Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: GOLF 6 EN GÜZEL KASA  (Okunma sayısı 50013 defa)

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
Ynt: GOLF 6 EN GÜZEL KASA
« Yanıtla #14 : 04 Ocak 2012, 22:15:14 »
Hangisi iyi derseniz şüphesiz ki en iyisi golf 6. Sonuçta en yeni üretilen golf  6... Sanırım bunda herkes hemfikirdir.
Fakat  golf 4 teki o kaslı agresif yapı bence hiçbirinde yok...Golf 6 ebat olarak bence biraz küçük kaldı. Arkadaşın dediği gibi bazen uzaktan ben de görünce polo sandığım oluyor. Yaklaşınca  hıı golfmü diyorum. Bu arada golf 4 mükemmel mi tabiki de hayır. Artıları olduğu kadar bir sürü eksileri de olan bir araç. Hiç de fanatikliğe gerek yok. Bugün golf 4 e bineriz, bakarsın yarın 5 e yada 6 ya. herkese selamlar

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #15 : 04 Ocak 2012, 22:24:26 »
golf 4 hala güncel modellerle kıyaslanabiliyorsa vardır bir hikmeti,
golf 4 ten sonra ilgimi çeken tek vw ; scirocco :)

« Yanıtla #16 : 04 Ocak 2012, 22:28:42 »
Arkadaş bu söyleyeceklerime kimse alınmasın darılmasın. Bu tarz konular açıldığında forum üyelerinin %90'ı neredeyse kendi kullandığı arabaya yönelik yorum yapıyor. Benimde en çok kızdığım şey bu,objektif olamıyoruz. Örneğin başka bir forumda aynı konuyu açınca Mk5 1. sırada,Mk6 ikinci sırada çıkıyor. Golf Mk6'cıların sitesinde bu konu açıldığında Mk4'ün adını bile duyamazsınız vs vs... Güzellik göreceli bir kavramdır ve kişiden kişiye değişir elbette ama bu konu başlığı altında herkes kendi arabasını ya da almak istediği arabayı yazacaktır. Konu başlığı "Garajınızda her zaman bulunmasını istediğiniz Golf modeli" olsa belki daha objektif yorumlar gelebilir. Ve Eğer konu bu şekilde olursa benimde cevabım 91 model Mk2 GTI olurdu... Golf Mk4 kullanıcıları kusuruma bakmayın ama Mk4'de R32'den başka bir modeli hayatta garajımda koleksiyonluk araba olarak tutmazdım :D

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #17 : 05 Ocak 2012, 06:47:42 »
Kardes her lafının basına kullandıgn kimse alınmasın darılmasını müsadenle kullanıyorum artık.Golf 4 bu güne kadarki en güzel üretildigi yıl ve zaman itibariyle en cok tutulan kasadır sen 4 bulundrmassın ben 3 buludurmam garajıda neyi cözdük simdi?fikrin degistimi 4 sevdinmi yada ben aaa 3te güzelmismi dedim?hayır hicbiri olmadı.ben bu arabayı severek aldım bıgün 5 yada 6da alabilirim ama sevdgimden cok begendigimden degil.modeli yükselsin arkasında Golf yazsın o kadar fazlası yok.Golfün dünya üzerinde en cok sevilen ve tutulan kasasını es gecip 3ün lafını etmek icin 3 kullanıyo yada kullanmıs olmak gerekir.

« Yanıtla #18 : 05 Ocak 2012, 14:49:14 »
o kadar uzun uzun yazmıştım sayfa yenilenmesi nedeniyle silindi tekrar da  yazmak istemiyorum. Kısaca madem Golf Mk4 senin için en güzel kasa,en beğendiğin en iyi kasa o zaman değiştirme arabanı. İyi bak arabana,temiz kullan ömrü bitene kadar kullan. Benim tanıdığım nice insanlar var bu forumda olmayan amcalarım 88 model-90 model arabanın ilk sahibi,çok seviyor arabasını çok beğeniyor ve hala değiştirmiyor. O adamın arabasında klima yok,hava yastığı yok hatta hidrolik direksiyon bile yok ama arabasını seviyor hala beğeniyor ve severek biniyor benim o amcalarıma saygım sonsuz. Kimse kimseyi kandırmasın,Golf 5 veya 6 alabilirim ama beğendiğimden değil ne demek! Beğenmiyorsan almazsın,altında ki Mk4'ü de iyi kullanır değiştirmezsin. kimse beğenmediği bir araba için beğendiği arabasını satıp üstüne para vermez Eren gerçekçi ol! Mk4'ü es geçiyo falan da değilim üstelik Mk3 kullanmama hatta kullanmaktan ziyade Mk3 GTI sahibi olmama rağmen. Eğer mesele kullanmaksa 2-3-4-5 ve 6 kullandım ve kullandığım hiç bir model trendline veya comfortline değildi. Ya highline ya da GTI kullandım. Sen kaç tane Golf kullandın? Kaç tane GTI'ı sürdün? Neye göre kıyaslama yapıyorsun? Yakın zamanda bende Mk4 almayı planlıyorum ama en iyisi olduğu için değil paramın alabileceği en iyi araba olduğu için! Şu da var,bu forumda gerçekten Mk4 hayranı arkadaşlarımız var. Onlar senin benim gibi değil çok çok daha iyisini alabilecek gücü varken gidip yine Mk4 alan veya arabasını değiştirmeyen insanlar,onlara da saygım sonsuz ama o insanlar dururken senin kalkıp benimle tartışmanı anlamıyorum! Ben sana Mk4'ün Mk3'den veya Mk5'den kötü yanlarınıda sıralayabilirim,iyi yönlerini de sıralayabilirim. Sen bana sadece Mk3 ile Mk4 arasında ki farkları sıralasan yeter,ama daha o seviyeye gelmeden benimle tartışma ne olur...

Çevrimdışı cavanozz

• Otomobil
    MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
  • Can
« Yanıtla #19 : 05 Ocak 2012, 15:36:52 »
o kadar uzun uzun yazmıştım sayfa yenilenmesi nedeniyle silindi tekrar da  yazmak istemiyorum. Kısaca madem Golf Mk4 senin için en güzel kasa,en beğendiğin en iyi kasa o zaman değiştirme arabanı. İyi bak arabana,temiz kullan ömrü bitene kadar kullan. Benim tanıdığım nice insanlar var bu forumda olmayan amcalarım 88 model-90 model arabanın ilk sahibi,çok seviyor arabasını çok beğeniyor ve hala değiştirmiyor. O adamın arabasında klima yok,hava yastığı yok hatta hidrolik direksiyon bile yok ama arabasını seviyor hala beğeniyor ve severek biniyor benim o amcalarıma saygım sonsuz. Kimse kimseyi kandırmasın,Golf 5 veya 6 alabilirim ama beğendiğimden değil ne demek! Beğenmiyorsan almazsın,altında ki Mk4'ü de iyi kullanır değiştirmezsin. kimse beğenmediği bir araba için beğendiği arabasını satıp üstüne para vermez Eren gerçekçi ol! Mk4'ü es geçiyo falan da değilim üstelik Mk3 kullanmama hatta kullanmaktan ziyade Mk3 GTI sahibi olmama rağmen. Eğer mesele kullanmaksa 2-3-4-5 ve 6 kullandım ve kullandığım hiç bir model trendline veya comfortline değildi. Ya highline ya da GTI kullandım. Sen kaç tane Golf kullandın? Kaç tane GTI'ı sürdün? Neye göre kıyaslama yapıyorsun? Yakın zamanda bende Mk4 almayı planlıyorum ama en iyisi olduğu için değil paramın alabileceği en iyi araba olduğu için! Şu da var,bu forumda gerçekten Mk4 hayranı arkadaşlarımız var. Onlar senin benim gibi değil çok çok daha iyisini alabilecek gücü varken gidip yine Mk4 alan veya arabasını değiştirmeyen insanlar,onlara da saygım sonsuz ama o insanlar dururken senin kalkıp benimle tartışmanı anlamıyorum! Ben sana Mk4'ün Mk3'den veya Mk5'den kötü yanlarınıda sıralayabilirim,iyi yönlerini de sıralayabilirim. Sen bana sadece Mk3 ile Mk4 arasında ki farkları sıralasan yeter,ama daha o seviyeye gelmeden benimle tartışma ne olur...

kesinlikle sana katılıyorum gani,   ayrıca şunu da belirtmek istiyorum kasayı sevmek çok ayrı bir duygu, golf'ü golf olarak sevmek çok ayrı bir duygu. eren arkadaşımız da bu şekilde düşünüyor olabilir..    şahsi düşüncem ise,  benim için golf olsun yeter. param hangi golf'e yetiyorsa ona binmek beni mutlu eder..  örneğin selçuk aracına dünyanın parasını akıtıyor, ayrıca koray airride sistemi mk4 hastası olarak aracına uyguladı.. diyeceğim o ki kasa hastası olmak çok ayrı,,  bu duyguyu herkes yaşayamaz..  :melek:
yeni yine yeniden..!! 8)

« Yanıtla #20 : 05 Ocak 2012, 15:51:47 »
 Koray'ın ikinci Mk4'ü bu. Koray tam bir Mk4 tutkunu ve bende onun bu tutkusuna hayranım zaten ona laf yok :)

« Yanıtla #21 : 05 Ocak 2012, 16:23:11 »
Düzgün toplanmış german style mk1 yada mk2 yi tek geçerim
Golf 4 çok satıldı diye efsane en güzel kasa denmiş şöylede bi durum var fiat albeada çok satıldı bi dönem odamı efsane oldu.
4 kasalarda iç döşeme ve konsolların kalitesine bi bakın efsane denicek bi araca yakışıyormu. MK 3 de bile kullanılan malzeme daha kaliteli.
Kimse fanatiklik yapmasın benim arabam mk 3 ama uğraşıcak enerjim, vaktim ve nakitim olsa mk2 alırım
Şu an bunlara sahip olamadığım için mk2 ye en çok benzeyen sorun çıkartmıycak ve severek aldığım aracıma biniyorum bu kadar basit.
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması

Çevrimdışı falconxtc

Otomobil
    Golf 1.4 TSI Comfortline
« Yanıtla #22 : 05 Ocak 2012, 16:47:40 »
Bende Golf III kasanın yeri bir başka her ne kadar V kasa kullanıyor olsam da golf III'ler hala ilgimi çekiyor. Hatta ekonomik olarak çok rahat bir duruma geçebilirsem sırf zevk için bir tane edinmek istiyorum. Golf VI kasaya kötü demiyorum ama benim gözüm alışamadı bir türlü yine de piyasada bulunan diğer araçlardan daha çekici geliyor diyebilirim. Golf IV kasa aslında güzel bir kasa fakat Golf III'ü sevdiğim için sanırım biraz taraf tuttuğumu ve farklı bir beklenti içinde olduğum için benim çok hoşuma gitmediğini belirtebilirim.Haddim olmayarak benim zevkim aşağıdaki gibi.
Golf III>Golf I>Golf III>Golf V>Golf VI

Tüm bunların yanı sıra şunu da eklemek istiyorum yukarıda yazdıklarım tamamen benim kişisel düşüncelerimdir ve herkesin fikrine ve duygusuna saygım var. Gördüğünüz üzere ben tercihimde 4. sırada olan aracı kullanmaktayım. Gönül ile aklın yolu bir olamadı bende ama şunu da belirtmek isterim ki herkes için en güzel olan otomobil kendi gönlünde olandır, başkalarının hurda dedikleri aracı da sevebilir insan yeter ki o araçta ona yakın gelen birşeyler olsun.
Sürc-i lisan ettiysem affola....

« Yanıtla #23 : 05 Ocak 2012, 17:16:41 »
Benimde kendi açımdan sahip olmak istediğim maddi durumum iyi olsaydı da kendi garajımda koleksiyonluk dursaydı dediğim araçlar:

1- Golf Mk2 GTI
2- Golf Mk4 R32
3- Golf Mk3 Vr6 Snycro
4- Golf Mk1 GTI
5- Golf Mk5 R32
6- Golf Mk6 R20 (malesef bu araba diğerleri kadar özel olmadı)

Bu arabalar bana göre VW'in ürettiği en özel Golf'ler,bu listede olmasa da benim için en özel araçların başında da Golf Mk3 gelir. Kalite,kullanım keyfi,sağlamlık ve donanımın optimum noktası Mk3'dür. Ufak dokunuşlarla çok güzelleşen bir kasası,ne Mk2 kadar oldschool duran ne de Mk4 kadar modern duran kendine has bir görüntüsü var. Sağlamlık olarak ise kasa olarak Mk2 ile en önde gelirken iç aksamda en sağlam kasa Mk3'dür  ;)

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #24 : 05 Ocak 2012, 18:01:21 »
Benim asla fanatik olmadığmı tam tersine genelde Golf 4 kullananlarla bu yüzden tartıştıgımı herkes bilir.

Öncelikle saygı meselesınden ve seviyelerden bahsetmişsin bunu söylediğin gibi sana olan saygımdan vazgeçtim.Seviyenide merak ettim forumda herşeye muhalif olmaya çalışmalarını takdirle karşılıyorum ve başarılarının devamını diliyorum.Daha öncede okumuştum değişik fikirlerini boşver diyip yazmamıştım ama sanırım bir otorite kurma çabası içindesin benim söylediklerim doğru müthiş tecrübe vs...

Mk3 en başarısız Golf serisidir hem görsel açıdan albenisiz hemde en düşük satış rakamlarına sahiptir bulundugu yıllar itibariyle.Sakarya ve Adanada ikamet ettim toplam 10 mk3 ya görmüşüm ya görmemişimdir.Golf 4 ün sayısını tutmak bilmek mümkün değil ayrıca döneminin sınfında en pahalı araçlarından biri olmasına ragmen...Albea ile kıyaslayan arkadaşım Albea Clio Linea bunlar fiyatları ve segmentleri yüzünden satan arabalar o örnek hiç olmamış onada parantez açayım.

Koray Sağlam bir Mk4 çü ve aramızda en çok uğrasan,emek ve para harcayan arkadaşımız bunu senin yazmana ne gerek var biz bilmiyormuyuz ? herkese lafım var ona yok komik ve düşündürücü :)

Bu konunun açılış tarzı bir fanatizim içermiyormu en güzel vs ? Golf 4 gibi bir kasanın yanında 3 ün esamesi okunmaz kusura bakmayın 5 kasa sahipleri bile 4 daha güzel derken neyin tartışmasıki bu Allah göz vermiş ucuyla bakmak yeterli ;)

Herkesin zevki ise bende Sıralayım

Mk4
MK6
Mk1
Mk2
Mk5

« Son Düzenleme: 05 Ocak 2012, 18:02:45 Gönderen: rene »

« Yanıtla #25 : 05 Ocak 2012, 19:33:29 »
Ben Sezar'ın hakkını Sezar'a veririm Eren,senin dediğin otorite falan da beni bağlamaz. Ben senin kullandığın arabanın parçalarını aksesuarlarını Türkiye'ye getiriyorum adamlığımdan biraz şüphem olsa seninle sert bir tartışmaya girmek yerine Golf 4 sahiplerine yalakalık yapar mal satmaya çalışırdım. Bu forumda bilgisine tecrübesine kişiliğine saygı duyduğum benden yaşça küçük veya büyük pek çok arkadaşım var ama sen o tecrübeli kısıma girmiyorsun kardeşim. Tecrüben yoksa da senden deneyimli birisi ile karşılaşınca susacaksın karşındakini dinleyeceksin diye öğretildi bize. Daha 1,5 yıldır Golf sahibisin buna rağmen kendini şimdiden gürme ilan etmişsin gerçekten kendine olan bu özgüvenini takdir ettim. Benim bu foruma ilk üye olduğumda açtığım saçma sapan konuları bilsen aklın şaşardı ama bir konuda bilgin yoksa senden daha bilgili birilerine sorarak öğrenebilirsin ancak. Mk3'ü yerden yere vurup araba yerine bile koymamışsın maşallah. 3. kez yazıyorum bakalım kaçıncıda anlayacaksın,Golf Mk4 Mk3 üzerine kurulu bir araba diye. Bu araba 92 senesinde çıktığında Avrupa'da yılın otomobili ödülünü aldı ama bu seni de bağlamaz. Hadi ben neyse de o kadar otoriteyi ezdin geçtin Golf Mk3'ü hiç ettin... Senin Adana'da Sakarya'da gördüğün Golf sayısı mı otorite oldu şimdi? O zaman şunu da bir yere not al Doğuş Oto 1993 yılında VW'in Türkiye distribütörlüğünü aldı ve ilk 3 yıl satış politikası yüzünden yüksek fiyatla sadece sipariş üzerine otomobil getirdi. Bunun nedeni otomobillerin ikinci el değerini yüksek tutmak ve değerli otomobil imajını yerleştirdi ve başarılıda oldu... O nedenle 96 ve öncesinde çok fazla VW Golf olmadı Türkiye pazarında. Benim arabamı aldığım kadın bana arabası için 96 senesinde Türkiye'de satılan en pahalı otomobil buydu gelmesini 6 ay bekledim demişti ve bu laf hala kulağımdadır... Golf Mk4 gerçekten üretildiği dönemde ki en başarılı otomobillerden biridir. Dezavantajları ise yumuşak süspansiyonları yüzünden yol tutuşta oluşan zaaflar,o senelerde çıkan doğaya daha az zarar veren çevresel ürünler kullanılmasıyla birlikte azalan iç plastik aksam kalitesi idi. Bir Mk3'ün göğsü hala taş gibidir,kapı döşemeleri hala ilk günkü gibi durmaktadır ama senin arabanın soyulan iç plastik aksamı kendini bırakan kapı döşemelerinin kumaşlarının sebebi budur. Bak şimdi sen yine saptırırsın olayı diye üstüne basa basa söylüyorum Mk4 güzel arabadır,Mk3'den konforludur daha modern ve gösterişlidir ama Mk3 daha sert hatlı,daha sağlam ve kullanın keyfi daha üstün bir otomobildir. Ben Mk3'ü severim Okan sever,Osman sever ayrı sen buna saygı duyarsın veya duymazsın o senin bileceğin iş. Sen Mk4'ün görüntüsü yüzünden Mk4'ü seversin konforu yüzünden duruşu yüzünden hayranısıdır ona da saygı duyulur ama sen kalkıp Mk3 araba değildir falan dersen seni yerden yere vururlar... Ya hiç bilmiyorsan git youtube'dan bir kaç german style videosu aç izle kaç tane Mk2 Mk3 var kaç tane Mk4 var. O adamlardan daha zevkliyim onlar ne anlar VW Golf'den German Style'dan falan da demezsin heralde...

Çevrimdışı cavanozz

• Otomobil
    MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
  • Can
« Yanıtla #26 : 05 Ocak 2012, 20:34:39 »
mk3 , mk1 , mk2, mk5, mk6, mk4

yeni yine yeniden..!! 8)

« Yanıtla #27 : 05 Ocak 2012, 20:56:12 »
4 kullanıyorum, 5 kasanın da 2004ten beri ilk sahibiyiz, 6 çok yakın arkadaşımda var

tip olaraksa kesinlikle 5. nesil.Mesela Can'ın paylaştığı fotodaki gti larda bi 5 kasa gti nin ön tampona bakın, bir 6. nesilin.

donanım, konfor, motor tabi ki her nesil önceki nesillerden daha iyi,o yüzden total olarak baktığımızda 6'yı seçerdim. ama çok minimal ve arka far yapısı özellikle hoşuma gitmiyor, golf 6 piyasa sürülmeden açılan konusunda da söylemiştim.ama keşke polodaki, jettadaki, passattaki hatta transporterdaki yeni o agresif görüntüyü 6 da da kullansalardı.

Fotoğraftaki araçlar dağınık düzende önüme sunulup, hiç araçtan anlamayan biri olsaydım 5 kasa 6 dan daha sonra çıktı yorumunu yapabilirdim.

tipi açısından yapılan yorumlar özneldir, ama nesnel olan, her nesilin bir önceki nesilden iyi olduğudur ufak tefek istisnalar dışında.Buradaki istisna bence mk4 değil, ama mesela mk2 gti > mk3 gti. Senesinde 1.8 motordan 139 beygir çıkartmak bence çağının otomobil konusunda öncü hareketlerinden.
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2012, 20:58:07 Gönderen: boralp »