Gönderen Konu: GOLF 6 EN GÜZEL KASA  (Okunma sayısı 50199 defa)

Çevrimdışı cyber34

• Profili Görüntüle
Ynt: GOLF 6 EN GÜZEL KASA
« Yanıtla #28 : 06 Ocak 2012, 00:37:43 »
Bir kadına baktığınızda onun dış görünüşü sizi etkiler daha sonra içine bakarsınız.
Benim için de araba gösteriştir.Kasa hiç farketmez hangisi daha gösterişli ve güzelse ona sahip olmak isterim.
Nasıl çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır diyorsak arabalar içinde durum aynı.
Bazen bir mk1 görüyorum hala içi  pırıl pırıl
bazenyolda bir mk6  yakalamaya çalışıyorum dışı ışıl ışıl :D
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2012, 00:40:37 Gönderen: cyber34 »

Çevrimdışı golf2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 06 Ocak 2012, 21:47:38 »
selam.
tüm arkadaşların fikirlerine saygı duymak gerekir.
birbirimizi kırmak yerine fikir alış verişi  en önemlisi (bu sitede saygı sevgi hoşgörü ön planda)
arkadaşlar golf 1de 6 kadar (araba) konfor,tarz,spor,sürüş keyfi,görüntü keyfi ,sağlam.herşey var diye düşünüyorum.
ben golf 4 hastasıyım görüntü olsun konfor olsun ne ararsan var.1998- 2003 10,15 senelik araba ne ararsan var diye düşünüyorum.
ama golf 6 da süper olmuş diyenlerden biriyim ( golf 6 tdı )

Çevrimdışı confidence

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 06 Ocak 2012, 21:49:51 »
selam.
tüm arkadaşların fikirlerine saygı duymak gerekir.
birbirimizi kırmak yerine fikir alış verişi  en önemlisi (bu sitede saygı sevgi hoşgörü ön planda)
arkadaşlar golf 1de 6 kadar (araba) konfor,tarz,spor,sürüş keyfi,görüntü keyfi ,sağlam.herşey var diye düşünüyorum.
ben golf 4 hastasıyım görüntü olsun konfor olsun ne ararsan var.1998- 2003 10,15 senelik araba ne ararsan var diye düşünüyorum.
ama golf 6 da süper olmuş diyenlerden biriyim ( golf 6 tdı )

+1  ;)  :tamamdir
CONFİDENCE
[/b]

Çevrimdışı KrsTNcK

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 30 Ocak 2012, 02:40:14 »
Ben golf 6 yı çok seviyorum beğeniyorum yanlız kasa ebatı küçük kalmış eski aracım golf 4 dü benim şimdi makyajlı yeni kasa 307 kullanıyorum ama dendiği gibi kasası golf 4 nın küçük kalmış kaslı değil golf 4 gibi..Ayrıca golften anlayanlara sorun lütfen golfün efsane kasası hangisi diye golf 4 yanıtı alırsınız lütfen fanatiklik yapmayın arabayı siz üretmediniz sonuçta yada siz tasarlamadınız golf6 nın bakışları çok hırçın yanlız kasası birz büyük ve kaslı olsaydı çok çok daha güzel olurdu ayrıca arka yapısı biraz daha toplu neyse hayalım golf 6 r32 :)

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 30 Ocak 2012, 04:11:16 »
Ben golf 6 yı çok seviyorum beğeniyorum yanlız kasa ebatı küçük kalmış eski aracım golf 4 dü benim şimdi makyajlı yeni kasa 307 kullanıyorum ama dendiği gibi kasası golf 4 nın küçük kalmış kaslı değil golf 4 gibi..Ayrıca golften anlayanlara sorun lütfen golfün efsane kasası hangisi diye golf 4 yanıtı alırsınız lütfen fanatiklik yapmayın arabayı siz üretmediniz sonuçta yada siz tasarlamadınız golf6 nın bakışları çok hırçın yanlız kasası birz büyük ve kaslı olsaydı çok çok daha güzel olurdu ayrıca arka yapısı biraz daha toplu neyse hayalım golf 6 r32 :)

Kürşat fanatiklik yapmayın kısımını bana mı söyledin bilmiyorum ama şunu anlatamıyorum ben insanlara "efsane kasa mk4 diye birşey yok" bu Mk4 kullanıcılarının (sadece Türkiye'de) kendi uydurdukları bir şey! Tüm zamanların en çok satan Golf'ü diyorlar sürekli. Dünyada en çok satılan otomobiller ise benim bildiğim şu şekilde;

EN ÇOK SATAN 10
1-VW Beetle
2-Ford T model
3- Fiat 124/Lada Riva
4- Renault 4
5- VW Golf I
6- Fiat Uno
7- VW Golf II
8- Peugeot 206
9- Renault 5
10- Mini

arada Mk4 gören var mı?  Golf Mk4 kötü bir araba mı hayır değil,aksine benim de sevdiğim bir araba. bugün benim 15-25 bin lira aralığında alacağım tek araç Golf Mk4'dür. ama bu Mk4'ü efsane yapmaz arkadaşlar lütfen yapmayın diğer kasalara haksızlık yapıyorsunuz! Segmentine ve otomobil dünyasına pek çok yenilik getiren kasalar Mk1 ve Mk2'dir. Gösterge ışıkları ile konforu ile değil daha ana hatları ile ebatlar ile,oturuş ve sürüş pozisyonları ile. Bagaj yapısı ve motor yerleşimi ile... Mk4 ve diğerleri sadece bu çizgilerin gelişmiş halidir. Bu arada Kürşat otomobilden anlayanlara sorun demene darıldım,sanırım sen bizim otomobilden anlamadığımızı düşünüyorsun ama Mk6'nın ebatlarının Mk4'den büyük olduğunu ve Mk6 R32 diye bir model olmadığını,senin Mk6 R20 demek istediğini bilecek kadar anlıyorum heralde otomobilden ve VW Golf'den  ::)

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 06 Şubat 2012, 22:23:45 »
BENDE HEPSİNİN AYRI BİR TANI AYRI BİR GZÜELLİİGİ VAR. hepsinin yeri ayrıı..
Exclusive Garage

Çevrimdışı confidence

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 06 Şubat 2012, 22:39:50 »
BENDE HEPSİNİN AYRI BİR TANI AYRI BİR GZÜELLİİGİ VAR. hepsinin yeri ayrıı..
:tamamdir +1
CONFİDENCE
[/b]

Çevrimdışı SameTrb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 06 Şubat 2012, 22:46:14 »
bence hepsının ayrı bır guzellıgı var ben golf 5 parasına golf 4 aldım neden dıyecek olursanız
golf 3 artık cok eskı cızgılere sahıp ve aradıgım ozellıkler yok
golf 5 FSI motor olması dezavantaj  ve tasarımı spor arabaya gore cok yuksek gelıyor bana
ama GOLF 4 bence güncel donanıma sahip ve comfortlıne modelınde o kadar kalıtelı guzel bır doşeme var ki VW bu döşemeyi golf 5ve 6 da hıghlıne donanımla satışa sunuyor tasarım olarak da hem spor  hem konforlu  hemde 16valf olması sebebı ıle yakıtı cok makul sevıyede
bu arada benım aracım 2003 16V comfortlıne ve sunrooflu olması sebebıyle avantajı bır kademe daha fazla :)..

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #36 : 08 Şubat 2012, 13:55:45 »
Golfün efsane kasası benim nazarımda MK1'dir.. Tipi hoşuma gitmiyor ama ilk olmasından ve yeni nesil Golflerin atası olmasından dolayı düşüncem bu şekilde.. MK2'ye bakacak olursak eminim içlerinden en sağlamı budur çünkü hala avrupada bir çok yerde canlısını görmek mümkün, ayrıca tip olakta çok vahşi bir yapısı var köşeli tasarıma sahip yuvarlak farlı ve geniş bir karoseri var bu da benim hoşuma gidiyor bence modifiye edilecek en iyi kasa golf 2'dir. Golf3'e gelecek olursak bu bende tamamen duygusal bir fanatikliktir (sebebide bende saklı).. kimse ile polemiğe girmem Mk3 için çünkü bendeki yeri ayrıdır.. İlk arabam değildir ama ben arabalarımın içinde nedense en çok onu sevdim. Ufak dokunuşlarla hala yollarda milletin dönüp dönüp baktığı bir duruşu ve içine binenleri şaşırtan modeline göre iyi sayılabilecek donanıma sahiptir. Golf4 için ise sadelikte son nokta diyebiliriz efsane olup olmadığı konusunda (bknz. İlk cümle). Golf5'i kimse sevemedi bir türlü Belki bunda FSI motorun etkisi var ama iç donanım, ses yalıtımı ve TSI motor seçeneği ile oda iyi bir araçtır sonuçta VW golf. 180'lik DSG seat cupradan sonra kullandığım en güçlü araba GOLF5 GT oldu, güzel duygular yaşattı bana kısa süreliğine >:D

Gelelim konumuza; golf 6 hepinizin bildiği üzere scirocco konsepti üzerine oturtulmuş ve her ne kadar yüksek bir araç olsa da içlerinde en eli-yüzü düzgün ve sorunsuz sayılabilecek kasası..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı SameTrb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 08 Şubat 2012, 19:16:57 »
htmetın arkadasım dedıklerıne harfıyen katılıyorum golfu golf yapan mk1 dır
golf 6 ya gelınce 5den sonra ıyı toparladı dıye dusunuyorum ama neden golf 6 yerıne golf 4 aldın dıye soracak olursan FSI motor cıktıgında herkez 3-5 fazla verıp FSI aldı cunku cok ıyı denılıyordu fakat gelelım bugune VW daha ıyısını gelıstırdı ve artık FSI motor düz motordan bıle ucuza satılıyor TSI de bugun cok populer tam olarak calısma sıstemını arastırdım cok hosuma gıttı hele Dsg sanzuman ıle mukemmel ama yarın bırgun GOLF 7 cıkınca TSI motor kullanılmazsa fıyatı cok duser dıye yaklasamadım

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 16 Şubat 2012, 16:57:44 »
htmetın arkadasım dedıklerıne harfıyen katılıyorum golfu golf yapan mk1 dır
golf 6 ya gelınce 5den sonra ıyı toparladı dıye dusunuyorum ama neden golf 6 yerıne golf 4 aldın dıye soracak olursan FSI motor cıktıgında herkez 3-5 fazla verıp FSI aldı cunku cok ıyı denılıyordu fakat gelelım bugune VW daha ıyısını gelıstırdı ve artık FSI motor düz motordan bıle ucuza satılıyor TSI de bugun cok populer tam olarak calısma sıstemını arastırdım cok hosuma gıttı hele Dsg sanzuman ıle mukemmel ama yarın bırgun GOLF 7 cıkınca TSI motor kullanılmazsa fıyatı cok duser dıye yaklasamadım

TSI şimdiye kadar üretilmiş en verimli ve sorunsuz motorlardan birisi bence kolay kolay değer kaybetmez
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması

Çevrimdışı ØSîRîS

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 16 Şubat 2012, 17:32:16 »
MKIV olsun çamurdan olsun..ama MKVI  ya da hayır demem 2.araç olarak :)

Çevrimdışı Hightech

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 01 Nisan 2012, 12:00:49 »
Benim icin Golf 5 in yeri apayrı.

Çevrimdışı SameTrb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 01 Nisan 2012, 17:46:23 »
TSI şimdiye kadar üretilmiş en verimli ve sorunsuz motorlardan birisi bence kolay kolay değer kaybetmez
zaman gosterecekk...