Gönderen Konu: Sunroof ve tahliye sorunu  (Okunma sayısı 16539 defa)

Çevrimdışı mehcker

• Profili Görüntüle
Sunroof ve tahliye sorunu
« : 07 Ocak 2013, 21:40:16 »
Merhabalar, aracım olan Golf 5 te yağmurlardan dolayı sorun yaşıyorum. geçen şoför arkasında yerde göl olmuştu. göl diyorum çünkü öyle böyle bir su birikintisi değildi yani:) neyse aracı camcıya götürdüm dediler sunroofun tahliye kanallarını açar diye ama denediler üstten açamadılar. neymiş sonlarda tıkanma varmış. siteden bazı konulara baktım ama tahliye borularını bulamadım. ön aksamda sıkıntılar vermeye başladı. cd çalar bile yağmur yağdıktan sonra çalışmıyor.
arka bagajdan da su giriyor. stop lambaları filan su almış. bunun yüzünden sol arka kapımda açılmamaya başladı.

sizden ricam birileri yardım etsin.
şu kapılarda tahliye yerlerini fotolu olarak gönderseniz sevinirim.
Artık yağmur yağmaması için yağmur yağmama duasına çıkıyorum :)
Şimdiden yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
Ynt: Sunroof ve tahliye sorunu
« Yanıtla #1 : 07 Ocak 2013, 22:05:37 »
öncelikle geçmiş olsun benim golf 4 gibiyse eğer resmini çekip paylaşmak ısterdım ama anlatıncada yardımcı olacağıma ınanıyorum. sunroofun  ön cama bakan  sağ ve sol uç kısımlarda rekor girişleri var yani su kanalları bu kanallar direkten geçerek kapı menteşelerinden tahliye oluyor emzik gibi pabuçları göreceksiniz onların ucunu birisi sıkıp bırakırken sizde ucunu büktüğünüz (çengel yaptığınız) bir tel ile yukarıdan aşşağı doğru pisliği itmelisiniz eğer çok buyuk bır sıkıntı yoksa ki sanmıyorum hemen açılacaktır ardından yapabiliyorsanız tazıklı suyla yoksa normal su dokerek yıne emziğin ağzını açıp açıp kapayarak durlayabılırsınız. ben her ay duzenlı olarak bunu gerçekleştirim bi sorun yasamadım. kolay gelsin kazasız belasız.
abs siz olur bbs siz asla..

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Ocak 2013, 10:07:46 »
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Ocak 2013, 10:09:06 »

Yunus EMRE

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle

Yunus EMRE

Çevrimdışı pala80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Ocak 2013, 12:58:06 »
Ben özel serviste temizlik ve yağlama istedim, temizlik için bir sprey sıktı, egr valfini temizledikleri balata spreyi olabilir,
yağlama için de kapı menteşeleriyle beraber, toz tutmayan gres varmış onunla yağladı.
ama sizin baya ilerlemiş, Allah kolaylık versin zor durum, sanırım çok döşeme sök tak v.s. iş çıkacak. geçmiş olsun.

Çevrimdışı mehcker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Ocak 2013, 16:46:15 »
Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. cevaplarınızı görür görmez elime bir tel aldım büyük ümitlerle aşağı indim. Ancak dediğiniz yerde her hangi bir emziğe benzer bişey yok :( foto çektim. sanırsam golf 4 teki gibi değil. bunda unutmuşlar tahliye giderini :) arka bağajı açınca da bagaj kalkınca sular damlıyor :( Yardımlarınızı bekliyorum :( acaba tahliye giderleri çamurluğun ordamı ?
Kapıya da baktım açamadım. kilidin olduğu yer yaş olmuştu. daha sonra cam ve otomatik devrenin elektrik girişlerine baktım ön kapıyı açıp. orda bi kablo kopmuştu. sanırsam o etkilemiş.

« Son Düzenleme: 08 Ocak 2013, 16:50:08 Gönderen: mehcker »

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Ocak 2013, 17:02:18 »
ön camın önünde sileceklerin ordan olabılır tahlıye ama muhakkak olmalı tahlıye boruları çok bı fıkrım yok ama  resımlerde gözükmüyor:S acaba sunroof sonradan açma olabılırmı?

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Ocak 2013, 17:15:17 »
kapı direkleri içinden çamurluga doğru gider vardır arka taraf su bagaj kapagından mı geliyor yoksa zeminden mi bagaj kapagından geliyorsa sorun başka birşey arka dösemeleri kaldırın öyle bakın arabaya birde ön direklerde hava yastıgı yoksa orada ki kaplamayı çıkarın görebilirsiniz gideri

Yunus EMRE

Çevrimdışı mehcker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Ocak 2013, 18:44:01 »
sunroof orjinal. camcıya gitmiştim dedim bi bak tahliyelere diye arabayı bıraktım yarım saat sonra döndüğümde dedi tahliye borularının uç tarafında tıkanma var ancak yetkili servise götürürseniz daha iyi olur dediler geçenlerde :(
acaba şu silecek motorunun olduğu yerde filan mıdır ki ?

nizam abi çamurluğa gidecek olan yeri nasıl bulacam geçenlerde ayağıma su damlamıştı zaten :D
abi hava yastığı dedin de neredeyse vites kolunda bile hava yastığı var bu aracın ya :D orda da var yani :D

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 08 Ocak 2013, 18:49:41 »
sunroofu tamamen açtığınızda tahliye rekorlarını arabanın tavanından köşelerden görebiliyormusunuz?

Çevrimdışı mehcker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Ocak 2013, 19:01:55 »
baktım ama bişey anlamadım ordan. camcı ordan teli soktu ama öyle dedi. çünkü uğraşıyorlardı.

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 08 Ocak 2013, 20:49:12 »
anladım o zaman deneyimli bir kaportacı yada bu işlerle uğraşan döşemeci filan size yardım edecektir aracın elektronık kısımları daha fazla su almadan bence hallettirin buyuk gecmıs olsun.

Çevrimdışı mehcker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 08 Ocak 2013, 22:44:57 »
bakalım inşallah yarın yada haftasonu giderim tamirciye