şunu anladımki yetkili servisler hem çok para talep ediyorlar hemde müşteriye memnun edemiyorlar.