Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: arac alicam lutfen yardim edin  (Okunma sayısı 12028 defa)

arac alicam lutfen yardim edin
« : 23 Kasım 2015, 13:14:43 »
Arkadaslar golf 4 kullanicisiym aracimi saticam ve 40 45 bin arasi 6 kasa almaya nasiplendim ama hangi motor secenegi korkutuyo buyuk ihtimal hitler motoru olan duz motor trendline olacak ama dizel trend de alabiliyorum sizce ne yapmaliyim dizel biraz korkutuyo beni bi de ic donanimi uzermi ilerde beni keske comfort olsaydk dermiym ck kararsizm

Ynt: arac alicam lutfen yardim edin
« Yanıtla #1 : 23 Kasım 2015, 15:04:48 »
Bende Golf 6 Trendline Hitler motor almayı düşünüyorum. Şuan lpgye en uyumlu motor. Fakat 8Valf olduğunu öğrendim. Yani biraz performans sorunu olabilir diye bende kararsızım.

Sen eğer performansı çok önemli değil, lpg takılsın yeterli dersen o zaman Golf 6 hitler motor alabilirsin.
Performansı benim için önemli dersen o zaman 1.4 TSİ alabilirsin. Ama TSİ motorlar lpg uyumlu değil. Ki benim için benzinli olmasının önemi yok, bütcem uygun dersen kesinlikle bunu alabilirsin.

Donanım olarak kullandığın ya da kullanabileceğin özelliklere göre tercih etmelisin. Kullanmadığın özellikler için gidip fazla vermeye gerek yok diye düşünüyorum.

« Yanıtla #2 : 23 Kasım 2015, 17:10:51 »
Yorumunuz icin tskler benim icin yakit da cok onemli su devirde benzin 5 lira ki benzmli arabaya binmek biraz beni uzer gunde 60 km yol yapiyorum bide tsi motor beni uzer onun icn dizel kullanan arkadaslar yardimci olabilirmi acaba ? Hitler duz motordan gayet iyidir dizel motor herhalde

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
    Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #3 : 24 Kasım 2015, 03:54:38 »
Donanim olarak dolu alsaniz daha iyi olur bos olanlari pek cekici gelmiyor

« Yanıtla #4 : 24 Kasım 2015, 20:57:06 »
Buyuk ihtimal 1.6 duz motor trindline alicam lpg beni cok cezbediyor yakit benim icin cok onemli bu araca sahip olanlar veya bilgisi olanlar biraz ayginlatbiliermj beni lutfen ?

Çevrimdışı ilGhiNC

Otomobil
    2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #5 : 01 Aralık 2015, 08:23:44 »
Merhabalar. 3 yıl Golf4 1.6 kullandık ve 20 aydır da Golf6 1.6 kullanıyoruz. Bu iki araç da 1.6 litre 8 valf Hitler motor diye tabir ettiğimiz motora sahip. Golf6 ile Golf4 kıyaslanırsa, Golf6 çok çok daha iyi diyebilirim. Hem konfor, hem donanım, hem teknoloji hem de performans konusunda.

Uzun yolda Golf6 sakin kullanım ile 100 kilometrede 7,5-8,0 litre arası LPG tüketir. Üst devirleri güzeldir seridir ama şehir içinde, düşük devirlerde hantal bir araç. Özellikle Kore-Japon araçlarını ya da turbolu dizel-benzinli araçları kullanmış arkadaşları çok tatmin etmez. Ama dediğim gibi hayli ekonomiktir. Aracın maksimum tork devri 3800 devir ve 148 Newton-metredir. 102 beygir gücündedir.

Bu araçların en güzel yanı, özellikle Golf5 ten itibaren modüler bir yapıya sahip olması ve eksik donanımları ekleyebiliyor olmamız. Bizim araca hız sabitleyici, orijinal far-yağmur sensörü, 4 bölge ayak aydınlatması montajlarını yaptım. Hepsi eksiksiz çalışıyor durumda.

Ben şahsen size dizelini öneririm fakat durumum yetmiyor diyorsanız 1.6 hitler motor da performans aramayan kullanıcıyı hayli tatmin eder.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı alperyüksel

• Otomobil
    golf mk4-2001-manuel-antrasit-trend
« Yanıtla #6 : 05 Aralık 2015, 01:25:03 »
Merhabalar. Bakımlı ,birinci sınıf bir dizeli çok da uygun bir fiyata vereceklerini sanmam. Diğer türlüsü zaten maddi ,manevi çok baş ağrıtır. Çünkü dizelin parçaları pahalıdır. Kaldı ki turbolu motorlar ne kadar seri ,güçlü araçlar olsa da 1.6 motora göre daha hassas daha dikkatli bir kullanım gerektirir. Birçok dizel araç ,yakıt ekonomisinden dolayı bir hayli yol yapmıştır ve birçoğunun ya km si ilerlemiştir ya da bazılarının km siyle oynanmış olma ihtimali de yüksektir. Bu durumlar 1.6 benzinli motor içinde bir bakıma geçerlidir aslında. Ama 1.6 benzinli bir aracın km si yüksek ve hırpalanmış bile olsa bu motoru tekrar bir düzene sokmak daha kolay ve daha masrafsızdır. Bazı kullanıcılar lpgli 1.6 motorun dizelden daha az yaktığını bile iddia ederler.
Bizler stabil kullanıcılarız. Her gün caddelerde sokaklarda başkalarıyla yarış halinde değiliz.Bizim gibi kullanıcılar için önemli olan kaliteyi ,konforu ve güvenliği ucuza getirmek.Bu açıdan bakarsak bence en uygunu lpgli 1.6 düz motor. 
Hakkınızda hayırlısı olsun.
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2015, 01:28:40 Gönderen: alperyüksel »