Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: şase no ile sorgu yrdım LÜTFEN ACİL  (Okunma sayısı 11141 defa)

şase no ile sorgu yrdım LÜTFEN ACİL
« : 29 Kasım 2011, 23:26:21 »
Arkadaşlar herkese selamlar. 2005 model golf 1.6 midline bir araç aldım. Alalı 1 haft oldu. Arabayı almadan hem plakayla hem de şase no ile sorgu yaptırdım. Ustalara gösterdim. boyasını motorunu parçalarını. Hiç bir sıkıntı çıkmadı. sadece plaka sorgusun 2006 tarihinde bir det hasar yazısı çıktı. onun da kaza tutanağı vardı. fakat bu gün rabaya ksko yaptırmak için bir sigorta şirketine gittim. aracın pert olduğu ortaya çıktı. Tramer.org tn Tekrr sorgulama yaptırdım. yine bir şey çıkmadı. arabanın ne boyası ne de değişen parçası var. bundan eminim. kaç kez bilgisayara girdi. aldığım adamı da aradım kaskodan para almak için bir şeyler yapmışlar diyor. ne yapacağımı anladım. lütfen bir akıl verin...................... ??? ??? ??? 

Ynt: şase no ile sorgu yrdım LÜTFEN ACİL
« Yanıtla #1 : 29 Kasım 2011, 23:33:00 »
altına baktırdın mı aracın. Alt taraftan vurup sanzımanı dagıtmıs yada aırbag acılms olabılır.

« Yanıtla #2 : 29 Kasım 2011, 23:41:15 »
evet arabanın aks bilyesi değişti altını üstüne hepsine baktırmıştım.

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
« Yanıtla #3 : 30 Kasım 2011, 08:04:24 »
Bir galerici arkadaşın dediğine göre artık pert kayıtların yolunu bulmuşlar 1 ay içerisinde 4 defa alış-satış işlemi yapılınca pert kaydı gözükmüyormuş bu da 75 liradan alış-satış işlemi olunca 300 tl ye pert kaydı siliniyormuş dediler. Tabi ki ne derece doğru bilmiyorum...
Deyiş o deyiş patladı gitti :)

« Yanıtla #4 : 30 Kasım 2011, 09:30:11 »
araçta plaka değişikliği olmuşmu? ona bir baktırın özel plakaysa pert araçtan plaka alınmış olabilir

« Yanıtla #5 : 30 Kasım 2011, 10:32:01 »
emreg84  ün  bahsettiği gibi olabilir.eski dosyası bulunan pertli plaka yeniden kullanılmış olabilir.ama benim bildiğim öncelikle şase geçerli olmalı.bir de tavsiyem tramer siteden değilde bir tanıdık acente daha ayrıntılı bir ekrandan görebilmesi lazım.zor durum Allah kolaylık versin.

« Yanıtla #6 : 30 Kasım 2011, 10:33:02 »
pardon acente dediğim sigorta acentesi yani...

« Yanıtla #7 : 30 Kasım 2011, 21:07:58 »
Arabada plaka değişikliği olmuş. evet sigorta şirketi 2006 da kaza çarpma ve pert kaydı var dıyor. ben tramer den şase ile sorgulatmıştım. ama tabi sigorta şirketi daha ayrıntılı görebiliyor. tamam anladım ve kabullendim de araba pert kasko olmuyor. ama anlamadığım şey parçası değişmeyen boyası olmayan ( bunları bir kaç ustaya makinelere bağlatarak öğrendim ) araç nasıl olurda pert olur. bir de tamam ben anlamadım araban diyelim hiç mi belli olmaz perte ayrılmış araba. vaziyet bu arkadaşlar buldular bizim gibi bir salak sattılar arabayı. allah herkesi böyle bir işten korusun..

Çevrimdışı 3-rcn

• Otomobil
    Golf Mk1
  • Mk1 Forever
« Yanıtla #8 : 30 Kasım 2011, 21:12:39 »
iyi akşamlar benim arkdasta sigorta acenta sirketi var onla gecenlerde konusu olmustu araba çalındıgı zamanda pert kaydı oluyor demişti aklınızda bulunsun
Fuck You New Model Cars I'm riding Mk1

« Yanıtla #9 : 30 Kasım 2011, 21:19:40 »
çalıntı olabilir mi trafik sigortası verirlermiydi acaba öyle olsa yarın emniyete gidecem olmadı arabayı orda bırakırım gelirim.

Çevrimdışı 3-rcn

• Otomobil
    Golf Mk1
  • Mk1 Forever
« Yanıtla #10 : 30 Kasım 2011, 21:26:24 »
istersen aracın bilgilerini pm at gonder yarın arkdasın yanına gitcem orda ayrıntılı bakarız
Fuck You New Model Cars I'm riding Mk1

« Yanıtla #11 : 30 Kasım 2011, 21:46:41 »
Geçenlerde birinin daha başına gelmişti. Doğuştan ekspertiz alarak araç aldı.
Tramer sorgulatmasına rağmen pert kaydı çıkmadı ama 2. yıl kasko yapılırken pert olduğu anlaşıldı.
Daha önce pert kaydının tramerde çıkmamasının nedeni kayıtların sisteme tamamen aktarılmamış olması dediler.
satmadı aracına hala biniyor.  :)
VW Sakarya Facebook Sayfası

« Yanıtla #12 : 30 Kasım 2011, 22:09:18 »
kasko yaptırabılırsın pert araclarada kasko yaptırılıyor ama malıyetı normale nazaran bıraz fazla tutuyor şase numaranı yaz boş kalırsam sistemden sorgulatmaya calısyım bi

« Yanıtla #13 : 30 Kasım 2011, 23:17:39 »
EYVALLAH HACI benım arkadaş baktı sigortadaki. sampa japan diye bir kasko şirketinden çıkmış hasarı. çarpma kaza pert yazısı çıkıyormuş sadece. yarın sigortyla görüşecez onlar bize dosyayı ulaştıracaklar. yni ne olup bittiğini öğrenecez, inşallah.