Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf 6 Debriyaj Balatası Sorunu  (Okunma sayısı 17040 defa)

Golf 6 Debriyaj Balatası Sorunu
« : 05 Mart 2010, 19:14:52 »
Herkese selamlar
Ağustos 2009 da Golf 6 Comfort TDI satın aldım.
3. ayımda Beşiktaş fulya yokuşunu çıkarken (henüz yokuşun başında) motordan dumanlar çıkmaya başladı. Kaputu açtığımda yoğun duman ve balata kokusu alıyordum.
Aracı servise götürdüğümde balatanın tamamen bittiğini söyleyip debriyaj balatası ve uyumsuzluk olasılığı nedeniyle tüm takım değiştirildi.
Ayrıca bana bu durumun kullanıcı hatasından kaynaklanabileceğini ama müşteri memnuniyeti amacıyla ücret alınmadığını ifade ettiler.

1. Benzer bir sorunla karşılaşan varmı?
2. 15 senelik şoför, 6 yıldır da Golf kullanıcısı olarak sizce 3 aylık bir arabada debriyaj balatasını henüz yokuşun başındayken yakmış olabilirmiyim?
3. O günden beri korka korka kullanmaya başladığım aracımdan hala hafif zorlanmalarda balata kokusu gelmekte ve eğer yine balata yanarsa Volkswagen'e dava açmalımıyım? (Çünkü tekrarladığı takdirde servis büyük bir ihtimalle parasını isteyecek)

Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler...
Ahmet

Ynt: Golf 6 Debriyaj Balatası Sorunu
« Yanıtla #1 : 06 Mart 2010, 10:15:02 »
En son servise gittiğimde 2009 Jettanın da henüz 30000de komple şanzıman inmişti.Servis kullanıcı hatası diyip garantiye sokmamış.Sorun muhtemelen sizde değil VWnin kullandığı dandik parçalarda.
Das auto.

« Yanıtla #2 : 10 Mart 2010, 23:17:40 »
öncelikle geçmiş olsun....
2007 tsı 140 hp.aracım vardı 500 km  kadar 3 sefer baskı balata volan dağıtı....ilk servis ücretsiz değiştirdi....2. ve 3ü ise cebimden gitti..
size tavsiyem aracı rahat ve normal kullanın.....eğer gene dağıtırsa...mahkemeye başvurun aracın yenisini alana kadar uğralın.........çok canım yandı..cok.....şua an tdı var bi sıkıntım yok...aracım 700 oldu..gayet iii durumda...
5326619042

« Yanıtla #3 : 15 Mart 2010, 00:29:14 »
oncelikle selamlar ama bu debriyaj konusunda gercekten yanlis kullandigigimiz bir sorun var ozellikle arabayi kullanirken ayagimizi debriyaj ustunde tutmamiz yaa debriyajin yaninda herifler yapmis guzel guzel ayaginizi koyun diye birden ikiye koyarken bile ayagimizi oraya koyup vites degistircegimiz zaman debriyaja basip tekrar en sola koymaliyiz gunumuzde butun arabalar hemen hemen elektronik oldugu icin debriyaj pedalina birakin ustune koymayi lastigine deyse bile balatanin omrunu azaltiyo

« Yanıtla #4 : 20 Mart 2010, 00:33:09 »
geçmiş olsun arkadaşım..özellikle birşey sorayım:zorladığnız zaman mı geliyor koku yoksa ilk kalkışta normal de kalktığınızda da geliyor mu?

« Yanıtla #5 : 23 Mart 2010, 20:29:17 »
Teşekkür erim arkadaşım.
Arabam 2010 model ve Ağustos da aldım.
Olay 31 Aralık akşamı meydana geldi. Henüz Fulya yokuşunun başındayken kaputtan dumanlar çıkmaya başladı. Servise götürdüğümde balatanın tamamiyle bittiği söylendi.
Hatanın bizde olabileceğini söyleyen arkadaşa: 6 aylık arabada debriyaj balatasını nasıl yakmayı başardım sence? Üstüne üstlük bir önceki arabam da Golf 4 dü ve toplam 6 sene aynı yollarda kullandım ve en ufak bir balata sorunu yaşamadım...

Tüm baskı-balata sistemi değiştiği halde hala en ufak yokuşlarda, debriyaj biraz zorlandığında balata kokusu geliyor.

« Yanıtla #6 : 25 Mart 2010, 15:13:32 »
bu konuda yapacağınız şey servis elemanıyla birlikte bi tur atın sonra da gayet te sitemkar biçimde mağduriyetinizi bildirin..benim de 3 aylıkken sağ yan kapı direğinden ses gelmye başlamıştı gittim servisi birbirine kattım yarım saatte çözdüler işi..yok efendim araba kalsınmış çok kalabalıkmış servis falan filan birsürü laf ettiler..tabi ki işini çok iyi yapanlar var onları tenzih ediyorum ama gerçekten sallamayanlar da var biraz dişinizi gösterin derim ben..bu kadar paralar sayıyoruz kolay kazanılmıyor ayıp yani bu kadar yeni bi arabada böyle sorunların çıkması...

« Yanıtla #7 : 04 Nisan 2010, 02:12:20 »
Yeni arabada nasıl balata biter ben anlamadım.

« Yanıtla #8 : 08 Nisan 2010, 20:26:35 »
Servisin imasına göre ben 6 ay içinde Golf 6 nın baskı balatasını bitirmişim :)
Tabi lafları ağızlarını tıkamasaydım böyle diyeceklerdi.

Şu an arabamda bir sorun gözükmüyor. Ama mümkün olduğunca yokuş olan yerlerden gitmemeye çalışıyorum korkudan.
Eğer tekrar baskı balata yanarsa kesinlikle dava açacağım kesin kararlıyım...

« Yanıtla #9 : 11 Nisan 2010, 12:52:18 »
. Ama mümkün olduğunca yokuş olan yerlerden gitmemeye çalışıyorum korkudan.

geri viteste çok küçük bir rampada dahi balata koku yapıyor
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM