Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: TSİ MOTOR SORUNUM YARDIM LÜTFEN  (Okunma sayısı 13196 defa)

TSİ MOTOR SORUNUM YARDIM LÜTFEN
« : 05 Eylül 2011, 20:16:17 »
2011 Ocak ayında ilk ve son Golfümü büyük bir heyecan ve mutluluk ile almış idim, Aracım 2008 model Comf. Tsi 140 Bg 96000 Km idi aracımı Dod'dan aldım güvenilir olduğu için 101 nokta expertizinden geçirilmiş bir şekilde teslim edildi aracım ancak 101.000 Km'de periyodik bakımını yaptırdım şuanda 116.000 Km'de... Bayramın 1. günü akşamı yemek yemek için bir yere gittim ve otopark görevlisine aracı teslim ettikten 10 dk kadar sonra görevli yanıma geldi ve abi senin araç çalışmıyor dedi itirek kenara çekmişler aracımı bende kontağı çevirdim marş basıyor  herhangi bir arıza lambası yanmıyordu ve araç çalışmadı hiç ellemedim çekici ile Yetkili servise çektirdim aracımı motor sökülecek dendi sorunu anlamak için ve şuanda 28-30 liralık araç için 25.000 Lira masraf çıktığını söylediler ve Doğuş oto ile yazışmalar yapılmış iyi niyet tarzında bişeyler ama ordanda çıkacağı 10.000 Tllik bir indirim olurmuş en fazla servisin söylediği. Sorun ne dediğimde motorun içindeki herşeyin kırıldığını söylediler. Neden dediğimde herşeyin buna sebep olabileceğini söylediler. Ben aracımı asla hor kullanmam yakıtını çalıştığım firma ile anlaşmalı bir kuruluştan alıyorum  zaten ilk arabam benim gözüm gibi bakıyorum uzay otoda yaptırdım bakımlarını ve ufak tefek sıkıntılarını kıyamadığımdan.
Şimdi benim sizden ricam ben nasıl bir yol izlemeliyim çok mağdur bir durumdayım en son çare arabamı parça parça çıkmacılara satmak olucak bunuda yapmak istemiyorum :(

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
Ynt: TSİ MOTOR SORUNUM YARDIM LÜTFEN
« Yanıtla #1 : 05 Eylül 2011, 21:57:11 »
VW nin kendi hatası vw kabul ederde doğuş etmez. Başka bir forumda 2007 140hp liğin başına geldi. Zincir gevşeyerek sente atlıyor oda motorda anlattığınıza benzer sıkıntılar yaratıyor. Onada 20.000 filan çıkardılar, o zamana kadar yetkili servisten çıkmamış, iyi niyetten 3000tlye yaptılar. Eğer yapmasalarda dışarıda 3000tl ye zaten yaptırabiliyordu. Sente atlamasında sensör arıza versin ne olursa olsun yapan parça Vw nin kullanıcı kendi yapmadı ya.

Arıza kullanıcının değil VW nin sahip çıksınlar.
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2011, 21:58:58 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #2 : 05 Eylül 2011, 22:18:35 »
VW nin kendi hatası vw kabul ederde doğuş etmez. Başka bir forumda 2007 140hp liğin başına geldi. Zincir gevşeyerek sente atlıyor oda motorda anlattığınıza benzer sıkıntılar yaratıyor. Onada 20.000 filan çıkardılar, o zamana kadar yetkili servisten çıkmamış, iyi niyetten 3000tlye yaptılar. Eğer yapmasalarda dışarıda 3000tl ye zaten yaptırabiliyordu. Sente atlamasında sensör arıza versin ne olursa olsun yapan parça Vw nin kullanıcı kendi yapmadı ya.

Arıza kullanıcının değil VW nin sahip çıksınlar.

Yani benim bu durumda bir şekilde Almanya ile iletişimemi geçmem gerekiyor. Yarın doğuş otomotivden cevap geleceğini söyledi yetkili servisteki arkadaşlar sanırım ordan gelicek duruma göre hareket etmeliyim

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2011, 09:30:48 »
arabanın garantisi yok ise dogus oto hiç birşey yapacagını sanmam aracı sıfır alsanız tüketici haklarına basvurabilirsiniz DOD size ne kadar garanti verdi bilemiyorum ama sakın dogusa yaptırmayın aracı
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #4 : 06 Eylül 2011, 09:37:45 »
aracınızın trafiğe çıkış tarihi nedir birde hangi serviste doğuş ile yazışma yapıldı ..

dodun garantisi 6 ay sonrasına karışmaz ..

!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #5 : 06 Eylül 2011, 11:46:07 »
2007 Trafiğe çıkışlı eet Dod karışmıyor 6 ayı doldurduğu için  ben zaten arabadanda servistende soğudum sanırım bu hali ile satıcam bu gün iyi niyet indirimi için cevap gelicek ona göre şekillendiricem bende yönümü. 140 Bgliklerde 100.000 den sonra dikkatli olmak gerekiyormuş küçük motor güçlü olduğu için çabuk aşınıyormuş ve en ufak bir motor arızasında büyük sıkıntılara yol açabiliyormuş

« Yanıtla #6 : 06 Eylül 2011, 14:02:06 »
özel mesay yazamıyorum bana tlfonunu verebilirmisiniz?

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #7 : 06 Eylül 2011, 17:26:56 »
özel mesay yazamıyorum bana tlfonunu verebilirmisiniz?

10 adet ileti geçmeden özel mesaj atamazsınız.
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #8 : 06 Eylül 2011, 21:13:56 »
Acele satmayın dışarıda Doğustan çözüm olmazsa çıkma parçlarla dışarıda toplatmaya bakabilirsiniz. Bosh-Car service ler uygun olabilir. Bu boxer motor değil, araçlar yeni ama 100.000 i devirende çok kabul etmemek için her çareye başvuracaklardır.

« Yanıtla #9 : 07 Eylül 2011, 02:24:40 »
Evet garantim bittiği için 24.900 TL işçilik ile para istediler bışarda 7000 civarında bi maliyet ile yaptırıcam Garantisi olsa araç kusurlu olmasa ben kusurluyum servisten bu cevabı aldım saolsunlar

« Yanıtla #10 : 07 Eylül 2011, 02:41:25 »
Çok üzüldüm cidden hangi ildesiniz acaba ankaradaysanız yardımcı olabileceğimi düşünüyorum..Geçmiş olsun..Doğuş otodan hiç birşey yaptırılmaz haram para üzerine kurulmuş haram ve hak yemeye devam eden bir kuruluş..Önünden geçerken bile terettüt ediyorum çevirip bana bişeyler kitleyecekler diye o derece..Tekrar geçmiş olsun..

Çevrimdışı fedon16

• mühendislik harikası vw
« Yanıtla #11 : 07 Eylül 2011, 08:57:16 »
büyük geçmiş olsun,
tamir ettireceğine sıfır motor alabilirsin. internette var ben bir kaç sitede gördüm.bi araştır istersen.
yanlız motorun faturalı olmasına dikkat et motor nosunu ruhsata işletmek için.alcak olursan mutlaka emniyet tescil bürosuna ve tüv e de sorabilirsin.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-golf-5-1-4-tsi-bmy-komple-motor-140-ps-46479491/detay/

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
« Yanıtla #12 : 07 Eylül 2011, 10:30:16 »
bu nası bir servis anlamadım. motorun içinde herşey kırıldı ve buna herşey neden olabilir denmesi hiç bir servise yakışıyor mu? bence iyice bir araştırın durduk yere aracın motorunun içindeki herşey nasıl kırılsın? vale yapmış olsa bile nasıl kırılır ki motorun içinde ki herşey bi terslik var sanki...
Deyiş o deyiş patladı gitti :)

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #13 : 07 Eylül 2011, 10:42:28 »
bu nası bir servis anlamadım. motorun içinde herşey kırıldı ve buna herşey neden olabilir denmesi hiç bir servise yakışıyor mu? bence iyice bir araştırın durduk yere aracın motorunun içindeki herşey nasıl kırılsın? vale yapmış olsa bile nasıl kırılır ki motorun içinde ki herşey bi terslik var sanki...

+1500
Herşey olabilir. Onu bizde deriz sen niye servissin sorunun menşei ne? Onu söyle hatalı kimmiş bilelim.