Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Ekstra özellik ekleme.  (Okunma sayısı 11575 defa)

Ekstra özellik ekleme.
« : 15 Şubat 2016, 11:59:27 »
Arkadaşlar 2000 model golf'ümü sattım. 2011 model alacam bu hafta allah kısmet ederse. Araca sonradan anahtarsız giriş ve çalıştırma, park asistanı, adaptif şasi kontrolü gibi donanımlar ekletmek niyetindeyim. Bunları ekletme şansımız var mı ? Servisle görüştüm o donanımlar fabrikasyon olarak araçla gelmediği için parça orjinal bile olsa aracın elektrik aksamında sorun yaratacağını dirençlerini yanacağını söylediler. Böyle birşey var mı ?
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2016, 12:00:57 Gönderen: silver_line »
Efsaneler ölmez, sadece şekil değiştirir...

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: Ekstra özellik ekleme.
« Yanıtla #1 : 15 Şubat 2016, 18:05:14 »
Söylediğiniz donanımlar lego parçası gibi arabaya eklenen parçalar değildir. Çoğu temel yazılım kontrollü parçanın eş zamanlı çalışmasıyla görevini yerine getiren donanımlardan bahsediyorsunuz, sonradan eklemeniz mümkün değil. Ancak yol bilgisayarında depoda kalan yakıtın görünmesi gibi ufak tefek özellikler veya far sensörü veya cruise control gibi mevcut sistem altyapısını kullanacak şeyler yapılabilir.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı ilGhiNC

Otomobil
    2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
Ynt: Ekstra özellik ekleme.
« Yanıtla #2 : 20 Şubat 2016, 15:06:21 »
Arkadaşlar 2000 model golf'ümü sattım. 2011 model alacam bu hafta allah kısmet ederse. Araca sonradan anahtarsız giriş ve çalıştırma, park asistanı, adaptif şasi kontrolü gibi donanımlar ekletmek niyetindeyim. Bunları ekletme şansımız var mı ? Servisle görüştüm o donanımlar fabrikasyon olarak araçla gelmediği için parça orjinal bile olsa aracın elektrik aksamında sorun yaratacağını dirençlerini yanacağını söylediler. Böyle birşey var mı ?

Hepsi eklenebilir. Yurt dışında örnekleri mevcut. Fakat hepsi yüksek maliyetli donanımlar ve çok da gerekli olmadığı kanaatindeyim. En çok iş yapacak olanı aralarında adaptif şasi kontrolü ve en zor bulunup montaj yapılacak olan donanımdır.
CRAFTER TDI 163 ps