Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ön cam değişimi  (Okunma sayısı 14885 defa)

ön cam değişimi
« : 04 Temmuz 2015, 01:25:55 »
arkadaşlar detaing sitelerine uydum seriglass ile camdaki silecek izlerini kaybedeyim derken gece ışıklarda çok belli olan bir sürü hare çizik oluşturdum camda. Yetkili serviste malzeme artı işçilik 780 tl. Henüz karar vermedim ama sanki ilerleyen süreçte bir değişim olacak, yetkili servis dışında yaptırmayı düşünmüyorum. Siz ne dersiniz karşılaşacağım sıkıntılar olurmu? keşke değiştirmeseydim dermiyim?

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
Ynt: ön cam deðiþimi
« Yanıtla #1 : 08 Temmuz 2015, 04:30:39 »
kisiden kisiye degisir ben poloda olimpia marka tavsiye uzerine tabi degitirdim sorun yoktu. doroglass ida tavsiye etmislerdi. o zqman 100tl idi gecen bir arkadasim 160degistirdi
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
Ynt: ön cam değişimi
« Yanıtla #2 : 08 Temmuz 2015, 13:15:14 »
780 liraya kasko yaptırılır yahu. kasko da her yıl bir cam bedava cam değişim hakkı veriyor. aracı aldığımda ön camda hem bir mercek durumu hem de bir taş çarpmasındna kaynaklı tırnak kadar bir parça kopması vardı. kaskodan anlaşmalı camcıda değiştirtmiştim. hiç bir sorun yaşamadım. aksine önceki cama kıyasla çok da memnun kalmıştım. markayı hatırlamıyorum ama acelesi yoksa bir kaç gün içinde öğrenir yazarım.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
    Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #3 : 08 Temmuz 2015, 22:02:15 »
Disarida takilan cam arac uzerinde gelen cam ile bir olmuyor. Gaza bastin mi gittigini belli ediyor. Olimpia ydi galiba yazilisini tam hatirlamiyorum en iyisi bu demislerdi. Baskada sorun olmaz ben yasamamistim yani

Çevrimdışı ilGhiNC

Otomobil
    2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #4 : 10 Temmuz 2015, 07:59:00 »
Kasko varsa kesinlikle yetkili serviste orijinal cam taktırın.  :tamamdir
CRAFTER TDI 163 ps

« Yanıtla #5 : 11 Temmuz 2015, 03:22:57 »
kaskoların senede bir cam hakkı özel serviste yan sanayi camları kapsıyor bildiğim kadarı ile yetkili serviste değişim için farkı ödemek gerekiyor diye biliyorum. özel serviste yan sanayi taktırıpta pişman olmaktan korkuyorum. Camın üzerinde yağmur ve far sensörü var, jele benzeyen bir yapısı var. Diğer forumlarda değişim olduktan sonra sensörlerde problem ile karşılaşanları okudum.

Çevrimdışı ilGhiNC

Otomobil
    2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #6 : 12 Temmuz 2015, 17:24:15 »
kaskoların senede bir cam hakkı özel serviste yan sanayi camları kapsıyor bildiğim kadarı ile yetkili serviste değişim için farkı ödemek gerekiyor diye biliyorum. özel serviste yan sanayi taktırıpta pişman olmaktan korkuyorum. Camın üzerinde yağmur ve far sensörü var, jele benzeyen bir yapısı var. Diğer forumlarda değişim olduktan sonra sensörlerde problem ile karşılaşanları okudum.

Benim bildiğim orijinal camda 1 yansanayi camda 2 cam hakkı veriyorlar senelik. (Yine bir forumda okumuştum) Ama bence risk almayın fark da olsa yetkili serviste değiştirin. Fark isteyeceklerini sanmıyorum ben. Sigorta şirketinizi arayıp sorsanız daha sağlıklı olur. Sensörde yapıştırıcı-jel vs yok. Birşey olacağını sanmıyorum.
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2015, 17:25:16 Gönderen: ilGhiNC »
CRAFTER TDI 163 ps

« Yanıtla #7 : 13 Temmuz 2015, 14:39:38 »
valla benim golf 4 de de cam çatladı değişim için baya araştırdım şuan düşünme aşamasındayım.serviste pilkington 640,özelde sekurit 480 olimpia yada 250 tl dediler.kararsızım yorumlara bakınca korkuyom.ne zaman yansanayi malzeme alsam ucuz diye hep başım ağrıdı.o yüzden napsam bilemiyorum.

Çevrimdışı ilGhiNC

Otomobil
« Yanıtla #8 : 14 Temmuz 2015, 09:12:56 »
Orijinali pilkington diye biliyorum ben Golf4 te. Ama Sekurit de iyidir sanırım. ???
CRAFTER TDI 163 ps

« Yanıtla #9 : 26 Ağustos 2015, 13:51:49 »
bursa afyon yada eskişehirde camcı tavsiyeniz ve cam tavsiyeniz nedir?