Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: DSG Sorunu  (Okunma sayısı 15819 defa)

DSG Sorunu
« : 20 Ağustos 2012, 21:54:12 »
Aracımın modeli 2009 1.6 DSG şanzuman..eğimli bi yolda aşağı doğru inerken çukurda şıkırtı şeklinde bir ses geliyordu..Geçenlerde servise götürdüm.Serviste o sesin Dsg şanzumanın yapısal bir sorunu olduğunu söylediler.vitesin 2. vitesdeyken 3. vitesin dişlisini hazır bulundurması dişlinin ses yapmasına neden oluyor dediler.Aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar oldu mu ? 

Ynt: DSG Sorunu
« Yanıtla #1 : 20 Ağustos 2012, 22:15:53 »
tabi tabi zaten servisler herşeyi bilir o yüzden forumdakiler servislerden şikayetçi.kardeşim bırak servisi bulunduğun yerde sanayi vardır illaki.git ordaki ustalara göster eminimki onlar çözer senin sorununu.

« Yanıtla #2 : 20 Ağustos 2012, 22:20:56 »
Onu da yaptım ses artsın nerden geldiği belli değil, şanzımanın tamiri yok değiştirmemiz gerekebilir dedi araç garanti kapsamında bu sorun garantiye girer mi acaba ?

« Yanıtla #3 : 20 Ağustos 2012, 22:30:53 »
Onu da yaptım ses artsın nerden geldiği belli değil, şanzımanın tamiri yok değiştirmemiz gerekebilir dedi araç garanti kapsamında bu sorun garantiye girer mi acaba ?

bu sorun tam olarak garantiye girer.ama peşini bırakmamalısın hemşerim..oyalamalarına izin verme,o ses normal değil..

« Yanıtla #4 : 20 Ağustos 2012, 22:33:18 »
Gitsem yine aynı şeyi derler farklı bi eylemde bulunacaklarını sanmıyorum.Bir öneriniz var mı ?

« Yanıtla #5 : 20 Ağustos 2012, 22:46:47 »
başka bir aracı kullandım bu ses yok diyin, hala da ilgilenmiyolarsa şikayetçi olacağınızı belirtin, 3 farklı arkadaşımda 3 ayrı model araçta dsg var, öyle bir ses duymadık ki çok kıl kullanıcılardır, plaka yamulsa servise giderler.

sanayiye falan götürmeyin ucuz bişey değil garanti dışında kalırsa çok büyük sıkıntı olur

« Yanıtla #6 : 20 Ağustos 2012, 22:54:25 »
Öneriniz için teşekkürler mesai başlayınca geçmiş bayramlarını kutlamaya bir uğrarım..Bu arada önerileriniz için teşekkürler arkadaşlar sizlerin de bayramı mübarek olsun hayırlı akşamlar.

« Yanıtla #7 : 22 Ağustos 2012, 14:02:48 »
Bugun yolda giderken kasisten atlama esnasında düşük devirde 2.viteteste gaza bastım araçta titreme oldu arabayı baya bi salladı.Sanayide tanıdık bir ustaya gösterdim anlattım sıkıntıları götür servise garantiden baksınlar dedi.Bugun gittim durumu izah ettim yarın için randevu aldım bakalım nolucak.Gelişmeleri sizlerle paylaşırım belki ilerde siz de karşılaşırsınız aynı durumla.(allah uzak etsin)

« Yanıtla #8 : 23 Ağustos 2012, 01:02:07 »
Allah korusun dediğiniz gibi

detayları paylaşırsanız sevinirim

2009 model aracın garantisi bitme zamanı yaklaşmış, kesinlikle sizi oyalamalarına izin vermeyin, bu süre zarfında garantiden çıkmadan çözülsün bu iş

« Yanıtla #9 : 23 Ağustos 2012, 23:57:02 »
Bugun götürdüm servis ustası baktı titreme var dedi ve aracı aldı.Kavrama bilmemnesi bozulmuş 3.500 TL masrafı var garantiyi ve full life araştırıcam sizi bilgilendirrim dedi büyük ihtimalle garantiden değiştirirler.Bir gelişme olursa yazarım yine.

« Yanıtla #10 : 24 Ağustos 2012, 00:02:35 »
değişik bir firma dağıtıcı firma

garantisi bitmiş aracın şanzımanını iyi niyetten şanzıman değiştirmişliği de var

1 senelik daha 10bin bakımı olmamış dsg aracın yüzüne bakmadıkları da

o yüzden diyorum, garanti süresi içinde bu işi halletmeye bakın

« Yanıtla #11 : 24 Ağustos 2012, 00:23:35 »
Şuanda aracım inceleme altında 15 iş günü içinde bana dönüp 30 iş günü içinde arızayı onarmaları gerekmektedir.Garanti de 2013 ün 5. ayında bitiyor.İnşallah çözücez bu işi  :bekleriz:

« Yanıtla #12 : 24 Ağustos 2012, 00:26:32 »
inşallah hemşerim kolay gelsin :)

« Yanıtla #13 : 24 Ağustos 2012, 02:46:07 »
forumlarda genel bir inceleme yaptım kavrama değişip sorun çözülmezse mekatronik yine olmadı şanzıman değişiyormuş.kavraması değişip sonradan sorun çıkan arkadaşlar da olmuş.iyi niyet işçiliğin %30 u gibi şeyler de okudum.Bunları gördükçe DSG ye güvenim kalmaz oldu.Şimdi garantisi var ona güveniyorum garanti bittiğinde ne yapıcam bilmiyorum.Her parçanın değişmesi arabamın değerinin düşmesi anlamına geliyor.