Gönderen Konu: Ön Otomatik Cam içi Temizlenmesi (Kapının içinden)  (Okunma sayısı 4004 defa)

Çevrimdışı pentagram___06

• Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba mekanizmada herhangi bir sıkıntı yok ama içi baya bi baya kirlendi flaşla baktım içine üstten pek iç açıcı değil e kokuda var bir temizleme yöntemi var mıdır? yada söksem onu direk dağılacak şekilde mi hiç sökmediğim bir bölüm arabada sonuçta sadece hava tutup içeriyi dezenfekte etmem yeterli olacaktır ara ara kokuyor gene belkide içerdekiler küf yapıcak zamanla ne önerirsiniz acaba?  :-\

Çevrimdışı Prokizya

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 Golf 4
Ynt: Ynt: Ön Otomatik Cam içi Temizlenmesi (Kapının içinden)
« Yanıtla #1 : 28 Nisan 2014, 18:52:13 »
Kapi dosemedisi sokup temizlik yapabilirsiniz. Lakin kapi icine fazla bir toz pislik girmesi mumkun degil. Gordugunuz kir kapi saci icindeki yagli yuzey ise o orijinalden olan birsey. Boyle kurumus gres yagi gibi bir madde vardir. Toz kir varsa da kapinin altinda delikler olmasi lazim o delikler tikanirsa iceri giren su cikamaz rutubet ve koku yapabilir.

• Profili Görüntüle
Ynt: Ön Otomatik Cam içi Temizlenmesi (Kapının içinden)
« Yanıtla #2 : 28 Nisan 2014, 19:01:02 »
Gres yağı değil baktım iyicede dişlilerin üzerinde atıklar var hep su dan çok arka bölümden zaten kaçması zor bir ihtimal ama önden kaçan kaçmş haliyle kokusu gitmiyor , döşeme sökülünce o dişlilerde döşeme ile bir midir yoksa ap ayrı mıdır hani birden fırlama gibi bi olay olur mu ki döşemeyi çıkartınca

Çevrimdışı Prokizya

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 Golf 4
Ynt: Ynt: Ön Otomatik Cam içi Temizlenmesi (Kapının içinden)
« Yanıtla #3 : 28 Nisan 2014, 23:25:00 »
Bulunan sey gres yagi degil zaten benzeri bir kaplama. Valla golf 4 de kapi gosemelerini sokmek takmak kolay. Kilit, kapi acma kollari ve tuslarin soketleri var. Oyle firlayan kacan birsey yok. Kapi altindaki tikali delikleri acarsaniz kapi icindeki pislikleri yikarsiniz gider.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Nisan 2014, 00:37:24 »
Bulunan sey gres yagi degil zaten benzeri bir kaplama. Valla golf 4 de kapi gosemelerini sokmek takmak kolay. Kilit, kapi acma kollari ve tuslarin soketleri var. Oyle firlayan kacan birsey yok. Kapi altindaki tikali delikleri acarsaniz kapi icindeki pislikleri yikarsiniz gider.

Anladım hocam Golf Plus bendeki zaten yolcu tarafındaki sökülüp temizlencek sadece vukatlı yer orası 1günü mü ayırıp bakmam lazım anlaşılan sonra elimde kalmasında toplarken sıkıntı yaşamayım nomalde bu tür şeylere el yatkınlığım varda kapıyı hiç sökmedim içi küf tutabilir zamanla dediğiniz deliklere de bi göz atayım olmadı öyle bişi mümkündür elbet ama bakayım

Çevrimdışı Ali07

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Seat İbiza Tdi
« Yanıtla #5 : 30 Nisan 2014, 11:19:51 »
P.ertesi Golf 4 ümün ön cam krikosunu değiştirttim, içinde öyle küf nem alacak koku yapcak bişey yok, arkadaşların da dediği gibi alttaki tahliye kanallarını kontrol et, Golf 5i bilmiyorun fakat 4lerin sökümü basit.