Gönderen Konu: Yay Jant seçimi ve jant için bijon aralığı tavsiyesi  (Okunma sayısı 6946 defa)

Çevrimdışı cemal0023

•  
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar..2005 golf fsi aldım..ufak ufak modlamaya başlamak istiyorum..aklımda 17'' golf R jant var ama şu bijon aralığı mevzuu konusunda biraz aydınlatımaya ihtiyacım var..3.5 eibach yay düşünüyorum bu arada...bi kaç jant ta baktım ama önerilerinizi bekliyorum..bu arada antalyada body kit işiyle uğraşan var mı acaba? orciari body hoşuma gittide 8)
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2010, 18:48:29 Gönderen: cemal0023 »

Çevrimdışı cemdermen

• Profili Görüntüle
Ynt: Yay Jant seçimi ve jant için bijon aralığı tavsiyesi
« Yanıtla #1 : 02 Kasım 2010, 19:31:27 »
R serisi ya da ABT jantları güzeldir... Daha önce helezon kısaltıp, lastik genişletip jant yükselttiniz mi... malum aracınız daha fazla yakıt tüketip, daha yavaş hızlanacak, direksiyon kutusu ve tepkisi değişecek...yaylardan dolayı konfor hiç kalmayacak tüm çukurları, yoldaki taşlara kadar hissedeceksiniz...ayrıca aluminyum ön takım VW araçlarda var mı bilmiyorum, sertliği pek kaldırmıyor vw araçları ön takımı kolay dağıtır....motora +20hp +30hp chip yapsanız modifiye daha yerinde olur...

Bodykit işine gelince VW yetkili servisine gidin ya da internetten alın ABT giydirebilirsiniz aracınıza, hemde sanayi işine benzemez zevkle kullanırsınız

Polo ve ABT : Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2010, 19:32:33 Gönderen: cemdermen »
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı cemal0023

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Kasım 2010, 20:53:24 »
daha önce bahsettiğiniz olayları yapmadım..fakat jantlar 195/65 15 jant olduğu için görüntüsü hoşuma gitmiyo.görüntü düzelsin diye saçmasan işlere kalkışmam ama gerçekten gıcık duruyo lastikler..ayrıca güç artışına gelince +20 veya +30 bhp güç artışı fsı motora nasıl yapılır?(deli para harcamadan) chiple 6 bhp alabiliyorsun bildiğim kadarıyla (süperchips'in sayfasında öyle diyo)

Çevrimdışı cemal0023

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Kasım 2010, 21:09:38 »
Bu arada beyler ABT nin golf VI body kitini Golf V e uyarlasak nasıl olur dersiniz?

Çevrimdışı cemdermen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Kasım 2010, 01:21:14 »
motor aynı fakat modifiye ile arabanızı ağırlaştırcaksınız...

chip yapılmış olsa şuanki lastikleriniz yetersiz kalacak, sürekli patinaj çekeceğinden, lastik jantları gerekli yere büyütmüş olacaksınız..

keyfi işler bunlar heves etmişsiniz bir kere istediğinizi yapın:)
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control