Gönderen Konu: Vana işaretli arıza  (Okunma sayısı 8434 defa)

Çevrimdışı burakpitt

•  
    • Profili Görüntüle
Vana işaretli arıza
« : 31 Ocak 2011, 00:12:00 »
Merhaba arkadaşlar.
Az önce arabamı kullanırken 50 km hız ile 3 viteste ilerliyordum. 2. vitese aldım fakat debriyajı bıraz sert çekince araba yıgıldı hafiften ve Vana işareti çıktı sarı renkte yanıp sönemeye başladı. 100 m. ilerledikten sonra sağa çektim ve arabayı durdurdum. 1 dk. sonra tekrar çalıştırdım. işaret çıkmadı. Sorun nedir acaba ve servise götürmeyi gerektirecek bi konumudur.
Birde son 2-3 aydır soguklar geldiğinden beridir arabayı calıstırdıgımda sabahları o kadar görültülü oluyorkı anlatamam 6-7 dakıak kadar beklıyorum araba bıraz olsun ısınır dıye ama gürültü kesilmiyor. Acaba bugunku o vana işaretli arıza bunun habercısımıydı bilemedim . Teşekkur ederimm

Çevrimdışı beyazbora

• SELAMLAR...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: WV BORA
Ynt: Vana işaretli arıza
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2011, 01:35:39 »
Yağlama yapmadığının işaretidir.
Anında motoru durdur ve servis çağır. Kesinlikle motoru çalıştırma
BİSMİLLAH HER HAYRIN BAŞIDIR...

Çevrimdışı beyazbora

• SELAMLAR...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: WV BORA
« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2011, 01:37:25 »
Nedeni bir çok şey olabilir.. Genellikle yandıktan biraz sonra sönerse sorun yok demektir, sensörlerden anlık hatalı veri glemiştir ama sönmüyorsa hep öyleyse , büyük masraf olabilir, kullanılması tavsiye olunmaz...
BİSMİLLAH HER HAYRIN BAŞIDIR...

Çevrimdışı burakpitt

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 31 Ocak 2011, 08:22:57 »
katalogunda yağlama ile ilgili hata demiyor ama, egsos katalizör arızasıdır diye geçiyor...

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #4 : 05 Şubat 2011, 12:57:29 »
biraz devirli sür asrcını gidecektir zaman zaman olur eksoza fazla atık göndermişsin
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı syreen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Şubat 2011, 12:57:52 »
1) bilgi ekranında ne yazıyor ( emission workshop olabilirmi)

2) ses fön makinasından çıkan ses gibimi ??

3) çalıştırdıktan sonra kontağı kapatıp tekrar açtığında kesiliyormu veya kontağı kapatmadan 2-3 dk içinde kendiliğnden kesiliyormu .

Çevrimdışı brkpm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Şubat 2011, 22:33:19 »
evet arkadasım bende emission workshop yazıyor. ne yapmalıyım

Çevrimdışı syreen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Şubat 2011, 14:54:19 »
arkadaşım sadece emission workshop yazması önemli değil . o genel bir arıza belirtecidir . bir çok neden için yanar .seninki lpg den kaynaklanabilir eğer arcın lpgli ise . diğer belirtilerde varmı .

varsa özelden mailini yolla sana bir iki fotoğraf yollayayım , nasıl yapacağını anlatan .

sorun ilk çalıştırmada emisyon gazını alan fanda olabilir . eğer ses sadece ilk bir bucuk saat içinde yaptığın ilk çalıştırmada oluyor ondan sonra kesiliyorsa .

bende de yukarıda belirttiğim gibi bir sorun olmuştu ben kendim yaptım , ama parça bozulmuşsa onu bileme ama bende boru çıkmıştı .
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2011, 14:58:59 Gönderen: syreen »

Çevrimdışı brkpm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Şubat 2011, 19:16:52 »
evet arabam lpg'li ama neredeki sesden bahsettiqini anlamadım.bu ses aracın neresinden qeliyor.ben farklı bir ses duymadım yada dikkat etmedim sese falan.

Çevrimdışı syreen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Şubat 2011, 21:35:09 »
o sesi duymamak imkansız . önden gelir .kaputun altından . sendeki lpgden kaynaklanıyo olabilir . tabi bi ustasına göster .biz başımıza gelenlerden bahsediyoruz .
lpg ile sesörler arıza verebiliyormuş duyduğuma göre .lpg de garantin varsa takan yere bi göster .