Gönderen Konu: Golf 1.6 trenline siparişi hk.  (Okunma sayısı 12754 defa)

Çevrimdışı fedon16

• mühendislik harikası vw
    • Profili Görüntüle
Golf 1.6 trenline siparişi hk.
« : 23 Nisan 2012, 00:17:19 »
Arkadaşlar 04.04.2012 tarihi ile 2006 model jetta fsi comfortline aracımı sattım ve aynı gün golf 1.6 trendline beyaz renk doğuş otonun sipariş listesinde olan bir araca yazıldım. araç o gün mayıs sonu teslim ederiz demişlerdi. ancak bu gün sipariş verdiğim temsilcinin yanına uğradım. pc sinden baktı.aracın almanya üretim listesinde olduğunu fakat üretim haftasının daha belli olmadığını söyledi. daha sonra ben ısrar edince istanbul genel merkezi aradı. oradakiler aracın haziran sonu burda olacağını söylediler.çok canım sıkıldı.hemen eve gelip istanbul,ankara,izmir,antalya,manisa,afyon vs. çevdekileri illeri aradım ve hepsinden hazirandan önce bu araçtan gelmeyeceğinin cevabını aldım.tüm bayilerde tsi motordan bulunabiliyor hemen hemen fakat 1.6 motordan yok. acaba kampanyayı bitirip arabalara zammı yapacaklar.

Çevrimdışı marineexpres

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf 1.6 trenline siparişi hk.
« Yanıtla #1 : 23 Nisan 2012, 21:19:41 »
merhaba kardeşim yorumunu okudum neden 1.6 trendline.neden 1.4 comfortline değil bende senin gibi 8/2011 tarihinde  trendline aldım fakat araba çok boş alaşım jant yok egzost çıkışı alttan fonsiyonel f1 direksiyon yok koltukları standart. nubuk değil bel desteği yok birde motor eski tip 5 ileri şanzuman fazla yakıyor 148 tork ağır kalkıyor alma derim 120 den sonra motor çok bağırıyor rahatsız ediyor izolasyon düşük ve ben 4 ay kullandıktan sonra sattım şimdiki aracım 1.4 comfort modeli herşeyiyle süper yanılmıyorsam aralarında 7,8 bin tl oynuyor bir kere alacaksın bence imkanlarını zorla 1.4 al sonra pişman olma...
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2012, 21:22:05 Gönderen: marineexpres »

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #2 : 23 Nisan 2012, 22:38:50 »
belkide 1.6 motor artık tedaülden kalktı. çünkü 1.2 tsi aynı güçte çok daha seri ve neredeyse lpgli 1.6 kadar yakıyor. hemde 6 ileri oluşu sebebiyle yüksek süratte sessiz. a3 te var, jettada var, leonda var ama hala golfe koymadılar. avrupada 2 senedir 1.2 golf satılıyor. herhalde golfün adı bile satıyor diye 1.2 yerine eski 1.6 yı getiriyorlardı diye düşünüyorum. hatta daha güçlü olsun derseniz 1.4 tsi de sadece 100 km de 1 lt fazla yakıyor 1.2 tsi den (tabi yıllık vergisi de fazla)
golfte 1.2 yok derseniz leon tavsiye ederim ancak seat almam derseniz saygı duyarım ama şunu belirtim 1.6 golf alacağınıza trendline bile olsa 1.4 tsi alın. neden derseniz 1.6 nın yakıtına dayanamayıp, sonunda lpgeye geçersiniz ve o da size 1500 tl + muayne ve ruhsat masrafları (300 civarı) olarak yaklaşık extra 2000 TL ye mal olacak. yani kısaca araç 39000 e gelecek. şuan 1.4 tsi trendline 41000 TL. yeni kasada 1.2 gelirse o da 39000-40000 TL olur ki aynı paraya gelir.
tsi nin bir artısı da emisyon değerleri daha düşük. yani şuan sözü geçen yeni vergilendirme kanunu çıkarsa euro normuna uygunluk bakılacak ve çevreyi az kirleten motorların vergisi daha düşük olacak. bu da ilerde geride çıkabilecek muhtemel bir yasada vergi avantajı demek. umarım kafanızı karıştırmamışımdır ve hayırlı bir tercih yaparsınız.

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Nisan 2012, 22:42:19 »
Arkadaşlar 04.04.2012 tarihi ile 2006 model jetta fsi comfortline aracımı sattım ve aynı gün golf 1.6 trendline beyaz renk doğuş otonun sipariş listesinde olan bir araca yazıldım. araç o gün mayıs sonu teslim ederiz demişlerdi. ancak bu gün sipariş verdiğim temsilcinin yanına uğradım. pc sinden baktı.aracın almanya üretim listesinde olduğunu fakat üretim haftasının daha belli olmadığını söyledi. daha sonra ben ısrar edince istanbul genel merkezi aradı. oradakiler aracın haziran sonu burda olacağını söylediler.çok canım sıkıldı.hemen eve gelip istanbul,ankara,izmir,antalya,manisa,afyon vs. çevdekileri illeri aradım ve hepsinden hazirandan önce bu araçtan gelmeyeceğinin cevabını aldım.tüm bayilerde tsi motordan bulunabiliyor hemen hemen fakat 1.6 motordan yok. acaba kampanyayı bitirip arabalara zammı yapacaklar.
Zam yapılıp yapılmayacağını tahmin etmek zor fakat comfortline donanımlı bir araçtan trendline donanımlı bir araca geçiş yapmak,sizi araçtan soğutabilir,her şeyi geçtik esp edl vs. gibi donanımlarda yoksa o araç hiç çekilmez?
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

Çevrimdışı fedon16

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Nisan 2012, 23:10:16 »
Yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar. ben jetta aracımı model yükseltmek için satmıştım ve 2008 - 2009 model golf veya jetta bakıyordum 34.000 - 36.000 arası,  dod a gittim orada arabalara bakarken, birde showrom a girdim arabanın fiyatı uygun geldi ve donanımı bana yeter sıfır araç olsun dedim. kredi veya borca girmek istemediğimden bu aracı almaya karar verdim. zaten günlük kullanım için başka araçımız olduğundan. bu araba haftada 1 veya 2 kere garajtan çıkacak. ve yılda bir tatile gitmek için kullanacağım.daha önce 4 yıl golf 4 1.6 kullandım çok memnumdum ve çok rahat sattım. hayırlısı olsun aracı alalım bir kaç yıl kullanalım  maddi durumumuz iyi olursa yeni kasasını alırız kısmetse,zaten yeni kasada 1,6  motordan gelmeyecekmiş onun yerine 1.2 tsi gelecekmiş ocak ayında.

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Nisan 2012, 00:16:02 »
o zaman diyecek birşey yok. şimdiden hayırlı olsun. ama şunu da belirteyim o zaman. yeni kasanın geleceğini biliyorsanız, şimdiden 1.2 golfe yazılın 1.6 alacağınız paraya 1.2 sini alırsınız hemde yeni kasa :)

Çevrimdışı nht268

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Nisan 2012, 00:36:25 »
Ben de 1 hafta kadar önce sipariş verdim aynı modelden 21. hafta yani mayıs sonu gelecek gibi görünüyordu, bana bir gecikmeye dair haber vermediler. Arayıp sorayım bari  :saskin:

Çevrimdışı fedon16

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Nisan 2012, 01:04:06 »
bence yeni kasa 1.2 golf un baz fiyatı 42.000 tl den başlayacak diye tahmin ediyorum. çünkü jetta kasa değiştirdiğinde eski kasa primeline 1.6.102 bg 35.000 tl idi. yeni kasa 1.2 trendline 41.000 tl den satılmaya başlamıştı.

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Nisan 2012, 11:21:21 »
bence yeni kasa 1.2 golf un baz fiyatı 42.000 tl den başlayacak diye tahmin ediyorum. çünkü jetta kasa değiştirdiğinde eski kasa primeline 1.6.102 bg 35.000 tl idi. yeni kasa 1.2 trendline 41.000 tl den satılmaya başlamıştı.
doğuşta herşey mümkün. hele söz konusu GOLF olunca klasik reklamla verirler sloganı '' EFSANE GENE ŞEKİL DEĞİŞTİRDİ ''

Çevrimdışı fedon16

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Mayıs 2012, 13:15:52 »
arkadaşlar araç hakkında bugün bilgi geldi doğuştan, 22. hafta üretim 26. hafta teslim dediler. vw sevdası toplamda 3.5 ay beklemiş olacağım

Çevrimdışı nht268

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 14 Mayıs 2012, 19:52:38 »
bana 21. hafta demişlerdi geçen gittiğimde limanda yükleniyor görünüyordu. Bir gecikme olmayacağını söylediler demekki 2 haftaya kadar yeni aracımızdayız. Hala eskisini istediğim gibi satamadım, hayırlısı bakalım.

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #11 : 24 Mayıs 2012, 19:40:37 »
1.6 hitler + Lpg en mantıklısı fiyat kalite oranıma göre ş.içi 9 - 9.5 litre benzin yakıyor... Leon 1.4 Tsi si olan arkadaşımın yol bilgisayarı ş.içi 8 8.5 ten aşşağı düşemiyor ki basınca oda 10 litre yakıyor...yani aralarındaki fark 1 litre Tsi az yakıyor.. Lpg işin içine girince  yapılacak ekonomi göz önüne alındığında kesinlikle aynı yakmazlar hesap açık ve net Lpg her zaman avantajıdır.Ayrıca başın ağrımaz o motorla herkes derdinden anlar herşeyi ucuz ve çok çok sağlam.

Donanım açısında Trendlineın içide gayet elit ve kaliteli duruyor tabi nubuk koltukların tadı ayrıdır keşke Highline 1.6 8valf olsaydı :)

Tsi kullanan arkadaşlar yanlış anlamasın 1.2 de 1.4 te hep performans olarak hemde tüketim olarak çok iyi çok km yaomasam bende Tsi dan başka araba düşünmem ama çok km yapan insana pek uygun değil ülkemizde benzin gerçekten pahalı.
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2012, 19:43:15 Gönderen: rene »

Çevrimdışı fedon16

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 25 Mayıs 2012, 00:38:53 »
bana 21. hafta demişlerdi geçen gittiğimde limanda yükleniyor görünüyordu. Bir gecikme olmayacağını söylediler demekki 2 haftaya kadar yeni aracımızdayız. Hala eskisini istediğim gibi satamadım, hayırlısı bakalım.
21. haftadayız aracınızı teslim aldınızmı acaba.

Çevrimdışı nht268

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 26 Mayıs 2012, 17:51:45 »
21. haftadayız aracınızı teslim aldınızmı acaba.

Malesef hala gelmedi, gemi denk gelmedi heralde limanda 10 gün kadar fazladan bekledi. Bir aksilik olmazsa 30 mayısda teslim ederiz dedi bayi. haziran ilk günlerinde plakayı takmış olurum heralde.