Gönderen Konu: Performans farkı  (Okunma sayısı 3158 defa)

Çevrimdışı pentagram___06

• Profili Görüntüle
Performans farkı
« : 15 Nisan 2015, 01:24:30 »
Merhaba arkadaşlar,5 Plus FSI motor konuya şöyle başlayacağım öncelikle uzun zamandır EGR lambası yanık durumda daha önceden egr içi temizlendi ama sorun düzelmedi 100 km sonra yine yandı muhtemelen değişmesi gerekiyor ama onun dışında tekleme veya ona benzer davranışlar sergilemiyor Araç , fakat bişi farkediyorum zaman zaman sabah çıkıyorum evden marş bastım hemen yüklenip gitmem beklerim 2dakika sonra hareket ederim fakat viteste bi takozluk arabada bi yığılma hani motor soğuk olduğu için belki ama 10 dakika sonra hararet 90 dereceyi görüyor yani çokta soğuk değil , aradan zaman geçiyor rahat bi 10 saat kadar eve döncem tekrar çalıştırıyorum bu sefer dönerken o problem yok sanki yeni yağ konulmuş performansı iyi yol tutuşu daha düzgün viteste o sert geçişler yok yağlanma daha önce olmuş gibi şimdi diyeceksiniz belki sabah a kadar çalışmamıştır ama nerdeyse sabaha kadarda aradan 12 saat hadi 13 saat olsun çalışmıyor ne farkedicek ki 2-3 saat ile soğuğan motor yine soğuk öbür türlü çalıştırdığımda da yine hararet 10 dakikada falan 90 ı görüyor aynı hesap aynı yani anlamıyorum araba canı istediği zaman düzgün bazen düzgün gelmiyor boğularak çalışıyor,
EGR arızalı evet sorun tam olarak nerde bilmiyorum ama öncesinde kurum kapladığını biliyorum katalizörde de sıkıntı olabilir bu durumu etkiler mi resim olarak atayım arızayı daha iyi anlayacaksınız. Çoğu usta anlamıyor zaten eski düzen oldukları için 1tane ustam var haftaya götürüp ya değiştircem yada katalizöre baktırcam daha önce egr arızası alan var mı aranızda ?

http://i.hizliresim.com/Pq4GWb.jpg

Arıza resimde mevcuttur.
Saygılar
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2015, 01:25:43 Gönderen: pentagram___06 »

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
Ynt: Performans farkı
« Yanıtla #1 : 16 Nisan 2015, 21:02:10 »
gündüz soğukken ısınan araçla gece soğuğu yiyip ısınan bir olmaz. Isınan sadece motorun içi zaten araç yine soğuk. Gün ısısını yedikçe tüm lastik ekipman gevşer yağ incelir araç sessizleşir. Yol tutuş çok farketmez ama lastik ısınınca daha iyi tutar, motor daha sessiz olur daha az bağırır vites daha rahat geçer. Aracın değişmeyen parçalarındaki eklemlerindeki yağlar artık özelliğini yitirmeye başlamıştu soğuk direnci düşmüştür...
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di