Gönderen Konu: Otomatik vites problemi 2 den 3 e gecerken vuruyor  (Okunma sayısı 7213 defa)

Çevrimdışı alperthegreat

•  
    • Profili Görüntüle
Otomatik vites problemi 2 den 3 e gecerken vuruyor
« : 06 Nisan 2010, 16:17:34 »
Selamlar,

Aracim 2005 1.6 midline, 90.000 bakimi daha yeni yapildi ve tum israrlarima ragmen sanziman yagini degistirmedi servis (orjinal vw servisi, disarida yaptirmadim). Bundan sonra otomatik viteslerde (dsg haric) hicbir aracin yagi degistirlmeyecekmis. Yag degisimleri ile ilgili cok fazla sikayet aldiklarini ve testler sonunda yag degisimine gerek olmadigina karar vermisler.
Servis bana yag degismedigi icin bir sey olmayacagini soyledi ve tum mesuliyeti VW in ustlendigini belirtti.
Su anda aracim 2. vitesten 3.u vitese gercerken vurma yapiyor, diger gecisler cok sessiz ve normal. Acaba sanziman yagi degismedigi icin bu olmus olabilirmi? yada farkli bir problemmidir?
2005 GOLF V MIDLINE

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: Otomatik vites problemi 2 den 3 e gecerken vuruyor
« Yanıtla #1 : 06 Nisan 2010, 16:22:31 »
sanzıman dağılsı sende mahkemeye ver onları maddi ve manevi açıdan bunu söyliyen adamdan da yazılı belge alsaydın işin tam garanti idi
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı alperthegreat

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Nisan 2010, 16:51:37 »
bakim listesi guncellemeye gidilmis zaten, ben cok birsey anlamadim, vites kutusu yag ve seviye kontrolu 60.000 de bir gorunuyor....
90.000 de sadece dsg araclarda vites kutusu yagi degisimi goruluyor. yani yazili belge almama gerek yok, adamlar kendileri yazmislar :saskin:
VW - Bakım Aralıkları
2005 GOLF V MIDLINE

Çevrimdışı alperthegreat

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Nisan 2010, 16:54:21 »
duzeltme yag degisim degil, vites kutusu yag ve seviye kontrolu her 30.000 de
2005 GOLF V MIDLINE