Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Ön cam çatladı  (Okunma sayısı 6096 defa)

Ön cam çatladı
« : 18 Haziran 2012, 12:12:21 »
Arkadaşlar çok can sıkıcı şekilde oldu.
4 yaşındaki oğlumu arka koltuğa alıştırmıştık ama yakın mesafe dedik öne geçsin dedik.Müzikle keyiflendi oynamaya başladı, bi ara uyardım oğlum kafanı vurursun dedim, sonra zıplayarak kafasını çarptı cama ve çatladı, şok olduk.Çocuğun kafasıyla içten nasıl kırıldı diye. Camlar tam kapalı olsa dicem basınç falan, ama 2 cam hafif açıktı. Allah tan şükür çocuk iyi , kafasında yarılma,şişme v.s. yok acımadı dedi. Ama 250 m.lik yol bize pahalıya patladı.Ne yapayım kime kızacan çocuk işte...
Şimdi servis 490+150 : 640 -TL. diyor,
Çıkmacılardan sordum, yan camlar kapısıyla beraber ayarlayabiliyoruz ama ön cam satılmıyor araç parçalanırken direk imha ediliyor diyorlar.
serbest sanayi oto camlarına da güvenemiyorum, karta taksit imkanı var servisten ayarlıcam mecburen.
Uyarmak isterim aman ön cam için çocuğun hareketlerine dikkat edin... kazasız belasız sürüşler dilerim.

Ynt: Ön cam çatladı
« Yanıtla #1 : 18 Haziran 2012, 20:16:43 »
büyük geçmiş olsun usta...kızacak bişi yok hata senin aslında..allah daha kötülerinden esirgesin..tekrar geçmiş olsun

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #2 : 18 Haziran 2012, 23:39:32 »
Orjinal iyidir ama kasko bile olimpia,doroglas vs. takıyor ön camı 100-120civarıa yanlarıda 50-60civarına takıyorlar sanayide. Bide türk malı kötüdür diye birşey yok cam da iyidir BMW ihalesi şişecam da
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #3 : 19 Haziran 2012, 13:43:53 »
GB666 Haklısın teşekkürler,Allah razı olsun.
Evet ben de dün çok araştırdım, servisin güvenilir gözükmesine aldanmamak lazım aynı kalite camı 3 kat fazla fiyatlandırıyor.dışarda 200-250  gibi buldum.yalnız tek endişem montajının düzgün olması.onu da tecrübeli bir yer buldum.600-650 tl.ye daha neler yaptırırım araca,bu sonuçta kamyon taşı v.s. ile tekrar yaşanabilecek bir durum.o yüzden güvenip ucuz yaptıracağım.tşk...

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #4 : 19 Haziran 2012, 13:56:46 »
Hata sizin malesef geçmiş olsun ama çocugunuza...Midline ise yağmur sensörü yoktur 150-200 Tl ye kadar bulabılırsınız sanayıde.Modern sanayide çıkmacıların ilersinde Camcı var stoğu sağlam elinde vardır servis harici orayı öneririm.

« Yanıtla #5 : 19 Haziran 2012, 15:08:48 »
evet hatalıyım, bundan sonra kesinlikle kendini bilene kadar yakın-uzak hiç ön koltuk yok.
ok. oraya da bakarım teşekkürler sağolasın...

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #6 : 20 Haziran 2012, 09:59:08 »
Çocuk küçükse ön koltuğa oturunca arabamız çalışmıyor de bende işe yarıyor

« Yanıtla #7 : 20 Haziran 2012, 10:42:03 »
Çocuk küçükse ön koltuğa oturunca arabamız çalışmıyor de bende işe yarıyor

bizimkisi 1,5 yaşında. ben indiğimde kapım açıksa tırmanarak oradan giriyor ön koltuğa oturup vitesi ileri geri yapıyor, direksiyonu çeviriyor falan. yapacak birşey yok kötü zamanda doğmuş çocuklar  ;D
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #8 : 20 Haziran 2012, 12:03:09 »
Evet arabamız çalışmıyor iyi fikir :) ben polis kızar diyordum, çünkü evde araba oynarken de eğitim için polisi oyuna katıyorum.
ama tabi çok şımardığında belli olmuyor ne zaman ne yapacağı...
evet bu zamanda çocuklar çok aktif yetişiyor.
teşekkürler.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #9 : 20 Haziran 2012, 22:09:20 »
Benim ki de 2.5 olacak laftan anlıyor ama ne zaman ne yapacağı belli olmuyor.

« Yanıtla #10 : 20 Haziran 2012, 23:44:37 »
polis kızar, hemşire iğne vurur, doktor keser vs. diye meslek gruplarıyla çocuklarınızı korkutmayın. Bilinçaltlarında hep kalır o korkular.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #11 : 21 Haziran 2012, 09:29:21 »
polis kızar, hemşire iğne vurur, doktor keser vs. diye meslek gruplarıyla çocuklarınızı korkutmayın. Bilinçaltlarında hep kalır o korkular.

Abi çocuk büyütmekte zor ve apayrı bi konu gerçekten ama çocugun bişeyden yada birilerinden korkması gerektiğide kesin.

« Yanıtla #12 : 24 Haziran 2012, 23:53:55 »
evet çocuk yetiştirmek zaten apayrı bir konu,korku belli bir derece olmalı tabi psikolojisini de etkilemeden.
rene çıkmacıların ilerisimiydi bilemiyorum ama çok tecrübeli bi ustaymış, y*şil yıldız oto cam, yılmaz usta ve 2 elemanı var.cam olimpia kalitesi iyiymiş, ve işçilik de düzgün oldu 200 mal oldu. sanırım tavsiye ettiğin yer.içime sindi teşekkürler.

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #13 : 25 Haziran 2012, 00:06:57 »
evet benim dediğim yer orasıydı eskiden beri cam işlerimizde hep oraya giderim iyiler gerçekten.tekrardan geçmiş olsun cam yenilenmiş oldu en azından :)