Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf 6 Motor ve Şanzıman Yağı  (Okunma sayısı 12332 defa)

Golf 6 Motor ve Şanzıman Yağı
« : 07 Eylül 2014, 22:44:42 »
Arkadaşlar yağ değişimi geldi arabam 60 binde.. Yanlız benim arabam 4.5 litre yağ alıyor filtreyi değiştirince.. Dolayısıyla filtre de değişecek mecburen fakat internetten almak istiyorum şu an indirimde castrol edge 5w30 4 Litre.. Yarım litre daha gerekiyor ne yapabilirim 5 Litrelik buldum netten indirimli 120 TL.. Linkini aşağıya ekliyorum fakat benzinli araçlar için mi bu ? Bir de şanzıman yağını kaç binde değiştirmeliyim ? eksilme yağ kaçağı vs yoksa değiştirmemeli miyim ? Değişmesi gerekiyosa ne alayım ? Değişirken tapası müşürü filtresi var mıdır onun ? Yanında neleri değiştirtmeliyim ? Araç Bluemotion Dizel 2012 Golf.. Teşekkürler..

Yağın Linki

http://www.madeniyag.net/Castrol-Edge-FST-5W-30-Motor-Yagi-5-Lt,PR-308.html

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: Golf 6 Motor ve Şanzıman Yağı
« Yanıtla #1 : 11 Eylül 2014, 00:06:02 »
Castrol veya Mobil in teknik destek bölümüne mail atarsanız bu sorularınızın hepsine yanıt alabilirsiniz. İlk adım olarak yağ şirketlerinin web sayfalarından araca göre yağ tavsiyesi veren uygulamalara bakmanız bile birçok sorunuzun cevabını bulmanızı sağlayacak.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
Ynt: Golf 6 Motor ve Şanzıman Yağı
« Yanıtla #2 : 27 Eylül 2014, 08:46:41 »
Manuel'de şanzuman yapı değişimi önermiyorlar. Ancak her yapın da değişim ömrü vardır