Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ZİNCİR SESİ  (Okunma sayısı 7298 defa)

ZİNCİR SESİ
« : 25 Temmuz 2012, 12:05:57 »
Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı ramazanlar..2005 Golf V Comfortline var bende 53.000 km'de bakımı geldi henüz yaptıramadım..Birşey danışmak istiyorum sizlere aracı ne zaman olursa olsun ilk çalıştırdığım zaman sanki bir zincir sallantısı gibi bir ses geliyor 2 3 saniye sonra kesiliyor bunu nedeni ne olabilir daha önce başına gelen var mı ?? Aracın yağını kontrol ettim eksilme falan yok..Bir'de aracı alalı yaklaşık 8 ay oldu ve aldığım şahıs doktor olduğu için parası çoktu galiba silecek suyunu bile Kayseri'de Vw Özsa'da koydurmuş..Yani araç Full servis bakımlı benım şimdi bakım geldi Eskihisar Vw'e sordum yaklaşık 350 400 civarı bişey tutar dediler..Ancak 8 yıllık ağır bakım geldiğinden dolayı zincir'inde değişmesi lazım dediler ve buda yaklaşık 800 tl civarında bişi olur dediler.. Biraz araştırdım 53.000'km'de zincir değişmez diyenler'de var..Şimdi kararsızım Servise mi gideyim yoksa normal bir Vw servisine mi gideyim..Cevaplarınız benim için çok önemlidir..Şimdi'den tşk ederim..Hayırlı Günler..

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
Ynt: ZİNCİR SESİ
« Yanıtla #1 : 25 Temmuz 2012, 12:12:16 »
Amcamda 1.6 fsi comfortline passat var dediğiniz ses ilk çalıştırdığında ondada oluyor,eski aracım fsi jettamda zaman zaman oluyordu pek önemli bir durum değil zincirli araçlarda olabiliyor,şu anki tsi jettamda zincir sesi yok,ha eğer diyorsan ses değil boşa çıkıp toparlıyormuş gibi yapıyorsa zincir bunu hissediyorsanız zincirde esneme olmuştur yani uzamıştır değişmesi gerekir kimisi kısaltılıyor diyor ama açtırmışken değiştirmek en mantıklısı sizinki anlattıklarımdan hangisine benziyorsa ona göre bir yön çizin kendinize iyi bir ustaya dışarıdada yaptırabilirsiniz.
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

« Yanıtla #2 : 25 Temmuz 2012, 17:18:25 »
hayırlı ramazanlar.
Ses normal ben çok araştırmıştım.yağın zincirden süzülürken yaz-kış yapıyor.fsi ye özel bi durum yani.
değişim için de servisin dediği en az 150 bine kadar gidiyor.150 den sonra ses olarak zırıltı gibi alırsan gel dediler.
yıl olarak bilemiyorum ama çelik zincir olduğundan,eski kauçuk kayışlar gibi yıl sınırı olacağını sanmıyorum
 ama yine de servisten ayrıntılı bilgi al derim.

« Yanıtla #3 : 25 Temmuz 2012, 17:45:28 »
Bende fabrikasyon bir sorun olduğunu bir yerde okumuştum. Bunu belirten usta başka bir numara yağ ile hallettiğini aktarmıştı. Nerde okuduğumu hatırlamıyorum.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #4 : 25 Temmuz 2012, 22:30:49 »
Sorun sayılamayacak bir sorun. Zincirden yağ süzülüyor şıkırdıyor. Bor power kesiyormuş ama oda tehlikeli. Hem taklit çok motor sardırıyor,hem kurup tutmş motoru orjinalide sardırıyor.

YANİ: 10-15sn o sesi dinle bilki başına iş açmaz o ses normale dönünce yola çıkabilirsin. 2,5senedir öyle yapıyorum.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #5 : 26 Temmuz 2012, 01:22:03 »
Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı ramazanlar..2005 Golf V Comfortline var bende 53.000 km'de bakımı geldi henüz yaptıramadım..Birşey danışmak istiyorum sizlere aracı ne zaman olursa olsun ilk çalıştırdığım zaman sanki bir zincir sallantısı gibi bir ses geliyor 2 3 saniye sonra kesiliyor bunu nedeni ne olabilir daha önce başına gelen var mı ?? Aracın yağını kontrol ettim eksilme falan yok..Bir'de aracı alalı yaklaşık 8 ay oldu ve aldığım şahıs doktor olduğu için parası çoktu galiba silecek suyunu bile Kayseri'de Vw Özsa'da koydurmuş..Yani araç Full servis bakımlı benım şimdi bakım geldi Eskihisar Vw'e sordum yaklaşık 350 400 civarı bişey tutar dediler..Ancak 8 yıllık ağır bakım geldiğinden dolayı zincir'inde değişmesi lazım dediler ve buda yaklaşık 800 tl civarında bişi olur dediler.. Biraz araştırdım 53.000'km'de zincir değişmez diyenler'de var..Şimdi kararsızım Servise mi gideyim yoksa normal bir Vw servisine mi gideyim..Cevaplarınız benim için çok önemlidir..Şimdi'den tşk ederim..Hayırlı Günler..

Kesinlikle değiştirmene gerek yok.
Aynı arabaya sahibiz ve benimki 113.000 km de şuan.
Kışın bir defa o sesi ilk çalıştırmada duydum daha sonra yok oldu kendiliğinden.
Gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.

« Yanıtla #6 : 26 Temmuz 2012, 11:10:54 »
Arkaşlar çok yardımcı oldunuz tşk ederim hepinize..Ama bakım konusunda karar veremedim Ankara Eskihisar'mı yoksa normal bir Vw servis'mi

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #7 : 26 Temmuz 2012, 17:11:15 »
Ben 10-11yıldır Durmuş ustaya gidiyorum geyet hesaplı ve kaliteli işçilik. Mobilyağ 5-30 dahilhepsi elinde var ve dışarıdan ucuz.  Ama hava filtresinde marka yazmıyor. Onu türkyılmaz yada atılgandan alıp gideceğim bir daha ki sefere. 05325421327 son bakım 150tl tutmuştu galiba. Şaşmaz endüstri meslek üstü
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2012, 17:11:50 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
« Yanıtla #8 : 27 Temmuz 2012, 13:17:37 »
tam olarak hatırlamıyorum ama altın (sarı renkli) kapaklı, beyaz renkli bir yağ idi ve litrelik olarak satılıyor diye biliyorum ve yine yanlış değilse 28 tl/litresi...
Deyiş o deyiş patladı gitti :)

« Yanıtla #9 : 31 Temmuz 2012, 20:43:43 »
Arkadaşlar hayırlı akşamlar..Aracın 7 yıllık bakımını yaptırdım Ankara Doğuş Oto'da.Aslında hiç istemeyerek gittim ama memnun kaldım bayağı.Fiyat araştırmıştım normal bir serviste 200 civarı tutuyordu Çankaya'da bi servise sordum oda 300 tl civarı dedi semtten dolayı :) Doğuştaki fiyatı duyunca şimdi'ye kadar servis bakımlı olan arabamı dışarda yaptırmak istemedım..Toplam 305 tl'ye aracın 7 yıllık bakımını yaptırmış oldum..Yaptırcak arkadaşların bilgisi olsun..