Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: sunroof kendiliğinden 1-2 kademe kalkıyor sonra tekrar kapanıyor  (Okunma sayısı 6370 defa)

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
arkadaşlar uzun zamandır çok nadiren olduğundan üzerine düşmediğim bir problemden bahsetmek istiyorum, golf5 2004 sportline aracım bazen sunroof u kendiliğinden 1-2 kademe kaldırıyor sonra kapatıyor

bu problemi biraz araştırdım bazıları hava kalitesi ölçümü var hava kalitesi düştüğünde yapabilir diyor bu bana saçma geldi, bazılarıda çevirmeli tuş pislenmiştir temizlenmesi gerekir söküp temizleyin düzelir diyor başına gelen varmı birde bu tuşu nasıl sökücem dökümanı veya tecrübesi olan varmı.
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2013, 21:08:29 Gönderen: enesandic »
Büyük imza...

Benim de oldu birkaç kez. 1.5 senede 12 bin km yaptım hatırladığım 5 kez yapmıştır. ama benim tekrar kapamadı,hafif kaldırdı öyle kaldı,tabi yağmurlu havada tehlikeli,
ben hassas bir mekanizma olduğunu düşündüğüm için araştırmadım ve servis v.s. hiç kurcalatmadım ama tabi her parktan sonra arabayı kilitlediğimde nolur nolmaz diyip kapalı olduğunu kontrol ediyorum.
dediğim gibi nadiren yaptığından kafama takmadım ama tabi çözümü kolaysa halletmek lazım, tecrübesi olan varsa iyi olur...

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
elini çevirmeli tuşa ortasına gelecek şekilde bir iki defa bastır çek haraket ettiğini göreceksin, yani çok yüksek ihtimalle yuvarlak tuş veya ona yakın olan bir elektronik devre elemanının soğuk lehim problemi yada çevirmeli tuşun kronik sorunu,   bu ara canım almadı ama ben o kartı komple söker bakar sonucu size yazarım.
Büyük imza...

yalnız ben o tip aksamlaı sök taktan hep çekiniyorum. ama bazen de bir problemin çözümünde bakıyosun hayret edilecek kadar basit olabiliyor.

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
bunun mekanıizma ile alakası yok, onu bende sökmem bu kart sadece,  ben sökerim elim yatkındır yani zarar vermem aynende takarım
Büyük imza...

tamam anladım, inşallah halledersin.