Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: EKO66 Tasarruf Cihazı  (Okunma sayısı 9984 defa)

EKO66 Tasarruf Cihazı
« : 29 Eylül 2012, 20:48:25 »
Herkese merhaba,

TV ve diğer medyada eko66 diye bir aparattan bahsediliyor. Aracın yakıt borusuna takılan bir aparat ve yoğuşma vs bişeylerle aracın yakıt performansını yaklaşık %20 ila %35 arasında düşürüyormuş. Kayseri'de taktıran bir kişi ile görüştük 1.9 tdi passatına taktırmış ve %20 daha az yakıyor diyor. Firma yetkilisi Kayseri'de pek çok arabaya taktıklarını, hepsinin tel bilgilerini danılmamız için verebileceğini söylüyor. Bunlardan biri de 2011 1.4 TSİ leon.

Firmanın demesine göre piyasada yaklaşık 70 bin araca taktırmışlar ve İETT bunu şu anda inceliyormuş. İnterneti taradığımda gazetelerde bununla ilgili pek çok habere denk geldim. Ayrıca yorumlar. Firmanın söylemesine göre aracın motor ya da diğer aksamlarına müdahale edilmediği için araç garantiden de çıkmıyormuş.

Bu konuda bilgisi olan var mıdır?
www.eko66.com

İlginç bir durum var ki; bizim 1.4 tsi araçlarımız şehir dışında ortalama 5.5 lt yakıyor. Bu eğer %20 azaltılırsa yaklaşık 4.4 civarı yakacak, yani benzin 4.75 iken 21 krş. Şehir içinde bizim araçlarımız ortalama 7 lt yakıyor; bu da bu aparatla 5.6 lt ye iniyor  ki aynı hesaplamayla şehir içi yakıtı yaklaşık 27 krş oluyor. Bu rakamlar günümüzün euro5 diesel ekonomik yakıt verileri!!!

Daha ilbinci de bu aparatla aracın emisyon hesaplaması % 0 çıkıyor deniyor!!!

Ne dersiniz?

Saygılarımla...
İranlı bir şair der ki;  aşka uçma kanatların yanar;

Mevlana der ki; aşka uçmadıktan sonra kanatlar neye yarar!..

Ynt: EKO66 Tasarruf Cihazı
« Yanıtla #1 : 29 Eylül 2012, 22:17:58 »
bence hepsi yalan dolan.
okadar araba ureticisi bu aleti yapamiyormu ?
Bir cok ürün cikti buna benzer, hepsinde ayni seyler soylendi, hepside fiyasko.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #2 : 30 Eylül 2012, 00:50:16 »
Çok okudum buna benzer cihalarla ilgili Benzini 4,82 Dizeli 4,37 tl olan ülkede sömürenler fırsat kolluyor. Taktırıp evet doğru diyen bir kişi yok varsa mesaj sayısı 1-2 yani kendi adamları. Herkes temkinli, çok iyi e iddalı ise para iadesi garantisi versinler 1hafta da belli olur. Para iadesi garantisi versinler Telefon yerine %30dan geçtim %5 olsun senden önce ben takarım. 
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #3 : 30 Eylül 2012, 00:56:00 »
http://www.skodam.com/ne-nedir-nasil-calisir/eko-66-kullanan-var-mi-t17782.html

http://www.chevroletkulubu.org/forums.php?m=posts&p=38718
2007/108 – ATM Madencilik Liman İşletmeciliği Kozmetik Turizm ve Prodüksiyon Yapımcılık San. ve Tic. Ltd. Şti.'ye ait “www.eko66.com” adlı internet sitesinde yayınlanan “Eko 66” adlı yakıt tasarruf cihazına ilişkin reklamlarda bahsi geçen “Motorunuzun performansını yükseltir. Yakıtta % 25-35 tasarruf. Aracınızın performansını % 25-35 yükseltir” ifadelerinin bilimsel bir temelinin olmadığı anlaşılmış olup;
Bu durumun 4077 sayılı Kanun'un 4822 sayılı Kanun'la değişik 16 ncı maddesi hükmüne aykırı olduğuna, reklam veren ATM Madencilik Liman İşletmeciliği Kozmetik Turizm ve Prodüksiyon Yapımcılık San. ve Tic. Ltd. Şti. hakkında anılan reklamları durdurma cezası verilmesine karar verilmiştir. *

http://forum.donanimhaber.com/m_28278051/mpage_2/tm.htm
"Hayırdır hoca? bu ne celal" derseniz, okulda öğrencilerle bir proje uyguluyoruz. Bu tür cihazları inceledik ve test ettik. Hatta merak edenlere eko66'dan daha iyi bir sistemi 20 ytl'ye yaptırayım (motorunuz için 5 ytl). Şimdi LPG'li otomobillerde kullanılan selenoidler var (gaz ve benzin kesicilerde kullanılan) Bunlardan 4 tane alın. Ortadan ikiye kesin. Bunları yakıt hortumlarınızın çevresine sarın. Kelepçe ile sıkıca bağlayın. Böylece sizin her yakıt borusunda 1 tane, toplam 4 tane manyetiğiniz olur. Bunların çıkışlarını bir anahtar vasıtasıyla aküye bağlayın. oluşan manyetik alan toplam (14watt X4) 56 wattdır. Deneyin ve sistem %5 yakıt tasarrufu sağlarsa, gidip cihazı alın. Hem böylece bu sistemin iş yarayıp yaramadığını 20 ytl'ye görmüş olursunuz. Ayrıca biz bununla yetinmeyip 18 litre mazutu teneke içerisinde 2.5 ton çekme kapasiteli bir manyetik tabla ile (380 volt ile çalışıyor) 15 dakika manyetik alana masuz bıraktık. ÇAlkalamadan motora koyduk ve denedik. Sonuç sıfır...
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2012, 01:00:59 Gönderen: 06onur »

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #4 : 30 Eylül 2012, 01:10:23 »
bulduğum şikayetler
---------
Ben aracıma bir delilik ettim Eko66 taktırdım. Cihazdan hiçbir şekilde memnun kalmadım ve bir motor satin aldim nedenmi motora zarar verdi. Reklamlarında bahsettikleri yakıt tasarrufu ve performans artışı görmedim, hatta arabam daha fazla yakıt tüketmeye başladı. Konuyu ilgili firmaya ilettiğimde cihazı taktırdığım Gaziantep bayisine gitmemi söylediler.

Benden cihazın resimlerini istediler. İlgili e-mail adreslerine resimleri gönderdim ve sorunum ile ilgilenmedikleri takdirde yasal yollardan hakkımı arayacağımı söyledim. Bunun üzerine cihazı üreten *** telefonla beni arayarak senin genel müdürünü tanıyorum, sana yapmadığımı bırakmam diyerek beni tehdit etti ve hiçbir şekilde yardımcı olmayacaklarını bildirdiler.

Bu mühcit deyil ama dolandirici arkadaşlar kanmayin dolandiricilara

ayrica bakin bünlara http://www.sikayetvar.com/sikayetoku/k/613/f/13877

OF OF OF
Edindiğim bilgi modifiyem.com dan yapabildiği  en olumlu şey:
Niyet Allah rızası için %15 az yakmaya :)
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2012, 19:48:38 Gönderen: 06onur »

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #5 : 30 Eylül 2012, 01:42:53 »
sanayi bakanlığı onaylı. (sanayi bakanlığı ürünün faydalı olup olmadığına bakmaz. işe tüketicinin memnuniyetsizliği halinde iadesi için onay verir)

odtüden onaylı. (odtünün testleri sembolik. araçların fabrikada yakıt tüketim ölçümü testleri gibi teorik ortamlarda yapılıyor.)

cihaz takılmadan motor soğukken yapılan ölçümle cihaz takıldıktan sonraki sıcak motordaki test verileri zaten doğru bir ölçüm tekniği değil. şartlar eşit değil. reklam hilesi.

cihazına güvenen zaten patent alır. faydalı model belgesi cihazın faydasını belirtmez. cihazın isim hakkını koruyan bir belgedir.

işin dalga boyutuna geçecek olursak: benim bir arkadaş, sahip olduğu murat131 için bu cihazdan 50 tane aldı. depodan motora kadar sardı sarmaladı. şimdi elde ettiği ekstra performansla wrc'de lider durumda.

akıl var mantık var. 2 tane adi mıknatıs incecik borunun içindenson sürat geçen yakıtın atom dizilimlerini nasıl düzenleyecek? %20 den geçtim %5ten geçtim %0.1 dahi etkisi olmaz. daha doğrusu etkisi dahi olmaz. bilimsel açıdan mümkün değil. işin metafizik yönü varsa, kadrolu cinler filan yoksa o cihazın içinde böyle bir şey mümkün değil. :P
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2012, 01:45:21 Gönderen: TEYOLOGY »
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #6 : 16 Ekim 2012, 17:32:41 »
Saçma.. takılmayın böyle şeylere.. Klişe olacak ve beni magandalıkla da suçlamayın ama "İşe yarasaydı eğer....." diye başlayan bir cümle var ya? işte o anladın sen onu :)
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #7 : 13 Aralık 2012, 22:00:02 »
Diyen gitti zaten mmcakmak taktırdı sonra kayboldu.

« Yanıtla #8 : 22 Aralık 2012, 19:41:15 »
ilk aldığım cihazda mevcut tu ama nekadar işe yarıyor bilmiyorum..